LTRK aicina uzņēmējus iepazīties ar Expo 2020 Dubai metu konkursa noteikumiem

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) aicina uzņēmējus, kas vēlas piedalīties Latvijas paviljona metu konkursā dalībai Expo 2020 Dubai, pieteikties un iepazīties ar sagatavotajiem materiāliem radošā risinājuma izveidē.

Pašreiz norit darbs pie līguma sagatavošanu ar Ekonomikas ministrijas, ko deleģējis Ministru kabinets. Kad tas tiks parakstīts, plānots izsludināt metu konkursu, bet, lai darbi noritētu raiti, LTRK aicina jau tagad uzņēmējus iepazīties ar noteikumiem un prasībām Expo izstādei.

Paredzēts, ka paviljons tiks veidots kā unikāls pieredzes notikums izstādes apmeklētājiem, kas radīs tādu rezonansi, lai ikviens vēlētos nokļūt šajā piedzīvojumā. Latvijai atvēlētā izstādes vieta atrodas Mobilitātes kvartālā un aizņem 1550 kvadrātmetrus. “Ņemot vērā mūsu iespējas, plānojam, ka pats paviljons un ekspozīcijas daļa aizņems aptuveni 300 kvadrātmetrus no kopējā zemes platības, savukārt pārējā tiks atvēlēta tieši pieredzes jeb aizraujoša stāsta risinājumiem, veicinot apmeklētāju interesi par Latviju,” saka LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

LTRK paredz, ka konkurss būs starpdisciplinārs, ietverot gan ekonomisko pamatojumu, gan arī radošos risinājumus, lai Expo 2020 Dubai apmeklētāji būtu maksimāli apmierināti. Metu konkursu vērtēs dažādu jomu profesionāļi, tostarp sociālantropologi, arhitekti, dizaineri, mārketinga speciālisti, u.c.

Lai iegūtu pieejamos materiālus, aicinām reģistrēt savu interesi dalībai metu konkursā mājas lapā www.chamber.lv, norādot savu kontaktinformāciju un e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt informāciju, tostarp Latvijas zemes gabala plānu un Expo 2020 Dubai organizatoru izstrādātos nosacījumus.

LTRK līdz šim organizējis Latvijas dalību vairākās Expo izstādēs – 1992.gadā Seviļā (Spānija), 1993.gadā Tedžonā (Dienvidkoreja), 1998.gadā Lisabonā (Portugāle) un 2017.gadā Astanā (Kazahstāna).

Expo 2020 Dubai solās būt nozīmīgs notikums pasaulē. Līdz šim dalību apstiprinājušas jau vairāk nekā 170 valstis. Paši organizatori uzsver, ka šī būs visu laiku labākā Expo izstāde. Jau pašreiz Expo 2020 Dubai organizatori rīkojas jaunos, līdz šim neredzētos veidos, organizējot izstādi, piemēram, izveidojot īpašu inovāciju fondu 100 miljonu eiro apjomā, lai atbalstītu dažādus jaunuzņēmumus. Finansējumu saņēmis arī viens Latvijas uzņēmums.

Expo 2020 Dubai devīze ir: Savienojot prātus, radīt nākotni (Connecting minds, creating future). Izstādes apakštēmas ir: Ilgtspēja, Iespēja un Mobilitāte.

 

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies vairāk nekā 2350 individuāli biedri un vairāk nekā 60 uzņēmēju biedrības. LTRK individuālo biedru – uzņēmumu – apgrozījums 2016.gadā pārsniedza 13,6 miljardus eiro.

LTRK pārstāv savu biedru - uzņēmēju intereses valsts un pašvaldību institūcijās, cīnoties par labāku biznesa vidi, kā sniedz praktisku atbalstu s aviem biedriem, palīdzot celt uzņēmumu konkurētspēju, kā arī atrast jaunus sadarbības partnerus Latvijā un ārvalstīs.

LTRK ir pilntiesīga starptautiskā tirdzniecības un rūpniecības kameru tīklojuma - vairākus gadu simtus darbības pieredzi uzkrājušo un daudzu miljonu visas pasaules uzņēmēju apvienojošo Eiropas Tirdzniecības un rūpniecības kameru asociācijas (EUROCHAMBRES) un Starptautiskās Tirdzniecības palātas (ICC) - biedre.

Biedrība ir viena no vecākajām Latvijas nevaldības organizācijām – LTRK ir uzņēmēju balss un atbalsts jau 80.gadu!

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli