Kredītu salīdzināšana - kāpēc tā jāveic un kā to izdarīt ērtāk

Viens no padomiem, kas tiek minēts, kad runa ir par atbildīgu kredītpakalpojumu izmantošanu, ir nepieciešamība veikt kredītu salīdzināšanu. Kāpēc tas būtu jādara ikvienam, kurš plāno noformēt aizdevumu, neskatoties uz to, vai aizņemas 100 vai 10 000 eiro? Kā ērtāk un ātrāk veikt kredītu salīdzināšanas procesu?

Ieguvumi no kredītu salīdzināšanas procesa

Kredītu salīdzināšana pavisam noteikti strādā kredītņēmēja labā, jo tas nozīmē, ka cilvēks būs rūpīgāk un vispusīgāk iepazinies ar informāciju par dažādiem kredītpakalpojumiem. Lai kredītu salīdzināšanu varētu uzskatīt par sekmīgu, salīdzināt vajadzētu ne tikai divus kredītus, kas redzami TV reklāmās, bet gan daudz plašāku piedāvājumu loku.

Licencētu kredītdevēju Latvijā ir ļoti daudz, vairums no tiem ir mazzināmi, bet tas nenozīmē, ka tiem nevarētu būt izdevīgi piedāvājumi vai tie nebūtu uzticami. Vienmēr visu labāk pārbaudīt un salīdzināt pašam. Lūk, biežāk novērotie ieguvumi no šī salīdzināšanas procesa.

  • Objektīvas un būtiskas informācijas iegūšana par pakalpojumiem.
  • Iespēja atrast savām vajadzībām piemērotāko aizdevumu.
  • Iespēja atrast finansiāli izdevīgāko kredītpakalpojumu.
  • Spēja pieņemt zinošu un gudru lēmumu.
  • Tiek iegūts laiks, kurā vēlreiz apdomāt kredīta nepieciešamību.

Kā un kur veikt kredītu salīdzināšanu

Protams, kredītu salīdzināšanu var veikt, apmeklējot katra potenciālā aizdevēja mājaslapu, iepazīstoties ar aizdevuma nosacījumiem, veidot uz papīra pierakstus un aprēķinus, lai pēc tam, skatoties cita aizdevēja mājaslapu,  varētu ērtāk salīdzināt šo informāciju un redzēt, kurš tad ir izdevīgāks piedāvājums.

Tomēr daudz ātrāk šo pašu procesu var paveikt, ja izvēlas kādu no kredītu salīdzināšanas platformām. Tajās jau klientu vietā ir izdarīta liela daļa darba. Kredītu salīdzināšanas platformās jau ērti, pārskatāmi un salīdzinošā grafikā ir izvietota būtiskākā informācija par ļoti lielu skaitu aizdevumu pakalpojumiem. Tas nozīmē, ka ļoti ātri var pamanīt, kurš aizdevējs pēc kāda noteikta kritērija izsaka izdevīgāko piedāvājumus.

Vēl kredītu salīdzināšanas vietnēs parasti ir ievietoti arī citu kredītņēmēju viedokļi un atsauksmes par konkrēto pakalpojumu, kas arī var būt noderīga informācija lēmuma pieņemšanai. Kā arī vairumā šo platformu ir bloga sadaļa, kur atrodama noderīga informācija.

Lai pilnvērtīgi varētu veikt kredītu salīdzināšanu, noteikti jāvērš uzmanība uz to, kādu naudas summu tad katrā gadījumā vajadzēs atmaksāt aizdevējam. Tas ietver visas komisijas maksas un citus izdevumus, ne tikai procentu likmi, jo šis skaitlis sākotnēji var radīt maldīgu priekšstatu par kredīta izdevīgumu.

Pirms aizņemties, nepieciešams atbildīgi izvērtēt šo lēmumu

Skaidrs, ka par kredītu salīdzināšanu un izdevīgākā piedāvājuma meklēšanu vajadzētu domāt tikai tad, kad pamatīgi ir apdomāta nepieciešamība pēc šī aizdevuma. Cik pamatots ir mērķis, kam aizdevums tiek meklēts? Ja mērķis nav steidzams un tam kādā laika posmā naudu var arī sakrāt, tad kāpēc aizņemties naudu un vēl par to maksāt?

Kā arī atbildīgi jāizvērtē ne tikai nepieciešamība pēc kredīta, bet arī maksātspēja jeb tas, vai varēsiet pilnā apjomā pildīt saistības, ko uzliks šis kredītlīgums. Jāveic aprēķini ar saviem ienākumiem un izdevumiem, lai saprastu, vai vispār varat atļauties aizdevumu. Vai beigu beigās tas neradīs grūtības un vēl saspringtāku finansiālo situāciju?

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums