Ziņas | Latvija | Ekonomika, finanses


Oktobrī preču ārējās tirdzniecības apgrozījums par 13,3 % lielāks nekā pērn

Rīga, 11.12.2018.
2018. gada oktobrī Latvijas ārējās tirdzniecības apgrozījums veidoja 2,66 miljardus eiro, kas faktiskajās cenās bija par 13,3 % vairāk nekā 2017. gada oktobrī, tai skaitā preču eksporta vērtība palielinājās par 6,8 % un importa vērtība par 18,8 % lielāka, liecina Centrālās statistikas pārvaldes operatīvie dati. Oktobrī Latvija eksportēja preces 1,16 miljardu eiro apmērā, bet importēja par 1,50 miljardiem eiro. Salīdzinājumā ar 2017. gada oktobri ārējās tirdzniecības bilance pasliktinājās, eksportam kopējā ārējās tirdzniecības apjomā samazinoties no 46,2 % līdz 43,6 %.

FM: Cenu pieaugums Latvijā nedaudz palēninās

Šā gada novembrī gada inflācija Latvijā salīdzinājumā ar iepriekšējiem diviem mēnešiem ir kļuvusi nedaudz vājāka, taču tā joprojām saglabājās relatīvi augstā līmenī, salīdzinājumā ar pērnā gada novembri patēriņa cenām pieaugot par 3,0%. Tādējādi vienpadsmit mēnešos kopā inflācija Latvijā veidoja 2,5%, kas atbilst Finanšu ministrijas prognozei par patēriņa cenu pieaugumu valstī šajā gadā kopumā.

Novembrī vērojamas mēnesim raksturīgas cenu pārmaiņas

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem šī gada novembrī, salīdzinot ar oktobri, patēriņa cenu līmenis samazinājās par 0,1%. Precēm cenas saglabājās nemainīgas, bet pakalpojumiem samazinājās par 0,3 %.

Izstrādāta jauna Rīgas pašvaldības īpašuma pārvaldības stratēģija

Pirmdien, 10.decembrī, Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas sēdē Īpašuma departaments iepazīstināja deputātus ar izstrādāto Rīgas pašvaldības īpašuma pārvaldības stratēģiju 2018. - 2023.gadam.

Vidējais patēriņa cenu līmenis gada laikā palielinājās par 3,0 %

Rīga, 10.12.2018.
2018. gada novembrī, salīdzinot ar 2017. gada novembri, vidējais patēriņa cenu līmenis* palielinājās par 3,0 %, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Gan precēm, gan pakalpojumiem cenas pieauga par 3,0 %.

Informē par situāciju ielu tirdzniecībā

Ņemot vērā tirdzniecības nozares sociālo partneru sniegto informāciju par sistēmiskiem pārkāpumiem ielu tirdzniecībā, kas rada negodīgas konkurences apstākļus starp tirdzniecības dalībniekiem ielu tirdzniecībā un pastāvīgajās tirdzniecības vietās, Ekonomikas ministrija veica situācijas izvērtējumu ielu tirdzniecībā. 2018. gada 10. decembra sēdē ministrija iepazīstināja Ministru kabineta komiteju ar izvērtējumu un priekšlikumiem turpmākai rīcībai.

Notiks informatīvs seminārs par Rīgas pašvaldības līdzfinansējumu kultūrvēsturiskā būvmantojuma saglabāšanai 2019.gadā

Pirmdien, 10.decembrī, plkst.13.00 Rīgas domē (Rātslaukumā 1, Rīgas domes sēžu zālē) notiks informatīvs seminārs, kurā atbildīgie pašvaldības speciālisti sniegs aktuālo informāciju un atbildēs uz jautājumiem par Rīgas pašvaldības līdzfinansējumu kultūrvēsturiskā būvmantojuma saglabāšanai 2019.gadā.

"Rīgas Drosmes grantu" saņem 25 biznesa ideju autori

Rīgas pilsētas pašvaldība 2018. gadā izveidojusi jaunu uzņēmējdarbības atbalsta programmu agrīnā stadijā esošu biznesa ideju attīstībai – "Rīgas drosmes grantu", tai atvēlot 50 000 eiro finansējumu.

Nākamo gadu sāksim ar pagaidu #Budžets2019

Nākamais gads Latvijā sāksies ar tehnisko jeb pagaidu budžetu. Saeima 6. decembrī ir ar pārliecinošu balsu vairākumu atbalstījusi grozījumus Likumā par budžetu un finanšu vadību, kas paredz pilnveidot pagaidu budžeta sagatavošanas principus. Pēdējo reizi pagaidu budžets tika gatavots 2003. gadam, kad Latvija vēl nebija Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomikas un monetārās savienības dalībvalsts, kā arī nebija ieviesta vidēja termiņa budžeta plānošana.

Rīgas plānošanas reģions ar Rīgas metropoles areālu izvēlēts kā ESPON pētījumu viens no partneriem

Rīgas plānošanas reģions, pārstāvot Rīgas metropoles areālu, ir izvēlēts par vienu no sadarbības partneriem ESPON tematiskajā pētījumā "Ekonomiskā izaugsme", kas sniegs savu redzējumu teritoriālās attīstības politikas virzienu izstrādei Eiropā. Rīgas plānošanas reģions tajā piedalīsies kopā ar tādām Eiropas metropolēm kā Vīne (Austrija), Berlīne (Vācija), Oslo (Norvēģija), Štutgarte (Vācija), Turīna (Itālija) un Varšava (Polija).

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  Innsbruck Airport Transfers  vannu restaurācija