Pārdevēji nākamgad algā saņems par 20 eiro vairāk, uzņēmumu padomju vadītāji - par 14 eiro mazāk

Stājoties spēkā izmaiņām nodokļu sistēmā, ieguvēji būs veikalu pārdevēji, biroja administratori un citi salīdzinoši zemu algu saņēmēji – viņi no nākamā gada pelnīs vidēji par 20 eiro mēnesī vairāk. Savukārt tādu lielo algu saņēmējiem, kā uzņēmumu padomju vadītājiem, atalgojums samazināsies vidēji par 14 eiro. Gan strādājošie izmaiņas personīgajos ienākumos, gan uzņēmumu grāmatveži darbinieku algām nepieciešamos līdzekļus tagad var viegli izrēķināt, izmantojot Tildes Jumis izstrādāto algu kalkulatoru.

Piemērojot šā gada augustā trīs profesiju pārstāvju VID datu bāzē uzrādītajam vidējam atalgojumam nākamā gada nodokļu likmes, kalkulators aprēķināja, ka veikalu pārdevēju ienākumi pieaugs vidēji par 5% procentiem jeb 20 eiro mēnesī. Tikmēr lielo uzņēmumu padomes priekšsēdētājiem jārēķinās ar atalgojuma samazinājumu aptuveni 0,3% apmērā, kas ir vidēji 14 eiro mēnesī.

«Jaunais gads tuvojas lieliem soļiem, un apzinīgi uzņēmumu vadītāji un grāmatveži laikus gatavojas nodokļu reformai. Lai palīdzētu saprast, ar kādām izmaksām rēķināties nākamgad, esam viņiem sagatavojuši algu kalkulatoru, kurā iestrādātas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, atvieglojumu summas, IIN likmes un summas. Ievadot kalkulatorā šogad saņemto algu, tas izrēķinās no janvāra gaidāmos ienākumus,» stāsta Tildes Jumis biznesa attīstības vadītājs Viesturs Slaidiņš.

Tildes Jumis izstrādātais kalkulators šobrīd ir vienīgais, kurā var izrēķināt algu, ja elektroniskā algas nodokļa grāmatiņa uzņēmumā nav iesniegta. Kalkulatoru vienlīdz labi var izmantot kā privātpersonas, lai aprēķinātu savu un ģimenes locekļu algas izmaiņas, tā arī uzņēmuma vadība, aplēšot, kādi būs ar algām un sociālās apdrošināšanas iemaksām saistītie izdevumi.

Kalkulators aprēķina 2018. gada sociālo iemaksu un iedzīvotāju ienākuma nodokļa summas no ievadītās bruto algas un salīdzina tās ar 2017. gada nodokļu likmēm. Tādējādi ikviens kalkulatora lietotājs var uzzināt, kā atšķirsies šogad un nākamgad «uz rokas» saņemtā atalgojuma apmērs, nemainoties algai pirms nodokļu nomaksas. Kalkulatorā iestrādāts, ka neapliekamais minimums netiek piemērots, ja alga ir virs 1000 eiro. Ja tā ir mazāka, tad neapliekamā minimuma summu jāievada manuāli, jo tā katram cilvēkam būs atšķirīga un summu nav iespējams automātiski noteikt.

Kalkulatoru var par velti lietot vietnē: tildesjumis.lv/kalkulators

Kā zināms, ar 2018. gadu Latvijā tiks ieviesta progresīvā iedzīvotāju ienākuma nodokļa sistēma. Tā paredz ienākumiem līdz 20 000 eiro gadā piemērot 20% IIN likmi, no 20 000 līdz 55 000 eiro gadā - 23% likmi, bet ienākumu daļai, kas pārsniegs 55 000 eiro gadā - IIN likmi 31,4% apmērā. Izmaiņas skars arī atvieglojumus par apgādājamām personām un neapliekamā minimuma piemērošanu, kā arī tiks paaugstināta valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu likme kā darba devējiem, tā darba ņēmējiem.

Ilze Ozola
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  koka durvis  kasko apdrošināšana  vannu restaurācija