Nebanku kredītdevēji vienojas par papildu atbalsta pasākumiem grūtībās nonākušiem klientiem

Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas biedri ir vienojušies par papildu atbalsta pasākumiem grūtībās nonākušiem kredītņēmējiem, kuri nespēj pildīt savas saistības Covid-19 vīrusa ietekmes uz valsts ekonomiku dēļ. Atbalsta pasākumi paredzēti gan saistībā ar kavētu kredītu atmaksu, gan arī par aktīvo saistību segšanu.

“Gan vīrusa izplatība, gan ārkārtas situācijas ierobežojumi, ko noteikusi valdība, atstāj ietekmi uz valsts ekonomiku un iedzīvotāju ienākumiem. Tāpēc nebanku kreditēšanas nozares uzņēmumi, kuri ir apvienojušies asociācijā, ir vienojušies par papildu atbalsta pasākumiem, lai krīzes periodā palīdzētu klientiem, kuri objektīvu iemeslu dēļ nespēj pildīt savas saistības,” skaidro Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas vadītājs Gints Āboltiņš.

Asociācija ir veikusi izmaiņas bezmaksas pakalpojumam, ko tā sniedz, pakāpeniskai parādu atmaksai tiem kredītņēmējiem, kuriem ir kavētas saistības pie vairāk nekā viena aizdevēja. Ja iepriekš asociācija piedāvāja apvienot šos aizdevumus un izveidot atmaksas grafiku uz trīs gadiem, tad šobrīd to varēs izdarīt līdz pieciem gadiem. Tādējādi tiek pagarināts atmaksas termiņš un samazināts ikmēneša maksājums parāda segšanai.

Asociācijas biedri ir arī vienojušies, ka aizņēmējam tiek apturēti procentu un soda sankcijas maksājumi brīdī, kad biedrs ir saņēmis no asociācijas informāciju par aizņēmēja iesnieguma saņemšanu, respektīvi tiek nofiksēta saistību summa uz konkrēto datumu. Procenti vienošanās laikā nebūs jāmaksā. Asociācija atgādina, ka šis bezmaksas pakalpojums attiecas tikai uz asociācijas biedru klientiem un to saistībām.

Ja kredītņēmējs ir nonācis grūtībās un nespēj segt savas saistības, Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas biedri ir vienojušies par iespēju atlikt kredīta maksājumu uz periodu, kurš atkarīgs no katra klienta individuālās situācijas. Tāpat asociācijas biedri dos iespēju klientiem restrukturizēt līgumu, pagarinot kredīta atmaksas termiņu, tādējādi samazinot ikmēneša maksājumu. Īstenojot šos pasākumus, katram uzņēmumam ir izstrādāta individuāla politika, kas tiks piemērota.

Lai atpazītu tos uzņēmumus, kas ievēros šos labas prakses standartus, asociācija aicina patērētājus nebanku kredītdevēju mājas lapās meklēt zīmi “Atbildīgs aizdevējs”. Redzot šo atpazīstamības zīmi, ikviens klients var pārliecināties, ka konkrētais uzņēmums ir pievienojies asociācijas izstrādātajam Labās prakses standartam, kas paredz nodrošināt kredītņēmējiem papildu aizsardzību un paredzamus sadarbības noteikumus.

Par Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociāciju

Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija apvieno ārpus banku sektora esošus uzņēmumus, kas iedzīvotājiem Latvijā sniedz finanšu pakalpojumus. Asociācijas misija ir veidot uzticamu, atbildīgu un uz ilgtermiņa sadarbību vērstu nozares praksi, ko pozitīvi vērtē patērētāji un tirgu uzraugošās institūcijas, vienlaikus respektējot alternatīvo finanšu pakalpojumu sniegtās iespējas ikviena indivīda un sabiedrības brīvai un nodrošinātai attīstībai.

Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi