Ziņas | Latvija | Ekonomika, finanses


MK atbalsta deleģēšanas līguma laušanu par Latvijas dalības EXPO 2020 Dubai organizēšanu

Ministru kabinets šā gada 22. oktobra sēdē atbalstīja Ekonomikas ministrijas priekšlikumu lauzt ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK) parakstīto līgumu par valsts pārvaldes uzdevuma – organizēt Latvijas dalību starptautiskajā izstādē "Expo 2020 Dubai" – deleģēšanu LTRK, sedzot izmaksas par LTRK paveikto deleģēšanas līguma izpildei.

SPRK aicina uz uzklausīšanas sanāksmi par AS "Sadales tīkls" iesniegto elektrības sadales sistēmas pakalpojumu...

SPRK aicina uz uzklausīšanas sanāksmi par AS "Sadales tīkls" iesniegto elektrības sadales sistēmas pakalpojumu tarifu projektu

Turpinot iesākto AS "Sadales tīkls" iesniegtā elektrības sadales sistēmas pakalpojumu tarifu projekta vērtēšanu, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) š.g. 1.novembrī plkst. 10.00 organizē uzklausīšanas sanāksmi. Ikviens interesents laipni aicināts!

MK uzdod līdz 2020. gada 15. janvārim izstrādāt rīcības plānu publisko iepirkumu sistēmas uzlabošanai

Ministru kabinets š.g. 22. oktobrī, iepazīstoties ar sākotnējiem priekšlikumiem publiskā iepirkuma sistēmas uzlabošanai, uzdeva Ekonomikas ministrijas vadībā izstrādāt detalizētu rīcības plānu publisko iepirkumu sistēmas uzlabošanai un iesniegt to apstiprināšanai Ministru kabinetā līdz 2020. gada 15. janvārim.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā septembrī samazinājās par 0,3 %

Rīga, 21.10.2019.
2019. gada septembrī, salīdzinot ar augustu, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 0,3 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis samazinājās par 1,2 %, bet eksportētajai produkcijai pieauga par 0,5 %. Eksportam uz eirozonas valstīm cenu līmenis palielinājās par 0,4 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 0,5 %.

Nemiro: Pievilcīgāko uzņēmējdarbības vidi Baltijā varam panākt tikai ar jēgpilnu normatīvo prasību noteikšanu...

Nemiro: Pievilcīgāko uzņēmējdarbības vidi Baltijā varam panākt
tikai ar jēgpilnu normatīvo prasību noteikšanu
un klientorientēta servisa nodrošināšanu


Kopš 2017. gada uzraugošās valsts iestādes mērķtiecīgi savā ikdienā, jo īpaši klientu apkalpošanā, arvien vairāk ievieš "Konsultē vispirms" principu ar mērķi veicināt pārmaiņas valsts pārvaldes un uzņēmumu sadarbībā.

Apkures tarifs Jūrmalā no 1.novembra palielināsies par 1%

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) 17.oktobrī apstiprinājusi iesniegtos SIA "Jūrmalas siltums" pašas noteiktos siltumenerģijas tarifus. Ņemot vērā kurināmā (šķeldas) cenas pieaugumu, gala tarifs lietotājiem Jūrmalā no 1.novembra būs par 0,53 EUR/MWh lielāks jeb 55,14 EUR/MWh.

VNĪ: Latvijas – Baltkrievijas robežšķērošanas vietas "Silene" pārbūvē paveikti 80% darbu

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) un Baltkrievijas muitas komiteja vakar, 17. oktobrī, robežšķērsošanas vietā "Silene" (Latvijas Republika) un "Urbani" (Baltkrievijas Republika) vadīja robežšķērsošanas punkta pārbūves progresa atskaites pasākumu.

Par apgrieztās jeb reversās PVN maksāšanas kārtības atcelšanu būvizstrādājumu piegādēm no 2020.gada 1.janvāra

Eiropas Komisija nav piešķīrusi atļauju Latvijai ieviest apgriezto jeb reverso PVN maksāšanas kārtību būvizstrādājumiem un sadzīves elektroniskajām iekārtām un sadzīves elektriskajai aparatūrai, līdz ar to, sākot no 2020.gada 1.janvāra komersantiem, kuri veic minēto preču piegādes, būs jāpiemēro vispārīgā PVN maksāšanas kārtība.

Fiskālās disciplīnas padome: noziedzīgi iegūtos arestētos naudas līdzekļus vispareizāk ir izmantot valsts budžeta ...

Fiskālās disciplīnas padome: noziedzīgi iegūtos arestētos naudas līdzekļus vispareizāk ir izmantot valsts budžeta


Fiskālās disciplīnas padomes (FDP) uzdevums ir veicināt atbildīgas un uz sabalansētu ekonomisko izaugsmi veicinošas fiskālās politikas veidošanos valstī, tāpēc uzskatām par nepieciešamību izteikt savu viedokli par sabiedrībā uzvirmojušo diskusiju par noziedzīgi iegūto 29 miljonu eiro izlietojumu, kurus paredzēts ieskaitīt valsts budžeta ieņēmumos. Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģija pagājušajā nedēļā ir atzinusi par noziedzīgi iegūtiem naudas līdzekļus 29 miljonu eiro apmērā "Reģionālajā investīciju bankā", kas tiks pārskaitīti uz Valsts kasi. Jāņem vērā arī iespējamās Ukrainas valsts prasības uz arestētajiem līdzekļiem un nepieciešamību identificēt valsts budžeta līdzekļus, ja tādas prasības ir jākompensē. Ir pozitīvi jāatzīmē darbs pie noziedzīgi gūto līdzekļu legalizēšanas novēršanas.

Vispārējās valdības budžetā deficīts 214,3 milj. eiro

Rīga, 18.10.2019.
Vispārējās valdības budžeta deficīts 2018. gadā bija 214,3 milj. eiro jeb 0,7 % no iekšzemes kopprodukta (IKP), un vispārējās valdības konsolidētais bruto parāds 2018. gada beigās bija 10,6 miljardi eiro jeb 36,4 % no IKP, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) atbilstoši

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  kondicionieri