Pamatbankas piedāvātie aizdevuma nosacījumi apmierina vien 27% klientus

Pamatbankas piedāvātos aizdevuma nosacījumus par apmierinošiem un pieņemamiem uzskata mazāk nekā trešdaļa Latvijas iedzīvotāju. Visi pārējie meklē izdevīgākus piedāvājumus, ievācot informāciju internetā, skatoties reklāmas vai sarunās ar citiem cilvēkiem, liecina pētījumu aģentūras Norstat veiktās aptaujas rezultāti.

Savai pamata bankai, kurā tiek ieskaitīta alga vai citi galvenie ienākumi, nekritiski uzticas tikai 27% iedzīvotāju, un lielākoties tie ir gados vecāki cilvēki. Vecuma grupā virs 60 gadiem tā rīkojas 37% respondentu, bet ar katru nākamo vecuma grupu uzticība samazinās. 18-29 gadīgo auditorijā bankas piedāvājumu bez papildu izpētes veikšanas pieņem vien 19% iedzīvotāju. Interesanti, ka vislojālākie savai bankai ir rīdzinieki, kur piedāvājumu par pieņemamu uzskata 32% aptaujāto, kamēr mazpilsētās tas apmierina 26% iedzīvotāju, bet lauku rajonos – vien 19%.

Izvēloties aizdevēju, visvairāk aptaujāto informāciju meklē internetā, apmeklējot aizdevēju vietnes un salīdzinot nosacījumus. Tā rīkojas 41% respondentu. Vēl 9% cenšas apzināt potenciālo naudas devēju, pētot reklāmas un 7% ieklausās draugu, kolēģu vai paziņu ieteikumos. Vēl 9% rīkojas aktīvi, paši dodoties uz aizdevēju klientu apkalpošanas centriem un cenšoties sarunāt izdevīgākus nosacījumus.

«No aptaujas rezultātiem izriet, ka pamata bankas aizdevuma piedāvājums lojālajiem klientiem ne vienmēr ir izdevīgākais, tādēļ viņiem nākas meklēt pieņemamākus nosacījumus. Tas vēlreiz apliecina, ka patērētājiem nepieciešama plašāka, izsmeļošāka informācija par citiem aizdevējiem un to piedāvājumiem. Diemžēl līdz ar drastiskajiem reklāmas ierobežojumiem pēdējā pusgadā ziņas par līdzekļu iegūšanas iespējām kļuvušas trūcīgākas, kas cilvēkiem samazina izvēles iespēju un tādējādi nereti liek paņemt ne pašu izdevīgāko kredītu. Tas savukārt pasliktina viņu vispārējo finansiālo stāvokli, jo īpaši iedzīvotājiem ar zemākiem ienākumiem,» datus komentē Bigbank Latvija vadītājs Ģirts Kurmis.

Pēc specializētās kredītu bankas Bigbank pasūtījuma veiktā pētījuma rezultāti apliecina, ka vismazāk ar pamabankas piedāvājumu mierā ir tieši cilvēki ar zemiem un vidējiem ienākumiem. Piemēram, grupā ar mēneša ienākumiem no 551 līdz 750 eiro, bankas piedāvājumu labprāt pieņem 13% respondentu, no 751 līdz 1000 eiro 25% un no 1001 līdz 1250 eiro – puse respondentu.

Par Bigbank

Bigbank AS ir Igaunijas banka, kas specializējas patēriņa kredītu un aizdevumu juridiskām personām izsniegšanā, kā arī izdevīgu termiņnoguldījumu pakalpojumu sniegšanā. Uzņēmums izvērsis darbību ārpus Igaunijas, izveidojot filiāles Somijā, Zviedrijā, Latvijā, Lietuvā un Spānijā, kā arī piedāvājot pārrobežu pakalpojumus Austrijā, Vācijā un Nīderlandē. Pirmajā ceturksnī par uzņēmuma jauno vadītāju tika iecelts grupas valdes loceklis Martins Lants. Valdē darbojas arī Svens Raba, Marts Veskimagi un Argo Kiltsmans.

Bigbank AS
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi