Eksperti diskutēs par mikronodokļu režīmu izmaiņām un lielāku finansējumu veselības aprūpei un sociālajam ....


foto;medvestnik.ru
Eksperti diskutēs par mikronodokļu režīmu izmaiņām un lielāku finansējumu veselības aprūpei un sociālajam nodrošinājumam

Ceturtdien, 27. februārī, notiks konference "Darba spēka (mikro) nodokļa režīmi - kā mainīsim?". Konferencē eksperti diskutēs par izmaiņām dažādos mikronodokļu režīmos un iespējām reformas rezultātā visiem strādājošajiem nodrošināt sociālās garantijas un veselības aprūpi, vienlaikus saglabājot ekonomikas konkurētspēju.

Konference ir pirmā no trijām “Nodokļu reformai 2021” veltītajām konferencēm, kuras rīko biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola RISEBA.

“Dažādus mikronodokļu režīmus Latvijā izmanto ļoti daudz cilvēku. Diemžēl tas ir radījis apdraudējumu šiem cilvēkiem, jo ar viņu nomaksātajiem nodokļiem nepietiek ne veselības aprūpes izdevumiem, ne sociālajam nodrošinājumam. Tādēļ ir jāmeklē iespējas, lai visiem strādājošajiem varētu nodrošināt pilnvērtīgu veselības aprūpi un sociālās garantijas. Tas ir arī jautājums par lielāku veselības aprūpes budžetu, bez kura nebūs iespējams panākt pacientu ārstēšanas uzlabošanu. Konferences mērķis ir diskutēt par efektīvākajiem risinājumiem, kas radītu nodokļu nomaksas līdzsvaru visiem strādājošajiem, reizē nodrošinot arī ekonomikas konkurētspēju un saglabājot kādu “atviegloto” nodokļu režīmu,” skaidro konferences moderators Dr. med. Romualds Ražuks.

“Sīkā biznesa nodokļu režīmiem noteikti ir vieta evolūcijai, lai novērstu konstatētos trūkumus, bet vienlaikus tas būtu vienkāršs, samaksājams maksājums, kurš sekmētu jaunu uzņēmēju rašanos un neveicinātu ēnu ekonomiku,” norāda Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Konferenci atklās RISEBA prorektore Dr.oec. Tatjana Vasiljeva un Latvijas Veselības aprūpes vadības speciālistu asociācijas pārstāvis Dr. habil.med. Jānis Vētra.

Konferencē referēs un paneļdiskusijā piedalīsies Labklājības ministrijas valsts sekretāra vietniece Jana Muižniece, Latvijas Bankas Monetārās pārvaldes padomnieks Kārlis Vilerts, Latvijas Darba devēju konfederācijas sociālās drošības un veselības aprūpes eksperts Pēteris Leiškalns, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, RISEBA asoc. prof., Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas direktors Valters Bolēvics, Finanšu ministra padomnieks Ints Dālderis, Latvijas Kinematogrāfistu savienības valdes priekšsēdētāja Ieva Romanova.

Konferencē piedalīsies uzņēmējdarbības sektoru un organizāciju pārstāvji, nevalstisko organizāciju un pacientu biedrību pārstāvji, politikas un nodokļu eksperti, mediji.

Konference "Darba spēka (mikro) nodokļa režīmi - kā mainīsim?" notiks ceturtdien, 27. februārī, no plkst. 12.00 līdz 15.00 Paula Stradiņa Medicīnas un vēstures muzeja konferenču zālē, Rīgā, Antonijas ielā 1.

Konferencei iespējams reģistrēties http://ejuz.lv/6cdv

 

Roberts Kārkliņš
Public affairs consultant
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums