Ziņas | Latvija | Ekonomika, finanses


Nacionālajā bibliotēkā notiks diskusija par Rail Baltica projekta realizāciju Rīgas teritorijā

Latvijas ārējās tirdzniecības apjomi ik gadu uzrāda pozitīvu pieaugumu, un arī pērn izaugsme eksporta tirgos turpinājusies, uzņēmumiem kļūstot arvien konkurētspējīgākiem un palielinot savus tirdzniecības apjomus. Kā liecina kustības "The Red Jackets" veiktais pētījums par pašmāju eksporta nozares tendencēm 2018. gadā, lielo eksportētāju skaits, kuru apgrozījums pārsniedz 1 miljonu eiro, šajā periodā salīdzinājumā ar 2016. gadu ir palielinājies par 145 uzņēmumiem, veidojot 9,4% pieaugumu. Turklāt vairāk nekā puse jeb 51% no šiem uzņēmumiem ārzemēs sevi piesaka ar Latvijā radītu zīmolu.

Vidējais patēriņa cenu līmenis gada laikā palielinājās par 2,1 %

Rīga, 09.12.2019.
2019. gada novembrī, salīdzinot ar 2018. gada novembri, vidējais patēriņa cenu līmenis* palielinājās par 2,1 %, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Precēm cenas pieauga par 1,8 % un pakalpojumiem – par 2,9 %.

Vienojas par sadarbību Eiropas Savienības jautājumu komunikācijā 2020. gadā

2019. gada 9. decembrī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs, Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja pienākumu izpildītājs Andris Kužnieks Ārlietu ministrijā parakstīja deklarāciju par sadarbību Eiropas Savienības (ES) jautājumu komunikācijā 2020. gadā.

LTRK padome ar EK priekšsēdētājas izpildvietnieku Valdi Dombrovski diskutē par ES prioritātēm uzņēmējdarbībā

Piektdien, 6.decembrī, Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) padomes locekļi tikās ar Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājas izpildvietnieku Valdi Dombrovski, kurš par EK prioritātēm darbam no 2019. līdz 2024.gadam izvirzīja divas jomas – digitālo transformāciju un vides jautājumu risināšanu.

Nemiro virza plānus kopīgam jūras vēja parkam ar Igauniju

Latvija un Igaunija plāno veidot kopīgu jūras vēja parku Rīgas jūras līcī, kas veicinātu abu valstu enerģētisko neatkarību un drošību.

CSP atzīta par līderi klientorientētā apkalpošanā

06.12.2019.
4. decembrī Ekonomikas ministrijas rīkotajā uzņēmējiem atsaucīgāko iestāžu apbalvošanas pasākumā Centrālā statistikas pārvalde (CSP) saņēma apbalvojumu "Līderis klientorientētā apkalpošanā".

Iekšlietu ministrs aicina prioritāri atbalstīt jauniešu sportu

Piektdien, 6.decembrī, Ministru kabinetā notika Latvijas Nacionālās sporta padomes sēde, kurā tika lemts par labāko sportistu apbalvošanu, sporta nozares turpmāko attīstību, kā arī citiem būtiskiem sporta nozares jautājumiem.

VID tīmekļvietnē interaktīvā formā pieejama plaša nozaru statistika

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) tīmekļvietnē jau ilgstoši ir pieejams plašs datu klāsts par ekonomisko situāciju dažādās tautsaimniecības nozarēs un šo nozaru nodokļu maksātāju nodokļu samaksas disciplīnu. Taču ja līdz šim dati bija pieejami dažādās statiskās tabulās, tad šobrīd, rūpējoties par klientu ērtībām un atsaucoties uz sadarbības partneru ieteikumiem, VID ir nodrošinājis šo datu pieejamību interaktīvā veidā.

Eiropas Komisija atzinīgi novērtē Latvijas sasniegto ES fondu stratēģiskajā ieviešanā

Piektdien, 6. decembrī, noslēdzās ikgadējā novērtēšanas sanāksme ar Eiropas Komisijas (EK) pārstāvjiem, kurā Finanšu un Zemkopības ministriju pārstāvji sniedza informāciju par Eiropas Savienības Struktūrfondu, Kohēzijas fonda, Eiropas Lauksaimniecības Fonda lauku attīstībai un Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda (ES fondi) ieviešanas stratēģisko virzību.

Nemiro: FKTK ir jāveicina mūsu uzņēmējiem draudzīgāki kreditēšanas apstākļi

Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro šodien tikās ar jauno Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētāju Santu Purgaili, lai pārrunātu uzņēmējdarbības vides pilnveidošanas iespējas Latvijā, kā arī Latvijas uzņēmēju un ārvalstu investoru norādītos problējautājumus kreditēšanā.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli