Ar Swedbank piešķirto finansējumu "Rītausmas" dārzniecība plāno palielināt ražīgumu un konkurētspēju

Swedbank piešķīrusi finansējumu 215 000 eiro apmērā Salas novada dārzeņu audzēšanas uzņēmumam SIA "Rītausma", kas līdzekļus ieguldīs uzņēmuma ražotnes infrastruktūras attīstībā, tajā skaitā tehnisko darbinieku telpu izbūvei, jaunu rekuperācijas sistēmas un ūdens attīrīšanas iekārtas iegādei un uzstādīšanai.

 SIA “Rītausma” vadītāja Lāsma Bekina: “Piešķirtais finansējums mūsu uzņēmumam pavērs iespēju palielināt ražīgumu un produkcijas kvalitāti, kā arī kļūt videi draudzīgākam. Tas ir būtisks solis mums kā vienam no lielākajiem dārzeņu ražotājam. Mūsu prioritāte ir samazināt izmantoto dabas resursu patēriņu. 2018. gadu esam uzsākuši ar ambicioziem mērķiem uzņēmuma attīstībā un konkurētspējas paaugstināšanā, un esmu gandarīta, ka Swedbank ir mūsu partneris šo ieceru sasniegšanā.”

Swedbank Uzņēmumu pārvaldes vadītāja Ieva Vīgante: “Mums ir liels prieks par Latvijas ražotāju, kas vienmēr bijis uz inovācijām orientēts un nemitīgi domājis par savu izaugsmi. Esam priecīgi par iespēju atbalstīt vienu no reģiona lielākajiem un nozīmīgākajiem dārzeņu audzēšanas uzņēmumiem. Mēs ticam, ka Swedbank piešķirtais finansējums ļaus veiksmīgi realizēt iecerētos projektus, palielināt savas jaudas un apgūt jaunus noieta tirgus arī starptautiski.”

Ar piešķirto finansējumu uzņēmums plāno iegādāties recirkulācijas iekārtas. To galvenais ieguvums ir vairākkārtēja ūdens izmantošana, kas samazina gada kopējo iegūtā ūdens patēriņu par aptuveni 45%. Samazinās arī izmantoto minerālmēslu patēriņš par vismaz 20%. Uzstādot abas sistēmas, ieguvums ir gan materiālo resursu ietaupījumā, gan nodokļa samazinājumā par izmantotajiem dabas resursiem. Savukārt CO2 sistēmas ieviešana paredz ražības pieaugumu no 7%- 9%, kas ļautu arī palielināt uzņēmuma kopējo apgrozījumu.

SIA “Rītausma” nodarbojas ar dārzeņu audzēšanu un realizāciju. 2018. gadā uzņēmums  pieņēmis lēmumu veikt investīcijas tā attīstībā, lai palielinātu ražīgumu un produkcijas kvalitāti.  Uzņēmums audzē dārzeņus segtajās platībās 5,6 ha platībā, no kuriem 2,5 ha platībā tiek audzēti gurķi, 2,7 ha - tomāti, 0,4 ha - salāti. Visa uzņēmuma produkcija tiek audzēta Latvijā. To pārdod lielākajos pārtikas tīklos (Rimi, Maxima, Beta veikalos), kā arī sākts eksports uz Igauniju. Uzņēmums Latvijā darbojas kopš 1993.gada, katru gadu saražo ap 2000 tonnu dārzeņu. Kopš 2002.gada “Rītausma” ir viens no Zemgales reģiona lielākajiem nodokļa maksātājiem un labākajiem darba devējiem lauksaimniecības uzņēmumu grupā.

Swedbank 2017.gadā lauksaimniekiem izsniegusi vairāk nekā 100 miljonus eiro, no tiem vidējiem un mazajiem uzņēmumiem – vairāk nekā 60 miljonus eiro jeb 2/3 no visa lauksaimniekiem izsniegtā finansējuma. Kopumā 2017.gadā finansējums mazajiem uzņēmumiem izsniegts par 27% vairāk nekā 2016.gadā, tāpat vidējo uzņēmumu segmentā pieaugums ir par 24%. Lielākais pieprasījums ir vērojams tieši lauksaimniecības nozarē, kam seko ražošanas, nekustamā īpašuma un transporta nozares.

 

Swedbank
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli