Ziņas | Latvija | Ekonomika, finanses


FM: Pašvaldības aktivizējas ES fondu projektu īstenošanā

Šā gada pirmajos četros mēnešos konsolidētajā kopbudžetā veidojies 170,7 milj. eiro pārpalikums. Jau vēsturiski izveidojusies situācija, ka gada sākumā kopbudžetā veidojas pārpalikums, kas šā gada pirmajos četros mēnešos salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu pieauga par 131,5 milj. eiro. Tas skaidrojams ar šobrīd aktīvo projektu atlašu un līgumu slēgšanas posmu Eiropas Savienības (ES) fondu projektu īstenošanā, kas nerada tūlītēju naudas plūsmas pieaugumu. ES fondu projektu īstenošanas izdevumu pieaugums sagaidāms gada otrajā pusē, attiecīgi efekts no izdevumu samazinājuma šā gada sākumā zudīs. Gada nogalē, izdevumiem pieaugot straujāk gan valsts budžetā, gan pašvaldību budžetos sagaidāms, ka kopbudžetā veidosies finansiālais deficīts. Turpretī nodokļu ieņēmumi tika iekasēti plānotajā apmērā.

Deinstitucionalizācijas projektā varēs iesaistīties arī nevalstiskās organizācijas

Piektdien, 26. maijā, Labklājības ministrijas konsultatīvā Sociālo pakalpojumu attīstības sēdē tika vērtēta sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu (deinstitucionalizācijas) projekta ieviešana un aktualitātes.

Ašeradens: Latvija ir ceļā uz augstas pievienotās vērtības ekonomiku

Šodien notikušajā Latvijas valdības un Ārvalstu investoru padomes Latvijā (ĀIPL) augsta līmeņa tikšanās laikā Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens informēja klātesošos par valdības paveikto reformu īstenošanā, kā arī plānoto biznesa vides uzlabošanai.

K.Gerhards uzsver Latvijas IT profesionāļu ievērojamo ieguldījumu informācijas sabiedrības attīstībā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards Eižena Āriņa balva datorikā 2017 svinīgajā ceremonijā uzsvēra Latvijas profesionāļu praktisko ieguldījumu informācijas tehnoloģiju (IT) jomā un sasniegumus Latvijas datorzinātnes attīstībā.

EM strādā pie rīcības scenārijiem OIK samazināšanai, lai nepieļautu elektroenerģijas cenas kāpumu

Analizējot vidējā termiņa elektroenerģijas tirgus attīstību, Ekonomikas ministrija identificējusi riskus, kas var izraisīt obligātā iepirkuma komponentes (OIK) pieaugumu, attiecīgi palielinot arī elektroenerģijas cenas. 2017. gada beigās tiek izbeigta subsidētās elektroenerģijas nodokļa (SEN) piemērošana, kas kopā ar AS "Latvenergo" dividendēm veidoja finansējuma bāzi, no kuras valdība kompensēja OIK pieaugumu virs 26,79 EUR/MWh apmērā.

AHK konjunktūras aptauja Igaunijā, Latvijā, Lietuvā 2017 Baltijas valstis novērtētas izcili

Uzņēmēji Igaunijā, Latvijā un Lietuvā prognozē apgrozījuma pieaugumu un nepieciešamību pēc papildu personāla / Lieli investīciju plānu / Paziņojums par jaunu nodokļu ieviešanu samazina optimismu Igaunijā / Profesionālajā izglītībā jāpalielina praktiskā apmācības daļa

LTRK un VID paraksta sadarbības līgumu

Latvijas lielākā uzņēmēju organizācija Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) un Valsts ieņēmumu dienests (VID) parakstījis sadarbības līgumu nolūkā izstrādāt labākos risinājumus, lai sekmētu Latvijas tautsaimniecības izaugsmi.

Latvijai un Indijai ir plašas iespējas sekmēt sadarbību izglītības, IKT un loģistikas jomā

"Šodien ir vēsturisks brīdis, jo Latvijā pirmo reizi notiek Latvijas – Indijas biznesa forums, kurā kuplā skaitā piedalās abu valstu uzņēmēji. Esmu pārliecināts, ka Indijas ārlietu valsts ministra Mobašara Džaveda Akbara vizīte Latvijā un biznesa forumā dibinātie uzņēmēju kontakti pavērs jaunas iespējas divpusējai sadarbībai, it īpaši tādās jomās kā augstākā izglītība, inovācijas, pētniecība un attīstība, IKT, loģistika un transports," atklājot Latvijas – Indijas biznesa forumu ar gandarījumu pauda Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Reirs: tehnisko palīglīdzekļu pakalpojuma reformas centrā ir cilvēks un viņam nepieciešamais

Trešdien, 24. maijā, Labklājības ministrijā (LM) tika prezentēta tehnisko palīglīdzekļu pakalpojuma reformas ideja. No 2019. gada nepieciešami tehniskie palīglīdzekļi tiks piedāvāti tiešā izvēles sistēmā, integrējot darbspējas vērtēšanu, padarot efektīvāku administrēšanu, nodrošinot pakalpojumu un tā sniegšanu atbilstoši klientu labākajām interesēm.

Globālā ekonomika 2017. gadu uzsāk uz pozitīvas nots

Pēc nesen notikušajām kaislībām ap Francijas prezidenta vēlēšanām VIX indekss, kas raksturo svārstīguma jeb "baiļu" līmeni finanšu tirgos, samazinājās līdz pēdējā desmitgadē zemākajiem līmeņiem. Indeksa samazināšanos ietekmēja arī jaunākie aptaujas dati par septembrī gaidāmajām parlamenta vēlēšanām Vācijā, kur A.Merkelei tiek prognozēta droša uzvara. Tomēr mierīgo noskaņojumu pirms atvaļinājumu sezonas sākšanās ir pārtraucis ASV prezidents D.Trumps. Lēmums par FIB direktora atlaišanu ir bijis viens no iemesliem dolāra vērtības krišanai un pieaugošām bažām par tālāko akciju tirgus indeksu virzienu.

Aktuālās ziņas

grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  jämför snabblån utan uc  lētas aviobiļetes  parkets  lietus ūdens noteksistēma