Ziņas | Latvija | Ekonomika, finanses


LTRK aicina apmeklēt Biznesa forumu Aizkrauklē "Uzņēmējs. Sadarbība. Izaugsme"

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) un Aizkraukles novada pašvaldība aicina uzņēmējus, amatniekus, lauksaimniekus, sabiedriskās organizācijas un ikvienu interesentu apmeklēt Biznesa forumu "Uzņēmējs. Sadarbība. Izaugsme.", kas norisināsies 16. martā plkst. 10:00 Aizkraukles Profesionālajā vidusskolā, Jaunceltnes ielā 21, Aizkrauklē "Uzņēmēju dienas Aizkrauklē" pasākuma laikā .

No marta valsts garantijas mājokļa iegādei pieejamas arī jaunajiem speciālistiem

No šā gada 1. marta tiks paplašināts mājokļu garantiju programmas saņēmēju loks – valsts atbalstu mājokļa iegādei varēs saņemt arī jaunie speciālisti vecumā līdz 35 gadiem, kuriem apgādībā nav bērnu, un ģimenes ar bērniem līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Par investīcijām jaunu tehnoloģiju un produktu ieviešanai ražošanā SIA "Kokpārstrāde 98" saņems UIN atlaidi 3,4 milj. e

Ministru kabinets šā gada 20. februāra sēdē atbalstīja Ekonomikas ministrijas ierosinājumu par uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) atlaides piešķiršanu SIA "Kokpārstrāde 98" investīciju projekta "Jaunu tehnoloģiju un produktu ieviešana ražošanā 2018. – 2020. gadā" īstenošanai.

Zemes uzmērīšana: nepietiekama nozares uzraudzība vairo kļūdas Kadastra datos

Iedzīvotāji nevar būt pārliecināti par saņemto mērniecības pakalpojumu kvalitāti, bet valsts kopumā – par Nekustamā īpašuma valsts kadastra datu pareizību. Uz to norādījusi Valsts kontrole, veicot revīziju par zemes kadastrālās uzmērīšanas pakalpojumu sniegšanas uzraudzību. Formāla uzraudzība mērnieku profesionālajai darbībai, vienas galvenās atbildīgās institūcijas trūkums, neskaidra pārkāpumu un kļūdu novēršanas sistēma ir būtiskākie trūkumi, kas novēršami, lai valsts rīcībā būtu kvalitatīva informācija un tiktu nodrošinātas zemes īpašnieku tiesības.

Dienu pirms kratīšanām Rimševičs devies atvaļinājumā un aizbraucis uz Spāniju Rimševičam bijušas tikšanās...

Dienu pirms kratīšanām Rimševičs devies atvaļinājumā un aizbraucis uz Spāniju
Rimševičam bijušas tikšanās ar bijušo administratoru Sprūdu

Administrators Mārs Sprūds cietumā atradās kopš pagājušā gada jūnija. Prokuratūra bijušajam administratoram cēlusi apsūdzību par izspiešanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu. Viņš apsūdzības noliedza, bet tomēr no cietuma tika izlaists šo piektdien.

AB.LV vadība apgalvo, ka augsta centrālās finanšu institūcijas amatpersona maldinājusi ārvalstu institūcijas

Šonedēļ smagi tika iedragāta otras lielākās Latvijas bankas ABLV reputācija. Naudas atmazgāšanas ir bijusi šīs bankas pamatdarbība, banka nav ievērojusi aizliegumu sadarboties ar Ziemeļkoreju un maksājusi kukuļus. ASV Finanšu mininistrijas izmeklēšanas birojs FInCEN reti par kuru kredītiestādi izteicies tik tieši.

ECOFIN diskutēs par ilgtspējīgām finansēm un Eiropas Komisijas iniciatīvām

No 19. līdz 20. februārim Finanšu ministrijas pārstāvji piedalīsies Eirogrupas un Eiropas Savienības (ES) Ekonomisko un finanšu jautājumu padomes (ECOFIN) sanāksmē, kas notiks Briselē, Beļģijā.

Kredītkartes alternatīva ar individuālu kredīlimitu

Banku izdotās kredītkartes ne vienmēr ir pats labākais risinājums un ne visiem tās ir pieejamas. Pirms piešķirt kredītkarti (VISA, Mastercard, Americanexpress) kredītiestādes ļoti rūpīgi vērtē klienta maksātspēju, atalgojumu un līdzšinējo sadarbību ar banku. Lēmums tiek pieņemts, balstoties uz neskaidriem kritērijiem, un ne vienmēr karti var saņemt tik ātri, cik varētu vēlēties. Tāpat Latvijā ir daudz cilvēku, kas ir vīlušies līdzšinējā sadarbībā ar bankām un negrib no tām vairs aizņemties ne centu.

Sapņu auto iegāde

Tāpat kā māja, dzīvoklis vai zemes gabals, ko apbūvēt, arī automašīnas iegāde daudziem, iespējams, ir viens no lielākajiem pirkumiem, par ko ir ilgi sapņots un daudzus gadus krāta nauda, lai to varētu iegādāties. Joprojām daudzi uzskata, ka automašīnas iegādi var atļauties tikai turīgi cilvēki, kam bankas kontā katru mēnesi alga sastāda vismaz četru ciparu skaitli. Ir vēl arī otrs maldīgs priekšstats, domājot, ka tās iegādei īpašnieks ir aizņēmies naudu no visiem iespējamiem draugiem un radiem vai dzīvojis taupīgā režīmā, lai liktu vienu eiro pie otra, un lai tādā veidā vairāku gadu garumā iekrātu naudu diezgan vienkāršas automašīnas iegādei.

Ašeradens aicina pārrunāt OIK reformas ieviešanas gaitu

Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens piektdien, 16. februārī, sasaucis darba sapulci, lai ar iesaistītajām pusēm pārrunātu obligātās iepirkumu komponentes (OIK) finansēšanas modeļa izmaiņas un pušu paustās bažas par reformas ietekmi uz atsevišķām elektroenerģijas patērētāju grupām.

Aktuālās ziņas