Inovatīvi jaunuzņēmumi atklāj savas idejas


foto;www.itellfinance.com
"Šobrīd mūs ļoti interesē banāni, proti, kontakti šo augļu ražotāju vidū, lai praktiski pārbaudītu mūsu izstrādāto bioķīmisko preparātu," akcelerācijas platformas "Komercializācijas reaktors" rīkotajā investoru un partneru dienā atzina agrotehnoloģiju jaunuzņēmuma "Arlabion" pārstāve Ella Kalniņa.

Jaunuzņēmumam, kas izstrādā jaunās paaudzes augus aizsargājošu un cilvēkiem drošu agroķīmiju, banānu industrija ir īpašs izaicinājums, jo baktēriju izraisīto puvi efektīvi nekontrolē neviens no līdz šim zināmajiem fungicīdiem.

Lielbritānijā bāzētais “Arlabion” ir viens no vairākiem desmitiem stārtapu, kas ir dzimuši lielākajā zinātnes un tehnoloģiju akcelerācijas platformā “Komercializācijas reaktors”. 19.aprīlī sadarbībā ar partneriem - finanšu attīstības institūciju “Altum” un “Baltic International Bank” - notika “Komercializācijas reaktora” investoru un partneru diena, kurā potenciālajiem investoriem, biznesa eņģeļiem, citiem interesentiem bija iespēja iepazīties ar 27 jaunuzņēmumu sasniegumiem un attīstības plāniem.

“Kādēļ šīs tehnoloģijas nav tirgū?” stāstot par progresīvām ekoloģisku siltumsūkņu izstrādnēm, investoru un partneru dienā retoriski vaicāja projekta “EarthPumps” pārstāvis Mārtiņš Ražuks – Ebels. “Tādēļ, ka līdz šim neviens nebija nodarbojies ar konkrētās idejas komercializāciju. Mēs to pārvēršam saprotamā produktā un meklējam industriālo partneri,” atzina Ražuks – Ebels.

Pasākumā “Altum” Finanšu starpnieku daļas vadītāja Dace Bērziņa atgādināja, ka jau vasarā agrīnās stadijas uzņēmumiem akcelerācijas fondos būs pieejami kopumā piecpadsmit miljoni eiro no Eiropas Reģionālās attīstības fonda. (ERAF). “Altum” pārstāve uzsvēra, ka šis finansējums būs noderīgs arī zinātnē un tehnoloģijās bāzētiem jaunuzņēmumiem.

Arī pats “Komercializācijas reaktors” pēdējos gados ir būtiski paplašinājis sadarbības partneru loku, tādējādi audzējot jaunuzņēmumu iespējas sasniegt veiksmīgus rezultātus, atzina platformas dibinātājs un vadītājs Nikolajs Adamovičs.

“Esmu gandarīts, redzot, kā mūsu iesāktais darbs iet plašumā. Mēs runājam ne vien par atsevišķu projektu veiksmi, bet gan par visas Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmas attīstību. Ja ir pieejams valsts finansējums, veidojas ciešāka sadarbība starp potenciālajiem investoriem un jaunuzņēmējiem, tad mūsu darbs pie progresīvu zinātnisku ideju komercializācijas būs vēl produktīvāks,” atzina Adamovičs.

“Komercializācijas reaktors” dibināts 2009.gadā Rīgā, ar mērķi veidot jaunus, modernus uzņēmumus, kas ir balstīti uz zinātniskiem un tehnoloģiskiem sasniegumiem. Reaktorā tapuši, piemēram, šādi uzņēmumi: “Naco Technologies”, “Pogritech”, “Conelum”, “Eventech”, “Evoled”, “Mahydy”, “Nanooptometrics”, “Snowision”, “Koatum”. Platformu atbalsta Attīstības finanšu institūcija “Altum”, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Latban, “Baltic International Bank”, Ekonomikas ministrija un citi uzņēmumi un organizācijas.

 

Tija Ezeriņa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana