Ziņas | Latvija | Ekonomika, finanses


Apstrādes rūpniecībā šā gada sākumā vērojama mērena cenu dinamika

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2019. gada martā, salīdzinot ar februāri, ražotāju cenas apstrādes rūpniecībā pieauga par 0,1%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai tās saglabājās nemainīgas, bet eksportētajai produkcijai palielinājās par 0,1 procentu.

Latvija ES fondu ieviešanā izpildījusi visus 2018. gada mērķu

Otrdien, 23. aprīlī, Ministru kabineta (MK) sēdē izskatīts Finanšu ministrija (FM) sagatavotais ikmēneša informatīvais ziņojums par Kohēzijas politikas ES fondu investīciju progresu. Operatīvie dati liecina, ka Latvija izpildījusi 2018. gada vidusposma sasniedzamos rādītājus visās jomās, lai saņemtu 6% rezerves ES fondu finansējumu. Galīgo lēmumu par 2018. gada vidusposma mērķu sasniegšanu pieņems Eiropas Komisija līdz šī gada augusta beigām pēc Latvijas gada ziņojuma par programmas ieviešanu izskatīšanas. Tāpat līdz ar šī gada 1. aprīlī Eiropas Komisijai (EK) iesniegto maksājuma pieteikumu Latvija par 99% ir izpildījusi šī gada ES fondu maksājumu mērķi, kas jāsasniedz, lai valsts turpinātu saņemt 2014. – 2020. gada plānošanas perioda ES fondu finansējumu pilnā apmērā.

EM prioritātes 2019. gadam – OIK, eksports, investīcijas un mājokļu pieejamība

Valdības rīcības plānā iekļauti 54 uzdevumi, kuriem galvenais izpildītājs ir Ekonomikas ministrija, un vairāk kā 70 uzdevumi, kur Ekonomikas ministrija ir viena no atbildīgajām. Šeit mēs runājam gan par uzņēmējdarbības vides pilnveidošanu un atbalsta programmām uzņēmējiem, gan par būvniecības procesa sakārtošanu un izmaiņām mājokļu politikas jomā, gan būtiskiem enerģētikas sektora jautājumiem, gan iekšējā tirgus pasākumiem un ekonomiskās sadarbības stiprināšanu ar mums svarīgām ārvalstīm.

Šā gada vasarā plānots jauns atbalsts uzņēmējiem nodarbināto apmācībām

Latvijas ekonomikā joprojām vērojama strauja izaugsme un arvien vairāk izjūtama darba spēka nepietiekamība, līdz ar to ieguldījumi cilvēkresursos ir būtiski. Pieprasījums pēc ES fondu atbalsta nodarbināto apmācībām no komersantu puses ir augsts, tādēļ Ministru kabineta sēdē šodien tika atbalstīti Ekonomikas ministrijas izstrādātie grozījumi atbalsta programmā nodarbināto apmācībām, kas paredz šā gada vasarā organizēt jaunu atlases kārtu atbalsta saņemšanai nodarbināto apmācībām.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā martā samazinājās par 0,1 %

Rīga, 23.04.2019.

2019. gada martā, salīdzinot ar februāri, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 0,1 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis samazinājās par 0,4 %, savukārt eksportētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 0,1 %. Eksportam uz eirozonas valstīm cenu līmenis pieauga par 0,5 %, bet eksportam uz ārpus eirozonas valstīm samazinājās par 0,2 %.

Aicinām uz semināru 25. aprīlī par ēkas uzturēšanu pēc atjaunošanas

Namu pārvaldniekus un renovācijas projektu vadītājus šā gada 25. aprīlī aicinām uz semināru "Ēkas dzīve pēc atjaunošanas".

Pretkrāpšanas kustība #Atkrāpies! atklās trešo sezonu

Trešdien, 24. aprīlī, notiks pretkrāpšanas kustības #Atkrāpies! trešās sezonas atklāšanas pasākums – preses konference un diskusija. Sociāli informatīvās kampaņas mērķis ir veicināt sabiedrībā izpratni par krāpšanu, ēnu ekonomiku un citām negodprātīgām darbībām, kā arī par negatīvajām sekām, kādas tās atstāj uz katru indivīdu un valsts kopējo labklājības līmeni.

Lielo pilsētu asociācija: ir jārisina jautājums par īres dzīvokļu reģionos pieejamību

Ņemot vērā, ka Latvijas pilsētās ir vērojams izteikts īres dzīvokļu deficīts, valdībai ir jāturpina virzīt priekšlikums par valsts atbalstu pašvaldībām dzīvokļa jautājumu risināšanā. Daudzās pašvaldībās situācija šobrīd ir teju kritiska, vēl vairāk saasinot problēmas darbaspēka tirgū un bremzējot demogrāfijas attīstību.

Fiskālās disciplīnas padome: Latvijas Stabilitātes programma 2019.-2022....

Fiskālās disciplīnas padome: Latvijas Stabilitātes programma 2019.-2022. gadam neparedz pietiekami stingru izdevumu samazināšanu

Izvērtējot Latvijas Stabilitātes programmu 2019.-2022. gadam, Fiskālās disciplīnas padome secinājusi, ka valdība neparedz pietiekami stingru fiskālās politikas ievirzi.

NEPLP locekļu Āboliņa un Grīvas biedrība saņēmusi 60 tūkstošus no VARAM un Ogres pašvaldības

Pagājušajā gadā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija rīkoja piecas dārgas konferences par to, kā veicināt emigrantu atgriešanos Latvijas reģionos. Naudu saņēma biedrība, ko tikko bija dibinājis Nacionālās Elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes loceklis.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli