FM: Veselīgs preču eksporta pieaugums aprīlī un visi priekšnosacījumi tā kāpumam arī turpmāk

Centrālās statistikas pārvaldes dati par Latvijas preču ārējo tirdzniecību šā gada aprīlī liecina, ka ārējās tirdzniecības apgrozījums palielinājās par 13%. Aprīlī, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo mēnesi, preču eksporta vērtība bija par 15,3% augstāka. Savukārt importa vērtība palielinājās par 11,0%. Straujāka eksporta izaugsme pār importu veicināja preču ārējās tirdzniecības deficīta samazinājumu par 17,2 miljoniem eiro līdz 158,6 miljoniem eiro.

Eksporta izaugsme bija prognozējama, uz ko iepriekš norādīja ekonomikas konfidences rādītāji ES valstīs un aprīļa dati par Latvijas apstrādes rūpniecības apgrozījumu eksportā. Taču pieaugums 15,3% apmērā un eksporta vērtības palielinājums līdz 985,9 milj. eiro pārspēja pat optimistiskās prognozes. Savu artavu spēcīgam pieaugumam gada griezumā daļēji nodrošināja arī samērā zema eksporta bāze iepriekšējā gada aprīlī. Zīmīgi, ka preču eksporta kāpums bija visaptverošs un fiksēts visās lielākajās preču grupās.

Pilnu ziņu skatīt Finanšu ministrijas mājaslapā: http://www.fm.gov.lv/lv/aktualitates/jaunumi/makroekonomika/58132-fm-veseligs-precu-eksporta-pieaugums-aprili-un-visi-prieksnosacijumi-ta-kapumam-ari-turpmak

Finanšu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli