Ziņas | Latvija | Ekonomika, finanses


Labklājības ministre Ramona Petraviča aicina pašvaldības sniegt atbalstu nepieciešamības gadījumos personām...

Labklājības ministre Ramona Petraviča aicina pašvaldības sniegt atbalstu nepieciešamības gadījumos personām, kuras skārusi PNB bankas krīze

Eiropas Centrālā Banka un Finanšu un kapitāla tirgus komisija (turpmāk – FKTK) 2019. gada 15. augustā ir pieņēmusi lēmumu apturēt AS "PNB banka" (iepriekš Norvik bankas) darbību. Tā rezultātā pensiju un pabalstu saņēmējiem, kuriem pensiju un pabalstu izmaksa līdz šim ir veikta uz PNB bankas kontiem, šobrīd nav piekļuves bankas kontos esošajiem finanšu līdzekļiem.

Ekonomisko aktivitāšu palēnināšanās ietekmē arī darba tirgu

Līdz ar ekonomisko aktivitāšu piebremzēšanos, arī nodarbināto skaita pozitīvā dinamika gada 2. ceturksnī ir apstājusies un gada griezumā nodarbināto skaits samazinājās par 0,4% jeb aptuveni 4 tūkstošiem. Neskatoties uz to, turpina pieaugt gan nodarbinātības līmenis, gan samazināties bezdarbs. Nodarbinātības līmenis 2. ceturksnī palielinājās līdz 64,7%, kas ir par 0,3 procentpunktiem augstāks rādītājs nekā 2018. gada 2. ceturksnī. Vienlaikus bezdarba līmenis samazinājās līdz 6,4%, kas ir zemākais rādītājs kopš 2007. gada.

2019. gada 2. ceturksnī bija nodarbināti 64,7 % Latvijas iedzīvotāju

Rīga, 15.08.2019.

2019. gada 2. ceturksnī Latvijā bija nodarbināti 905,6 tūkstoši jeb 64,7 % iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) Darbaspēka apsekojuma rezultāti. Gada laikā nodarbinātības līmenis palielinājās par 0,3 procentpunktiem, bet nodarbināto skaits samazinājās par 4,0 tūkstošiem. Salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, nodarbinātības līmenis palielinājās par 0,3 procentpunktiem, bet nodarbināto skaits – par 2,0 tūkstošiem.

Bezdarba līmenis otrajā ceturksnī Latvijā bija 6,4 %

Rīga, 15.08.2019.
2019. gada 2. ceturksnī bezdarba līmenis Latvijā bija 6,4 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) Darbaspēka apsekojuma rezultāti. Salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, bezdarba līmenis ir samazinājies par 0,5 procentpunktiem, bet gada laikā – par 1,3 procentpunktiem.

FM: Nodarbinātības pieaugums vājinājies, bezdarba līmenis turpina strauji samazināties

Pēc straujā pieauguma pagājušajā gadā, kad tautsaimniecībā nodarbināto iedzīvotāju skaits bija palielinājies par 1,6%, šogad nodarbinātības pieaugums ir vājinājies un otrajā ceturksnī tautsaimniecībā nodarbināto iedzīvotāju skaits bijis par 0,4% mazāks nekā pirms gada, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes darbaspēka apsekojuma dati. Bezdarba līmenis vienlaikus turpina visai spēcīgi samazināties, noslīdot līdz 6,4%, kas ir par 1,3 procentpunktiem mazāk nekā pirms gada.

VNĪ: Jaunā Rīgas teātra lietā esam gatavi "RERE Būve 1" liktiem šķēršļiem

Līdzīgi kā "RERE Būve 1" atteicās labprātīgi nodot Jaunā Rīgas teātra (JRT) būvlaukumu, VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) paredz, ka "RERE Būve 1" mēģinās panākt lieguma uzlikšanu turpmākiem JRT būvdarbiem.

Asociācija vēršas pie Kariņa importa aizliegšanai

Šī gada jūnijā Ministru kabinets lēma par labu papildus līdzekļu piešķiršanai pastiprinātai importa olu un olu produktu no Ukrainas kontrolei. Papildus pārbaužu laikā ir atklāts, ka salmonellu satur pat termiski apstrādāti produkti, kas liek domāt par higiēnas līmeni Ukrainas ražotnēs.

CFLA apkopojusi 2018. gada rezultātus

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) 2018. gada pārskatā ir apkopojusi nozīmīgāko informāciju par aģentūras paveikto aizvadītajā gadā, nodrošinot Eiropas Savienības (ES) fondu programmu praktisko ieviešanu – projektu atlasi, līgumu slēgšanu, projektu uzraudzību un izdevumu atbilstības kontroli.

2. ceturksnī ievērojami pieaudzis ārvalstu tūristu skaits no Spānijas

Rīga, 14.08.2019.
2019. gada 2. ceturksnī Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 781,1 tūkst. ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 1,1 % vairāk nekā 2018. gada 2. ceturksnī, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. Salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, viesu pavadīto nakšu skaits audzis par 3 % un sasniedzis 1,48 milj. Vidējais viesu uzturēšanās ilgums tūristu mītnēs bija 1,9 naktis. Pirmajā pusgadā Latvijas tūrisma mītnēs uzņemti 1,24 miljoni viesu, no tiem 849,9 tūkst. no ārvalstīm.

Swedbank: sasniegts vēsturiski lielākais pirkumu īpatsvars jaunajos daudzdzīvokļu projektos...

Swedbank: sasniegts vēsturiski lielākais pirkumu īpatsvars jaunajos daudzdzīvokļu projektos; jūtams vidējais kredītņēmēja ienākumu kāpums

Iedzīvotāju vēlme pēc jauna mājokļa turpina pieaugt, un, kā liecina Swedbank apkopotie dati*, darījumu apjoms, šogad pieaudzis par piektdaļu, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn. Nozīmīgākie tirgus attīstības dzinuļi ir pieaugošs pieprasījums pēc dzīvokļiem jaunajos projektos, kā arī iedzīvotāju ienākumu kāpums. Kopumā 57% no visiem iegādātajiem īpašumiem atrodas Rīgā, 24% Pierīgā, bet 19% reģionos. Trešā daļa visu darījumu Rīgā notikuši tieši ar jaunajiem projektiem, kas ir vēsturiski lielākais darījumu īpatsvars šajā segmentā.
mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli