Ziņas | Latvija | Ekonomika, finanses


Ārlietu ministrija granta projektu konkursā piešķir finansējumu attīstības sadarbības projektiem

Ārlietu ministrija ir izvērtējusi granta projektu konkursam "Atbalsts attīstības sadarbības projektiem Latvijas Republikas noteiktajās saņēmējvalstīs" iesniegtos projektu pieteikumus un piešķir finansējumu (grantu) projektu īstenošanai prioritārajās partnervalstīs Centrālāzijā (Kirgizstānā un Uzbekistānā) un Eiropas Savienības Austrumu partnerības valstīs (Moldovā, Gruzijā un Ukrainā):

Vienkāršos publiskai personai piederošo zemesgabalu iznomāšanas kārtību

Otrdien, 19. jūnijā, Ministru kabinets (MK) izskatīs Finanšu ministrijas sagatavotus noteikumus par publiskas personas zemes nomu. Noteikumu mērķis ir pilnveidot šobrīd spēkā esošo publiskas personas piederošā vai piekrītoša zemesgabala vai tā daļas nomas regulējumu.

Plāno noteikt stingrākas prasības kredītiestāžu amatpersonām un darbiniekiem, kas tieši iesaistīti finanšu....

Plāno noteikt stingrākas prasības kredītiestāžu amatpersonām un darbiniekiem, kas tieši iesaistīti finanšu pakalpojumu sniegšanā

Otrdien, 19. jūnijā, Ministru kabinets (MK) izskatīs Finanšu ministrijas (FM) sagatavotus grozījumus Kredītiestāžu likumā. To mērķis ir stiprināt Latvijas finanšu sistēmu un veicināt stabilu tās ilgtermiņa attīstību.

Sarunu festivālā "LAMPA" vienuviet būs saspēlē teju 20 valsts iestādes

Šā gada sarunu festivālā "LAMPA plašā divu dienu programmā, 29. un 30. jūnijā, Valsts kancelejas telts "Būt saspēlē" kopā pulcēs rekordlielu skaitu valsts pārvaldes iestāžu. Caur diskusijām, pieredzes stāstiem, radošām aktivitātēm un spēlēm iestādes aktualizēs jautājumu par uzticēšanās lomu un sadarbību valsts pārvaldē.

Darba grupa izstrādājusi 15 OIK maksājumu sistēmas atcelšanas potenciālos instrumentus

Valdības izveidotā augsta līmeņa darba grupa elektroenerģijas obligātā iepirkuma maksājumu sistēmas atcelšanai intensīvi strādā, lai rastu labākos risinājumus obligātā iepirkuma komponentes (turpmāk - OIK) sistēmas atcelšanai.

Latvijas lauksaimniecības, zivsaimniecības un pārtikas eksports gada laikā audzis par 21,3 procentiem – lielākais kāpums

Latvijas kopējais lauksaimniecības, zivsaimniecības un pārtikas produktu eksports 2017. gadā, salīdzinājumā ar 2016. gadu, ir palielinājies par 465 miljoniem eiro jeb 21,3% (attiecīgi no 2,177 miljardiem eiro uz 2,642 miljardiem eiro).

Nodokļu eksperte: Uzņēmējiem ir īstais laiks klauvēt pie politikas veidotāju durvīm

Šobrīd darba tirgū pieprasīti ir zinoši un kvalificēti darbinieki, tāpēc viens no valdības uzdevumiem ir kopā ar uzņēmējiem meklēt šīs problēmas risinājumus. Šajā procesā jāiesaista arī augstākās izglītības iestādes, uzsver Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultātes docētāja, nodokļu eksperte Anna Medne. Šobrīd ir īstais laiks, lai uzņēmēju asociācijas un biedrības klauvētu ar saviem piedāvājumiem pie politikas veidotāju durvīm, jo priekšvēlēšanu laikā politiķu atsaucība, kā zināms, ir lielāka.

Daugavpils un Cēsu valsts mūzikas vidusskolu būvdarbiem novirza 486 500 eiro

Valdība 5. jūnija sēdē lēma piešķirt 486 500 eiro Daugavpils un Cēsu valsts mūzikas vidusskolu ēku būvdarbiem. Par 341 122 eiro tiks veikti Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas atjaunošanas un pārbūves pirmās kārtas būvdarbi, savukārt Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas ēku energoefektivitātes paaugstināšanas projekta īstenošanai papildu tiks novirzīti 145 378 eiro.

LAFPA: konsultācijas par izmaiņām nebanku sektorā jāveic ar pašu nozari, nevis komercbankām

Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija neatbalsta Saeimas deputātu virzītās izmaiņas nozares regulējumā, ko šodien deputāti nodeva izskatīšanai Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai.

Vienojas par sadarbības paplašināšanu ar ASV Mičiganas pavalsti

"Latvija augstu novērtē vairāk kā divdesmit piecu gadu ilgo veiksmīgo sadarbību ar Mičiganas pavalsti, it īpaši militārajā un drošības jomā starp Latvijas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Mičiganas Nacionālo gvardi," 2018. gada 13. jūnijā, tikšanās laikā ar Amerikas Savienoto Valstu (ASV) Mičiganas pavalsts gubernatoru Riku Snaideru (Rick Snyder) uzsvēra Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana