Rīgas plānošanas reģions parakstījis sadarbības memorandu ar vairākām pašvaldībām Gruzijā


foto;public. foto
Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētāja Daiga Mieriņa un Gruzijas valsts administrācijas pilnvarotā gubernatora vietnieks Dusheti, Tianeti, Mtsketa un Kazbegi pašvaldībās Tamaz Sujashvili parakstīja memorandu par reģiona ciešāku sadarbību.

Memorands paredz stiprināt sadarbību uzņēmējdarbības un investīciju piesaistes jomā, attīstīt sociāli ekonomisko, zinātniski tehnisko, kultūras un humanitāro sadarbību, ar dalību dažādās programmās un projektos īstenot kopīgus investīciju projektus. Abas puses apņemas attīstīt ciešāku sadarbību starp uzņēmējiem un to asociācijām, vietējo pašvaldību iestādēm un tirdzniecības, un rūpniecības kamerām.

Daiga Mieriņa, Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes un Carnikavas novada domes priekšsēdētāja: "Ar Gruziju mēs saredzam daudz kopīgu lietu un esam pārleicināti, ka tās rezultēsies ciešā un sekmīgā sadarbībā ilgtermiņā. Viens no sadarbības virzieniem, ko šobrīd jau iezīmējām, ir sekmīga pārrobežu projektu attīstīšanā pašvaldību līmenī. Cits virziens būtu ekonomisko saišu stiprināšana, piemēram, investīciju un uzņēmējdarbības jomās."

Memoranda parakstīšana notika Rīgas plānošanas reģiona pašvaldību un uzņēmēju delegācijas pieredzes apmaiņas braucienā uz Gruziju ietvaros, lai veicinātu reģionu ekonomisko sadarbību. Vizīte tika noslēgta ar Uzņēmēju un pašvaldību sadarbības forumu Mtsketā un memoranda parakstīšanu starp Latvijas un Gruzijas pusi.

Latvijas delegāciju vadīja Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes un Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Mieriņa. Kopumā delegācijā piedalījās vairāk nekā 30 pašvaldību un uzņēmumu pārstāvji, kuriem ir interese par iespējamu sadarbību ar Gruziju un tieši Mtsketas - Mtianeti reģionu.

Gruzijai ar Latviju ir senas sadarbības saiknes ekonomikā un kultūrā. Turklāt līdzīgi kā Rīgas plānošanas reģions Latvijā arī Mtsketas - Mtianeti ir galvaspilsētas reģions Gruzijā. Šīs vizītes mērķis bija iepazīt klātienē reģionu un izveidot kontaktu biržu, kas rezultētos nākotnes sadarbībā gan pašvaldību, gan uzņēmējdarbības līmenī.

Vizīte notika no šī gada 12. - 15. oktobrim. No pašvaldībām tajā piedalījās Rīgas, Jūrmalas, Ādažu, Carnikavas, Engures, Garkalnes, Ikšķiles, Inčukalna, Kandavas, Ķekavas, Limbažu, Ropažu, Salaspils, Sējas un Stopiņu domju pārstāvji.

 

Rīgas plānošanas reģions
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli