Kredīts zemnieku saimniecībai - ieguvumi un riski

Zemnieku saimniecību darbs ir ar savu garoziņu, jo ienākumus ietekmē daudzi tādi faktori, kas citās uzņēmējdarbības nozarēs nav tik būtiski. Piemēram, ļoti nozīmīga loma ir klimatiskajiem apstākļiem, kas var ietekmēt gan ražu, gan spēju sagādāt barību ganāmpulkam. Tomēr uzņēmīgi cilvēki, kuri zina, ko viņi dara, strādā, attīsta savas zemnieku saimniecības un arī gūst peļņu.

Lai gan lauksaimnieki ir iemācījušies sevi lielākā vai mazākā mērā nodrošināt pret dažādām tirgus un klimata svārstībām, tomēr ikvienam reizēm vajadzīgs atbalsts. Kā arī brīžos, kad sokas labi, ir īstais brīdis, attīstīties, varbūt pat paplašināt saimniecību, atjaunot tehnisko bāzi utt. Loģiski, ka arī zemnieku saimniecības samērā bieži izmanto kreditēšanas pakalpojumus, lai īstenotu savus attīstības plānus vai arī pārdzīvotu sezonas, kad raža nav padevusies vai ir citas īslaicīgas grūtības.

Lauksaimniecība – ne visiem kreditētājiem saistoša joma

Skaidrs, ka aizdevējs vienmēr domā par savu labumu un to, kā samazināt riskus, tāpēc rūpīgi izvērtē, ar kādiem klientiem sadarboties. Diemžēl, kopējā tendence vairāk ir tāda, ka lauksaimniekiem ir diezgan grūti atrast finanšu partnerus. Daudzi aizdevēji izvēlējušies neizsniegt aizdevumus lauksaimniecības nozares uzņēmumiem, jo vide ir pārāk nestabila, grūti prognozējama.

Tomēr situācija nav tik melna, kā izklausās. Joprojām ir arī tādi aizdevēji – gan banku, gan nebanku sektorā – kas nebaidās riskēt un atbalsta mūsu lauksaimniekus, izsniedzot viņiem aizdevumus dažādu mērķu īstenošanai.

Kam aizņemas zemnieku saimniecības

Zemnieku saimniecības aizdevumus vēlas noformēt dažādiem mērķiem, kas katrā gadījumā var būt atšķirīgi un ietekmēti no saimniecības darbības specifikas un individuāliem apstākļiem. Visbiežāk lauksaimnieki aizņemas, lai:

  • veiktu jaunu saimniecības objektu būvniecību;
  • veiktu tehnikas un iekārtu iegādi;
  • paplašinātu ganāmpulku vai apsaimniekojamās zemes platības;
  • iegūtu apgrozāmos līdzekļus.

Kur zemnieku saimniecībai noformēt kredītu

Zemnieku saimniecībai, meklējot finanšu partneri, jābūt gatavai, ka var nākties runāt ar daudziem aizdevējiem, kamēr izdosies atrast to, kurš gatavs sadarboties un arī piedāvāt izdevīgus aizdevuma nosacījumus.

Lai noskaidrotu potenciālos aizdevējus, kuri piedāvā arī kredītus zemnieku saimniecībām, var izmantot pat pašus vienkāršākos un zināmākos informācijas iegūšanas veidus, piemēram, uzziņu portālus interneta vidē, kur apkopotas ziņas par finanšu pakalpojumiem: https://www.1188.lv/en/catalog/financial-services-1900/latvijas-hipoteka-sia-707948.

Meklējot piemērotāko aizdevumu, jāatceras, ka noteikti vajag vērsties pie vairākiem aizdevējiem un salīdzināt viņu piedāvājumus ar reāliem skaitļiem.

Ar ko jārēķinās, ņemot kredītu zemnieku saimniecībai

Apsverot domu noformēt zemnieku saimniecībai kredītsaistības, jābūt atbildīgiem un jāizvērtē visi plusi un mīnusi. Aizdevumi, kas nepieciešami lauksaimniecības vajadzībām, parasti ir pietiekami lieli – tie ir no dažiem līdz pat vairākiem desmitiem tūkstošiem eiro. Loģiski, ka aizdevējs šāda kredīta izsniegšanai gribēs pretī ķīlu. Zemnieku saimniecību gadījumā visbiežāk tā būs nekustamā īpašuma ķīla – zeme, māja vai mežs.

Aizņemoties uz šādiem nosacījumiem, jābūt pārliecinātiem, ka lieki neriskējat ar savu īpašumu un aizdevums tiešām ļaus sasniegt  mērķi un arī pildīt uzņemtās līgumsaistības, kas ir ilgtermiņa.

Tā kā lauksaimniecība ir nozare ar augstākiem riskiem, tad aizdevēji var noteikt kredītiem augstākas procentu likmes, lai mazinātu savus riskus. Izvērtējiet, vai tiešām aizdevums būs izdevīgs. Vienmēr var painteresēties pie kāda cita aizdevēja, lai galu galā atrastu labāko un finansiāli izdevīgāko piedāvājumu.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli