Kredītkartes alternatīva ar individuālu kredīlimitu

Banku izdotās kredītkartes ne vienmēr ir pats labākais risinājums un ne visiem tās ir pieejamas. Pirms piešķirt kredītkarti (VISA, Mastercard, Americanexpress) kredītiestādes ļoti rūpīgi vērtē klienta maksātspēju, atalgojumu un līdzšinējo sadarbību ar banku. Lēmums tiek pieņemts, balstoties uz neskaidriem kritērijiem, un ne vienmēr karti var saņemt tik ātri, cik varētu vēlēties. Tāpat Latvijā ir daudz cilvēku, kas ir vīlušies līdzšinējā sadarbībā ar bankām un negrib no tām vairs aizņemties ne centu.

Alternatīva banku piedāvātajiem risinājumiem ir nebanku kredītu uzņēmumu piedāvātais kredītlimita pakalpojums. Izmantojot šo iespēju, katram klientam tiek noteikts individuāls kredītlimits, ko tas var izlietot pēc saviem ieskatiem. Procenti un komisijas maksa vairumā gadījumu ir jāmaksā tikai par to naudas daudzumu, kas tiek reāli izlietots. Aizpildīt pieteikumu ir iespējamas jebkurā diennakts laikā un atbilde darba laikā tiek sniegta dažu desmitu minūšu laikā. Rezultātā nav nekas neparasts, ka kredītlīnijas ir pieejamas jau 20 – 30 minūšu laikā. Papildus tam daļa kreditoru ļauj izmantot kredītlīnijas priekšrocības sākumā bez maksas. Populārākais ir 30 dienu terminš, bet reizēm izmēģināšanai tiek atvēlētas pat 60 dienas. Protams, iztērētā nauda ir jāatmaksā, bet par iztērēto īpašajā labvēlības periodā netiks prasīti komisijas procenti.

Saņemto kredītlīniju klients var tērēt visu uzreiz, pa daļām vai atstāt kā noderīgu variantu nebaltai dienai. Izvēloties pēdējo iespēju, ir zināma drošības sajūta, ka vajadzības gadījumā kredīta līniju varēs izmantot uzreiz un nebūs jāmeklē, kur aizņemties. Ja Jums šobrīd jau ir makā kredītkarte, tad kredītlīniju, visticamāk, Jums nevajag. Izņēmums ir situācijas, kad vēlaties nodrošināties ar vēl vienu aizņemšanās iespēju vai vienkārši gribat palielināt droši pieejamo aizdevumu apmēru. Brīdī, kad papildus nauda ir nepieciešama steidzami ne visi ir spējīgi rīkoties pārdomāti un var pakļauties emocijām. Savlaicīga rīcība, izvēloties Latvijā lētākos aizdevumu veidus un nodrošinoties ar garantijām ļauj ietaupīt. Uzreiz gan jāsaprot, ka par kredītu līnijas izmantošanu ir jāmaksā procentu maksājumi, ja nauda tiek tērēta. Tāpat daži aizdevēji var izlemt prasīt arī ikmēneša komisijas maksu par pašu kredīta limita apstiprināšanas faktu. No šādiem alkatīgiem aizdevējiem vajadzētu izvairīties, jo neviens ikmēneša maksājums nav izdevīgs.

Raugoties Baltijas mērogā piedāvātais pakalpojumu klāsts Latvijā nav nekas unikāls. Gan Lietuvā, gan Igaunijā tiek piedāvāti līdzīgi pakalpojumi, jo visās trīs valstīs darbojas praktiski vieni un tie paši uzņēmumi. Protams, ir arī tādi aizdevēji, kas izvēlējušies sadarboties tikai ar savas valsts pilsoņiem. Piemēram, ja Jums ir kabatā Lietuvas pilsonība, varat mēģināt atrast arī kādu kreditēšanas iespēju Lietuvā. Tur ir daudz attīstītākas savstarpējo aizdevumu platformas – Finbee, Savy. Ja vēlaties tikai apmierināt savu ziņkāri un saprast, piemēram, cik izmaksā ātrie aizdevumi Lietuvā jeb “greitieji kreditai”kredit.lt varat šo informāciju viegli atrast. Uzreiz varam nomierināt un atklāt, ka nekas lētāks kā Latvijā tur nav, ja vien netiek rīkota kāda īpaša akcija, bet arī Latvijā aizņemšanās akciju ietvaros mēdz būt izdevīgāka.

Pārskatāmā nākotnē situācijā visā pasaulē mainīsies. Līdz ar jaunu ES direktīvu pieņemšanu nebanku aizdevēji aizvien aktīvāk ielauzīsies arī banku laucinā. Privātpersonu apkalpošana kļūs par nebanku kreditoru nišu, bet kredītiestādes paliks pie uzņēmumu, institūciju un valstu darījumu finansēšanas. Pirmajā gadījumā ir nepieciešami salīdzinoši nelieli resursi, lai ieietu tirgū, bet, lai nopietni sadarbotos ar juridiskajām personām, nevis tikai sīkuzņēmējiem ir nepieciešamas investīcijas daudzu desmitu vai pat simtu miljonu eiro apmērā. Protams, kredītkartes un kreditēšanas līnijas saglabāsies gan privātpersonām, gan juridiskajām personām, taču laika gaitā mainīsies to saņemšanas nosacījumi un izmaksas. 

kredit.lv
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  Innsbruck Airport Transfers  vannu restaurācija