Ziņas | Latvija | Ekonomika, finanses


FM: Gada sākums Latvijas rūpniecībā vājš, un nākotnes redzējums saglabājas ...

FM: Gada sākums Latvijas rūpniecībā vājš, un nākotnes redzējums saglabājas līdzīgs

Šā gada februārī Latvijas rūpniecībā tika reģistrēta neliela izaugsme, salīdzinājumā ar iepriekšējā gada februāri nozares izlaides apjomiem palielinoties par 0,8%. Tādējādi rūpniecības izlaides rezultāti februārī, lai arī vāji, tomēr ir labāki par janvāra datiem, kad nozarē tika reģistrēts kritums par 4,5%. Tas nozīmē, ka 2020. gada divos mēnešos ražošanas apjomi rūpniecībā ir samazinājušies par 1,8%.

LTRK : tuvākajā laikā valdībai iesniegsim ekonomikas atjaunošanas plānu.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) tuvākajā laikā valdībai iesniegs ekonomikas atjaunošanas plānu vīrusa COVID - 19 izraisītās krīzes pārvarēšanai. Ir svarīgi, lai Latvijas uzņēmumi var turpināt strādāt, lai cilvēkiem saglabātos ieņēmumi un darbavietas, un pandēmijai beidzoties, ekonomika var atsākt darboties ar pilnu jaudu. Tāpat būtiski ir turpināt ieklausīties ekspertu - epidemiologu viedoklī, ja nevēlamies Latvijā ārvalstu bēdīgo pieredzi.

No 1. maija siltuma tarifs Daugavpilī būs par 12,6% zemāks

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi izmaiņas AS "Daugavpils siltumtīkli" siltumenerģijas tarifos. Daugavpils iedzīvotājiem no 1. maija par siltumu būs jāmaksā par 12,6% jeb 6,12 EUR/MWh mazāk – 42,32 EUR/MWh (bez PVN).

AgriChamber: Pašvaldību un valsts iestādēm ar pārtikas iepirkumiem ir jāpalīdz vietējiem ražotājiem

Latvijas lauksaimniecības mežsaimniecības kamera (AgriChamber) rosina Latvijas pašvaldības un valsts iestādes aktīvāk izmantot iekšējos resursus, lai iepirkumos daudz vairāk būtu palielināts vietējo ražotāju produkcijas īpatsvars. Publisko iepirkumu likums jau uz esošo brīdi ir pietiekami fleksibls, lai pasūtītājs iegūtu to, kas viņam ir visvairāk vajadzīgs.

Aicinām uzņēmējus pieteikties dalībai LTRK Kurzemes Biznesa klubam tiešsaistē

Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Kurzemes reģiona nodaļa sadarbībā ar AS Swedbank un Saldus pilsētas pašvaldību aicina uzņēmējus piedalīties pirmajā tiešsaistes LTRK Kurzemes Biznesa kluba pasākumā, kas notiks 8. aprīlī, GoToMeeting platformā.

Martā strauji samazinājušies uzņēmējdarbības konfidences rādītāji

Rīga, 02.04.2020.
Uzņēmējdarbības konfidences rādītāji 2020. gada martā, salīdzinot ar februāri, kad COVID-19 izraisītās sekas ekonomikā vēl nebija jūtamas, būtiski samazinājušies gan būvniecībā, gan mazumtirdzniecībā, gan pakalpojumu sektorā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) veikto konjunktūras apsekojumu Uzņēmumu konjunktūras apsekojumus rūpniecībā, būvniecībā, mazumtirdzniecībā un pakalpojumu sektorā CSP ik mēnesi veic atbilstoši ES Kopīgās saskaņotās konjunktūras un patērētāju apsekojumu programmas metodoloģijai ar Eiropas Komisijas līdzfinansējumu. dati.

VNĪ: sniegsim atbalstu klientiem krīzes brīdī piemērojot nomas maksas atbrīvojumu vai samazināšanu

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) sniegs atbalstu ārkārtas situācijas dēļ grūtībās nonākušajiem komersantiem, atbrīvojot vai samazinot maksu par īpašumu nomu, pamatojoties uz atbilstību noteiktajiem kritērijiem un nomnieka iesniegumu. Kapitālsabiedrība atbalstu sniegs saistībā ar COVID-19 izplatības radītajām sekām uzņēmējiem atbilstoši 2. aprīlī Ministru kabinetā pieņemtajiem noteikumiem. Atbalsts tiks noteikts par periodu sākot no 2020. gada 12. marta līdz dienai, kad spēku zaudēs likums "Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību", informē VNĪ valdes loceklis Andris Vārna.

VID izmaksās dīkstāves pabalstu COVID-19 krīzes skartajām pašnodarbinātajām personām

Turpinot sniegt atbalstu uzņēmumiem un iedzīvotājiem saistībā ar COVID-19 krīzes izraisītajām ekonomiskajām sekām, šī gada 31. martā ir pieņemti Ministru kabineta noteikumi Nr. 179 " Noteikumi par dīkstāves pabalstu pašnodarbinātām personām, kuras skārusi Covid-19 izplatība", kas paredz dīkstāves pabalsta izmaksu arī pašnodarbinātajām personām dīkstāvē.

2020. gada februārī rūpniecības produkcijas apjoms pieauga par 0,8 %

Rīga, 03.04.2020.
2020. gada februārī, salīdzinot ar 2019. gada februāri, rūpniecības produkcijas apjoms1 pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 0,8 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati par pēdējo mēnesi pirms ārkārtas situācijas izsludināšanas. To ietekmēja apjoma kāpums ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 16,7 % un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 7 %, bet apstrādes rūpniecībā bija kritums par 0,9 %.

Valdība nosaka iespējas atbrīvot uzņēmējus no nomas maksas ārkārtējās situācijas laikā

Ceturtdien, 2. aprīlī, valdība apstiprināja Finanšu ministrijas sagatavotus Ministru kabineta noteikumus par nomas maksas atbrīvojumu. Tajos ir paredzēti gadījumi, kādos uzņēmēju ārkārtējās situācijas laikā atbrīvo no nomas maksas, ja telpas uzņēmuma saimnieciskajai darbībai nomātas no publiskas personas vai tās kapitālsabiedrības.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi