Ziņas | Latvija | Ekonomika, finanses


SPRK: Dabasgāzes cena pērn zemākā kopš tirgus atvēršanas; mazākas izmaksas mājsaimniecībām arī šogad

Saskaņā ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) tirgus datiem dabasgāzes vairumtirgus cena 2019. gada 3.ceturksnī sasniedza zemāko līmeni pēdējo 10 gadu laikā. Dabasgāzes cenas pozitīvo ietekmi mājsaimniecības turpinās sajust arī šajā gadā.

Skaidri noteikta būvniecības procesa dalībnieku atbildība uzlabos būvniecības kvalitāti Latvijā

Ministru kabineta sēdē š.g. 28. janvārī apstiprināti grozījumi Būvniecības likumā, kas skaidri noteiks katra būvniecības procesa dalībnieka atbildību, konkretizēs būvvaldes un Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) kompetenci, kā arī uzlabos būvniecības procesa regulējumu, tai skaitā novēršot konstatētās neskaidrības Būvniecības likuma piemērošanā.

Ministru kabinets apstiprina Nacionālo enerģētikas un klimata plānu 2030. gadam

Šā gada 28. janvārī Ministru kabinets apstiprināja Nacionālo enerģētikas un klimata plānu 2030. gadam (NEKP 2030), kas būs galvenais dokuments ilgtermiņa enerģētikas un klimata politikas formulēšanai. Pēc apstiprināšanas valdībā, Ekonomikas ministrija iesniegs NEKP 2030 Eiropas Komisijai.

Būvniecības izmaksu līmenis gada laikā palielinājās par 2,8 %

Rīga, 28.01.2020.
2019. gada decembrī, salīdzinot ar 2018. gada decembri, būvniecības izmaksas palielinājās par 2,8 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Strādnieku darba samaksa palielinājās par 8,6 %, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 1,7 %, bet būvmateriālu cenas – par 1,1%.

No 1. marta Talsu novadā būs vienoti ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi SIA "Talsu ūdens" vienotus ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus visā darbības zonā. No šā gada 1. marta SIA "Talsu ūdens" lietotājiem par ūdensapgādes pakalpojumiem būs jāmaksā 1,18 EUR/m³ (bez PVN), savukārt par kanalizācijas pakalpojumiem – 1,89 EUR/m³ (bez PVN).

Noteiks stingrākas drošuma prasības liftiem

Pašreiz liftiem, kas atrodas ekspluatācijā ilgāk par 25 gadiem, nav noteiktas skaidras un viennozīmīgas drošuma prasības, kā arī spēkā esošais normatīvais regulējums neparedz prasības veikt šādiem liftiem padziļinātu pārvērtēšanu, ņemot vērā to lietošanas ilgumu. Proti, lai arī šobrīd spēkā esošās prasības nosaka darbības, kas jāveic, lai nodrošinātu liftu drošu lietošanu, taču nav specifiski definētas drošuma prasības liftiem, kas atrodas ekspluatācijā ilgāk par 25 gadiem.

Latvijas uzņēmēji darbaspēka izmaksu dēļ nav konkurētspējīgi Baltijā

Tiekoties šā gadā pirmajā Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) un Swedbank rīkotajā Zemgales biznesa klubā, kas notika Pļaviņu novadā, uzņēmēji diskutēja par to, kā nodokļu sistēma ietekmē uzņēmējdarbības konkurenci, secinot, ka pašreiz darbaspēka izmaksas ir augstākas nekā citās Baltijas valstīs, tādējādi radot papildu slogu biznesam.

Swedbank Finanšu institūts: iedzīvotāji darbaspēka nodokļu sistēmu uzskata par sarežģītu un sagaida kļūdu labojumus

Tikai katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs uzskata, ka pilnībā pārzina nodokļus un atvieglojumus, kas tiek piemēroti viņa darba algai, atklāj Swedbank Finanšu institūta veiktais pētījums[1]. Galvenokārt tiek norādīts uz grūtībām izprast darbaspēka nodokļu sistēmas nianses, nepieciešamību to vienkāršot un padarīt sociāli taisnīgāku. Iedzīvotāji sagaida nodokļu izmaiņas, akcentējot esošās politikas kļūdu labojumu nepieciešamību.

AS "Latvijas Finieris" rūpnīcā RSEZ SIA "Verems" notiks tautsaimniecības forums

AS "Latvijas Finieris" rūpnīcā RSEZ SIA "Verems" notiks tautsaimniecības forums "Latgales attīstības ilgtspējas formula: izglītība, inovācija, uzņēmējdarbība, digitalizācija"

21. janvārī Rīgā, Latvijas Universitātes Dabas mājā notika darba grupas sanāksme, kurā piedalījās tautsaimniecības foruma "Latgales attīstības ilgtspējas formula: izglītība, inovācija, uzņēmējdarbība, digitalizācija" organizatori.

Ārvalstu investori: nopietns satraukums saglabājas

Latvijas finanšu tirgus reformas vērtējamas pozitīvi, tomēr saglabājas satraukums un ir daudz ar banku klientu novērtēšanas procesu saistītu neskaidrību, diskusijā ar Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētāju Santu Purgaili atzina ārvalstu investori un uzņēmēji.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli