Ziņas | Latvija | Ekonomika, finanses


Valdība apstiprina papildu valsts budžeta finansējumu ES fondu projektu investīcijām COVID-19 seku mazināšanai

Otrdien, 11.augustā, valdība izskatīja Finanšu ministrijas informatīvo ziņojumu par Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda (ES fondu) ieviešanu Latvijā. Ziņojumā iekļauta informācija par ES fondu ieviešanas progresu un sniegti priekšlikumi papildu valsts budžeta finansējuma (virssaistību) izmantošanas iespējām COVID-19 seku mazināšanai, īstenojot ES fondu projektu investīcijas.

Līdzekļu trūkums apdraud konkurences uzraudzību Latvijā

Šā gada 11. augusta sēdē Ministru kabinets atbalstīja Ekonomikas ministrijas ierosinājumu no ministrijas iekšējiem resursiem novirzīt papildu finansējumu 178 039 eiro apmērā Konkurences padomei administratīvās kapacitātes stiprināšanai 2020. gadā.

2. ceturksnī būvniecības produkcijas apjoms samazinājās par 0,6 %

2020. gada 2. ceturksnī, salīdzinot ar 2019. gada 2. ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms1 pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 0,6 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. Būvniecības apjoms saruka ēku būvniecībā – par 5 % un inženierbūvniecībā – par 7,7 %, bet pieauga specializētajos būvdarbos – par 12,3 %.

Jūnijā Latvijas ārējās tirdzniecības apgrozījums par 3,5 % mazāks nekā pirms gada

2020. gada jūnijā Latvijas ārējās tirdzniecības apgrozījums veidoja 2,1 miljardu eiro, kas faktiskajās cenās bija par 3,5 % mazāk nekā pirms gada, tai skaitā preču eksporta vērtība samazinājās par 1,4 %, bet importa vērtība par 5,2 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes operatīvie dati. Jūnijā Latvija eksportēja preces 978,6 miljonu eiro apmērā, bet importēja par 1,16 miljardiem eiro. Salīdzinājumā ar 2019. gada jūniju ārējās tirdzniecības bilance nedaudz uzlabojās, eksportam kopējā ārējās tirdzniecības apjomā palielinoties no 44,8 % līdz 45,8 %.

Covid-19 krīzes skartās atzītās mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības varēs saņemt valsts atbalstu

Valdība otrdien, 11. augustā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavoto kārtību, kādā piešķir, administrē un uzrauga valsts atbalstu atzītām mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvajām sabiedrībām, lai mazinātu Covid-19 izplatības negatīvo ietekmi. Jaunie noteikumi ļaus sniegt finansiālu atbalstu atzītām mežsaimniecības kooperatīvajām sabiedrībām saistībā ar Covid-19 izplatības ietekmi uz tautsaimniecību.

Piešķir 5 miljonus eiro Covid-19 ārstniecībai un zāļu krājumu veidošanai

Šodien, 11. augustā, Ministru kabinets atbalstīja 2,94 miljonus eiro piešķiršanu veselības nozarei, lai segtu izdevumus ārstniecības iestādēm par līdz šim īstenoto Covid-19 diagnostiku un ārstēšanu, kā arī 2,05 miljonus eiro, lai nodrošinātu zāļu krājumus ārstniecības iestādēm.

Piešķir 1 miljonu eiro aizdevumu izsniegšanai augsta riska inovatīviem komersantiem

Ministru kabineta 11.augusta sēdē apstiprināti grozījumi Altum ieviestajā ES fondu mikroaizdevumu un starta aizdevumu uzņēmējiem programmā, piešķirot papildu finansējumu mikrokreditēšanai un aizdevumiem biznesa uzsācējiem, kā arī precizējot atbalstāmās darbības un atbalsta izsniegšanas nosacījumus.

Aicina piedalīties ES fondu darbības programmas projekta 2021. – 2027. gadam sabiedriskajā apspriešanā

No 10. augusta ikvienam Eiropas Savienības (ES) fondu projektu potenciālajam īstenotājam un interesentam ir iespēja iepazīties ar ES fondu darbības programmas 2021.– 2027. gadam projektu, kā arī izteikt savu viedokli uzsāktajā sabiedriskajā apspriešanā.

Jūlijā vērojams mēnesim neraksturīgs cenu kāpums

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2020.gada jūlijā, salīdzinot ar jūniju, patēriņa cenu līmenis pieauga par 0,2%. Precēm tas palielinājās par 0,1%, bet pakalpojumiem – par 0,5 %.

Vitenbergs: Nekustamā īpašuma nodoklis nedrīkst kļūt par papildu slogu uzņēmējiem

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs uzskata, ka nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) likmēm ir jābūt prognozējamām. Plānojot izmaiņas jāņem vērā, kāds ir NĪN mērķis un kā šīs izmaiņas ietekmēs nekustamā īpašuma cenas nākotnē, mājokļu pieejamību kopumā, investīcijas nekustamā īpašuma tirgū, kā arī Latvijas konkurētspēju, salīdzot ar tuvākajām kaimiņvalstīm.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums