Aprīlī apstrādes rūpniecības apjomi pieauga par 3,8%

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem apstrādes rūpniecības izlaides apjomi Latvijā 2019. gada aprīlī gan pēc neizlīdzinātiem, gan pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem bija par 3,8% lielāki nekā pirms gada. Kopumā gada četros mēnešos pēc neizlīdzinātiem datiem apstrādes rūpniecības ražošanas apjomi bija par 4,7% lielāki nekā pirms gada.

Lielāko pozitīvo ieguldījumu apstrādes rūpniecības izaugsmē aprīlī gada griezumā veidoja elektrisko iekārtu ražošana (pieaugums par 28,8%) un gatavo metālizstrādājumu ražošana (+9,9%). Ievērojams devums apstrādes rūpniecības izaugsmē bija arī datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanai (+11%) un pārtikas produktu ražošanai (+2,5%). Pieaugums bija vērojams arī citās apstrādes rūpniecības apakšnozarēs.


public. foto

Savukārt 2019. gada aprīlī nedaudz samazinājās lielākās apstrādes rūpniecības apakšnozares – kokapstrādes apjomi (samazinājums par 0,5%). Saruka arī nemetālisko minerālu izstrādājumu (-8,4%) un mēbeļu (-10,9%) ražošanas apjomi.

2019. gada aprīlī apstrādes rūpniecības apgrozījums faktiskajās cenās pieauga nedaudz straujāk nekā izlaides apjomi – par 7,7%. Vietējā tirgū realizētās produkcijas apjomi pieauga par 9,2%, savukārt nedaudz mērenāk auga eksportētās produkcijas apjomi – par 6,9 procentiem.

Ekonomikas ministrija prognozē, ka arī turpmākajos mēnešos izaugsme apstrādes rūpniecībā saglabāsies. Straujāku apstrādes rūpniecības izaugsmi ierobežos situācijas nenoteiktība ārējos tirgos, jo nozares attīstība ir cieši saistīta ar eksporta iespējām.

Ekonomikas ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums