Ziņas | Latvija | Ekonomika, finanses


Valsts pārvalde strādās ekonomiskāk, lietderīgāk un efektīvāk

Valsts kancelejas reformu plāns paredz triju gadu laikā sniegt impulsu valsts pārvaldes attīstībai, darba kvalitātes un efektivitātes uzlabošanai. Plānā ietvertie desmit reformu virzieni ir rīki mūsdienīgas valsts pārvaldes izveidei.

Atbalstam jaunu produktu ieviešanai ražošanā būs pieejami 34 miljoni eiro

Ministru kabinets šā gada 25.jūlija sēdē apstiprināja Ekonomikas ministrijas izstrādātos grozījumus atbalsta programmā uzņēmējiem "Atbalsts jaunu produktu ieviešanai ražošanā", atvieglojot komersantu iespējas sagatavot un īstenot projektus otrajā projektu iesniegumu atlases kārtā.

FM: Šā gada pirmajā pusē pašvaldību budžetā strauji pieaug gan ieņēmumi, gan izdevumi

Valsts kases apkopotā informācija liecina, ka 2017. gada pirmajā pusgadā pašvaldību budžetā izveidojies 100,9 milj. eiro pārpalikums[*], taču, salīdzinot ar 2016. gada pirmo pusgadu, tas ir samazinājies par 26,9 milj. eiro. Jāatzīmē, ka jau kopš 2003. gada pašvaldību budžetā pirmajā pusgadā vienmēr veidojies pārpalikums, bet gada beigās pozitīva budžeta bilance konstatēta tikai 2010. un 2016. gadā (pēc naudas plūsmas). Tādējādi ir pāragri izteikt secinājumus par pašvaldību budžeta bilanci gada beigās, it īpaši ņemot vērā, ka šā gada pirmajā pusgadā kopējie izdevumi Eiropas Savienības (ES) fondu projektu realizācijai pieauguši vairāk kā 3 reizes, salīdzinot ar 2016. gada pirmo pusgadu.

The Business Booster atgriežas, lai veicinātu tīrās enerģijas inovāciju projektus visā Eiropā

No 25. līdz 26.oktobrim jau piekto gadu pēc kārtas norisināsies starptautiskais pasākums The Business Booster (TBB), kura mērķis ir veicināt tīras enerģijas inovācijas Eiropā. Konference  vienuviet pulcēs dažādas inovāciju projektos iesaistītās puses, lai strādātu pie ilgtspējīgās enerģijas nākotnes projektiem. To Amsterdamas RAI izstāžu centrā rīko arī Latvijā pārstāvētais Eiropas inovāciju akcelerators enerģijas ilgtspējas jomā – InnoEnergy.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā palielinājās par 0,5 %

Rīga, 21.07.2017.
2017. gada jūnijā salīdzinājumā ar maiju ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 0,5 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 0,7 %, savukārt eksportētajai produkcijai pieauga par 0,2 %. Eksportam uz eirozonas valstīm cenu līmenis palielinājās par 0,5 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 0,1 %.

Tiek aktīvi īstenoti ES fondu projekti vides attīstības un transporta jomās

Finanšu ministrija (FM) izskatīšanai Ministru kabinetā (MK) ir sagatavojusi ikmēneša informatīvo ziņojumu par Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda (ES fondi) investīciju ieviešanas statusu.

Pieejami vairāki risinājumi, kas atvieglo nodokļu parādu nomaksu

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) atgādina, ka nodokļu normatīvajos aktos ir paredzētas vairākas iespējas, lai gan fiziskām, gan juridiskām personām, kam izveidojušies nodokļu parādi, atvieglotu labprātīgu nodokļu parādu nomaksu. Lai atvieglotu labprātīgu nodokļu parādu nomaksu, likumos paredzētas vairākas iespējas - nodokļu samaksas termiņa pagarināšana, šī termiņa atlikšana vai vienošanās noslēgšana ar VID. Izvēloties sev piemērotāko nomaksas risinājumu, nodokļu maksātājam jāņem vērā nodokļu parāda rašanās iemesls, tā esamības ilgums un tas, vai jau ir uzsāktas parāda piedziņas darbības.

Mājsaimniecību tēriņi 2016. gadā pārsnieguši pirmskrīzes līmeni

Rīga, 19.07.2017.

2016. gadā mājsaimniecību patēriņa izdevumi bija vidēji 333 eiro uz vienu mājsaimniecības locekli mēnesī, kas ir par 17 eiro jeb 5,4 % vairāk nekā 2015. gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. Salīdzināmajās cenās, ņemot vērā patēriņa cenu pieaugumu par 0,1 %, patēriņa izdevumi palielinājušies par 5,3 %.

Ziemeļu Investīciju banka finansē tramvaju un autobusu iegādi Rīgā

Ziemeļu Investīciju banka (Nordic Investment Bank, NIB) un Rīgas pašvaldības uzņēmums SIA Rīgas Satiksme parakstīja līgumu par aizdevumu EUR 60 miljonu apmērā uz 15 gadiem. Finansējums paredzēts ar ūdeņradi darbināmu autobusu un zemās grīdas tramvaju iegādei, kā arī investīcijām tramvaju satiksmes infrastruktūrā.

Māris Kučinskis atzinīgi novērtē Spānijas nozīmīgo ieguldījumu drošības stiprināšanā reģionā

Ministru prezidents Māris Kučinskis otrdien, 18. jūlijā Rīgā tikās ar Spānijas premjerministru Mariano Rahoju. Tikšanās laikā tika pārrunāti jautājumi, kas saistīti ar drošību, situāciju Eiropā, kā arī abu valstu attiecības.

Aktuālās ziņas

apdrošināšana  smslån  parkets  dumvadi.lv   apkures sistēmas ierīkošana