Ziņas | Latvija | Ekonomika, finanses


Latvijas tūristu mītnēs par 8,2 % pieaudzis apkalpoto ārvalstu viesu skaits

Rīga, 15.02.2019.
2018. gadā Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 2,81 milj. viesu, kas ir par 9,0 % vairāk nekā 2017. gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, viesu pavadīto nakšu skaits audzis par 8,4 % un sasniedzis 5,37 milj. Vidējais viesu uzturēšanās ilgums tūristu mītnēs bija 2 naktis.

Fiskālās disciplīnas padome: ekonomikas attīstība saglabājas strauja, bet radušies jauni, būtiski riski negatīvām...

Fiskālās disciplīnas padome: ekonomikas attīstība saglabājas strauja, bet radušies jauni, būtiski riski negatīvām izmaiņām

Fiskālās disciplīnas padome (FDP) apstiprinājusi Finanšu ministrijas (FM) izstrādātās Latvijas makroekonomikas prognozes 2020.-2022. gadam, kas tiek izmantotas par pamatu valsts budžeta plānošanai vidējā termiņā. Kopumā prognozes novērtētas kā reālistiskas, taču bažas raisa riski starptautiskās tirdzniecības un banku sektora reputācijas jomā.

Lielo pilsētu asociācija ar veselības ministri pārrunā reģionālo slimnīcu darbību

Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) pārstāvji tikšanās laikā ar veselības ministri Ilzi Vinķeli pārrunāja virkni jautājumu, kas ietverti deklarācijā par Krišjāņa Kariņa vadītā Ministru kabineta iecerēto darbību veselības aprūpes jomā, tostarp reģionālo slimnīcu darbību un pārvaldību. Sarunā piedalījās pilsētu domju vadītāji, reģionālo slimnīcu pārstāvji un Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Gints Kaminiskis.

LTRK tiekas ar ekonomikas ministru R.Nemiro, lai pārrunātu prioritātes

Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) padome ceturtdien, 14.feburārī, tikās ar ekonomikas ministru Ralfu Nemiro, lai runātu par prioritārajiem darbiem un atbalstu konkurētspējas celšanai Baltijas un Eiropas valstu līmenī. Būtiskākais uzdevums viennozīmīgi ir Latvijas ekonomikas izaugsme.

Finanšu ministrija 2019.gadam prognozē ekonomikas izaugsmi 3,2% apmērā

Sākot Latvijas Stabilitātes programmas 2019.-2022.gadam* sagatavošanu, Finanšu ministrija (FM) ir izstrādājusi makroekonomisko rādītāju prognozes laika posmam līdz 2022.gadam. Atbilstoši jaunajām prognozēm Latvijas ekonomika 2019.gadā pieaugs par 3,2%. 2020.gadā ekonomikas izaugsme veidos 3,0%, bet 2021.-2022. gadā tā būs 2,9% apmērā.

Digitalizācija – uzņēmējdarbības inovācijas, produktivitātes un konkurētspējas pamats. Latvijā arvien palielinās inova

"Pēdējos gados Latvijā pieaug kopējais pētniecības un attīstības (P&A) ieguldījumu apjoms, un līdz ar to arī inovatīvo uzņēmumu īpatsvars, kas šobrīd ir nedaudz vairāk kā 30% no visiem uzņēmumiem. Būtiski vairot uzņēmumu izpratni par digitalizāciju kā uzņēmuma produktivitātes un konkurētspējas pieauguma pamatu. Šim nolūkam proaktīvi strādājam ar uzņēmumiem, lai tie apzinātos savu potenciālu attīstīt jaunus produktus, izmantojot uzlabotas tehnoloģijas. Inovācijas attīstībai ir pieejamas vairākas valsts atbalsta programmas, piemēram, Kompetences centru, Inovācijas vaučeru, Eksperimentālo iekārtu izstrādes programma," uzsver Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Raimonds Aleksejenko.

Aicinām iesniegt projektus Eiropas uzņēmējdarbības veicināšanas balvas konkursam

Ekonomikas ministrija aicina uzņēmējus un to intereses pārstāvošās organizācijas, valsts, reģionālā vai vietējā līmeņa iestādes, kā arī publiskā un privātā sektora partnerības organizācijas, kas īstenojušas pasākumus uzņēmējdarbības sekmēšanai Latvijā, piedalīties Eiropas Komisijas izsludinātajā konkursā "Eiropas Uzņēmējdarbības Veicināšanas balvas 2019". Projektus konkursam var iesniegt līdz š.g. 31. maijam Ekonomikas ministrijā. Žūrijas galvenā balva tiks piešķirta visradošākās un iedvesmojošākās uzņēmējdarbības veicināšanas idejas autoriem katrā nominācijā.

Iedzīvotājiem izmaksas no speciālā budžeta netiek samazinātas

Ņemot vērā, ka atsevišķi mediji maldina sabiedrību par valsts sociālā budžeta samazināšanu, informējam, ka nedz pensijas, nedz pabalsti, nedz citi maksājumi no speciālā budžeta iedzīvotājiem netiek samazināti, bet gan pieaug.

Eksportam priekšā izaicinājumu pilns gads

Eksporta izaugsmes palēnināšanos pērn varēja novērot gan preču, gan pakalpojumu pusē. Gada pēdējais mēnesis uzrādīja vienu no vājākajiem sniegumiem visa gada garumā. Gan preču, gan pakalpojumu eksportā decembrī iezīmējās mīnusi salīdzinājumā ar situāciju gadu iepriekš. Preču eksporta vērtība samazinājās par 1.3% (Centrālās statistikas pārvaldes dati), savukārt pakalpojumu eksports eiro izteiksmē saruka par 4.9% (Latvijas Bankas dati).

FM: Eksporta dati pērnā gada nogalē liecina par ārējā pieprasījuma samazināšanos

Pateicoties noturīgai ekonomikas izaugsmei Latvijas lielākajos eksporta tirgos gan ES, gan ārpus tās, it īpaši ASV un Krievijā, preču eksporta vērtība 2018.gadā sasniedza 12,3 miljardus eiro. Tas ir par 7,2% vairāk nekā 2017. gadā. Eksporta kāpums ir fiksēts visās lielākajās preču grupās (koksne, metāli, mehāniskās ierīces), izņemot pārtikas produktus.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  Kafijas automātu remonts  granulu katli