LTRK biznesa forumā Liepājā diskutē par tehnoloģiju nozīmi uzņēmējdarbības attīstībā

Latvijas nākotnes izaicinājums ir nepietiekams darbaspēks un cilvēku spēja reaģēt uz darba tirgus pieprasījumu, par ko piektdien, 22.martā, biznesa formā "Uzņēmēju dienas Kurzemē 2019" ietvaros diskutēja eksperti.

Biznesa forums “Tehnoloģijas biznesā – izaicinājumi, ekspektācijas un to nepieciešamība” ar prezentāciju par Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) attīstību un nākotnes plāniem stāstīja Liepājas SEZ pārvaldnieka vietnieks attīstības jautājumos Uldis Hmieļevskis. Pašreiz tieši Liepāja kļuvusi par aktīvāko uzņēmējdarbības pilsētu aiz Rīgas, turpinot attīstīt ostu un industriālos rajonos, kā arī veicinot biznesa vidi.

Pēc tam par aktualitātēm ekonomikā stāstīja AS Citadele banka ekonomists Mārtiņš Āboliņš. Viņš norādīja, ka, lai arī Latvijas ekonomika pēdējo divu gadu laikā piedzīvojusi samērā strauju izaugsmi, bažas sagādā ārējo tirgu nestabilitāte, ko ietekmē gan sankcijas, gan arī neziņa par Brexit. Turpina pieaugt eksports tādas jomās kā informāciju un komunikācijas tehnoloģijas, aviācija, tūrisms, u.c., kā arī pakāpeniski palielinās iekšējais patēriņš. Tam par iemeslu ir arī algu kāpums nepietiekamā darbaspēka dēļ. Algas pašreiz aug straujāk par produktivitāti, tādējādi radot risku, ka biznesam var pietrūkt jaudas veikt nepieciešamās investīcijas, lai celtu konkurētspēju.

Pēc prezentācijām paneļdiskusijā eksperti diskutēja par informāciju un komunikāciju tehnoloģiju ienākšanu gan cilvēku, gan uzņēmēju ikdienā. Šajā diskusijā piedalījās Liepājas SEZ pārstāvis Gatis Ginters, “ELKO EP Baltic” vadītājs Gļebs Kiseļovs, “TestDevLab” sabiedrisko attiecību direktors Kristaps Skutelis, “DarbaGuru” vadītāja Inga Daliba, “IT Waffle Meetup” kustības pārstāves Agate Ambulte un Sandra Linaberga, kā arī Liepājas Biznesa inkubatora vadītājs Gints Reķēns.

Klātesošie diskutēja par to, kas jādara, lai mazinātu profesionāļu nepietiekamību informāciju un komunikāciju tehnoloģiju nozarē, minot vairākus risinājumus, piemēram, izglītības sistēmas sakārtošana tā, lai jauniešiem būtu vēlme mācīties ne tikai programmēšanu, bet arī citas profesijas, kas saistītas ar šo jomu, piemēram, datordizains utt. Tāpat sabiedrībā valda uzskats, ka kļūt par IT speciālistu ir ļoti grūti, kad vecāki jauniešus mēģina atrunāt no šīs profesijas, lai gan jau tagad bērni e-vidi uztver pilnīgi citādāk nekā pieaugušie.

Nepieciešams arī valsts atbalst, lai modernizētu skolas, nodrošinot, ka “bērni sēž nevis tikai pie galda, bet gan pie jauna un moderna datora”, tādējādi dodot iespēju apgūt jau agrā vecumā tādas zināšanas, kas noderēs nākotnē.

Biznesa foruma otrā daļa bija veltīta diskusijām par transporta un informācijas komunikāciju tehnoloģiju jomām, savukārt pēc tam mazie un vidējie uzņēmumi tika iepazīstināti ar bankas Citadele un finanšu institūcijas Altum sagatavoto informāciju jeb “Finanšu trieciendeva MVU”. Tāpat gan uzņēmēji, gan citi interesenti bija aicināti uzzināt par e-paraksta piedāvātajām iespējām ar viedtālruņa palīdzību, lai pēc tam apgūtu zīmolvadību kopā ar ekspertiem.

“Uzņēmēju dienas Kurzemē 2019” norisinās 22. un 23.martā Liepājas Olimpiskajā centrā. Šogad pasākums veidots kā biznesa un karjeras iespēju festivāls ar mērķi popularizēt vietējos uzņēmumus un veicināt uzņēmējdarbības vides attīstību reģionā. “Uzņēmēju dienas Kurzemē 2019” tiek rīkotas sadarbībā ar Liepājas pilsētas domi, Liepājas SEZ un Citadele banka. Informatīvais atbalstītājs Kurzemes Radio.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies vairāk nekā 2500 individuāli biedri un vairāk nekā 60 uzņēmēju biedrības. LTRK individuālo biedru – uzņēmumu – apgrozījums 2017.gadā pārsniedza 14,8 miljardus eiro.

LTRK pārstāv savu biedru - uzņēmēju intereses valsts un pašvaldību institūcijās, cīnoties par labāku biznesa vidi, kā sniedz praktisku atbalstu saviem biedriem, palīdzot celt uzņēmumu konkurētspēju, kā arī atrast jaunus sadarbības partnerus Latvijā un ārvalstīs.

LTRK ir pilntiesīga starptautiskā tirdzniecības un rūpniecības kameru tīklojuma - vairākus gadu simtus darbības pieredzi uzkrājušo un daudzu miljonu visas pasaules uzņēmēju apvienojošo Eiropas Tirdzniecības un rūpniecības kameru asociācijas (EUROCHAMBRES) un Starptautiskās Tirdzniecības palātas (ICC) - biedre.

Biedrība ir viena no vecākajām Latvijas nevaldības organizācijām – LTRK ir uzņēmēju balss un atbalsts jau 80.gadu!

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli