Ziņas | Latvija | Ekonomika, finanses


Finanšu ministrs Jānis Reirs: Vadības grupa uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam gatava operatīvi lemt par atbalsta

Finanšu ministrs Jānis Reirs: Vadības grupa uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam gatava operatīvi lemt par atbalsta pasākumiem

Lai ierobežotu COVID-19 izplatību un nekavējoties piedāvātu uzņēmējiem un darba ņēmējiem risinājumus, tūliņ pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas tika izveidota vadības grupa uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam. Nākamajā nedēļā darbs grupā tiks atsākts, lai nepieciešamības gadījumā operatīvi lemtu par jauniem atbalsta pasākumiem uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam.

Oktobrī uzņēmēju noskaņojums pasliktinās rūpniecībā, būvniecībā un pakalpojumu sektorā

Rīga, 30.10.2020.
Uzņēmējdarbības konfidences rādītāji 2020. gada oktobrī, salīdzinot ar septembri, ir nedaudz samazinājušies gan rūpniecībā, gan būvniecībā, gan pakalpojumu sektorā, bet mazumtirdzniecībā rādītājs saglabājies septembra līmenī, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) veikto konjunktūras apsekojumu1 dati.

FM: Pašvaldību budžetā deviņos mēnešos pārpalikums aptuveni pagājušā gada līmenī

2020. gada deviņos mēnešos konsolidētajā pašvaldību budžetā gan ieņēmumi, gan izdevumi samazinājušies līdzīgā apmērā – par 2,6%, tādējādi nodrošinot 111,1 miljona eiro pārpalikumu. Iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) ieņēmumu plāna pārpilde gada sākumā, kad vēl nebija vērojama COVID-19 krīze, sekmēja augstu pārpalikumu pašvaldību budžetā janvārī-februārī, taču kopš marta uzkrātais pārpalikums sarucis. Kopumā deviņos mēnešos pārpalikums bija aptuveni pagājušā gada apjomā, kas tradicionāli samazināsies uz gada beigām, pieaugot izdevumiem. Jāatzīmē, ka kopš 2019. gada beigām par 103,9 miljoniem eiro ir pieaudzis pašvaldību naudas līdzekļu noguldījumu atlikums, septembra beigās sasniedzot 596,3 miljonus eiro.

LKF: Valdība var efektīvi mazināt Covid-19 izplatību Latvijā, nodrošinot darbnespējas lapu apmaksu pilnā apmērā

Covid-19 pandēmija Latvijā šobrīd strauji izplatās, un valdības rīcībā ir ļoti efektīvs instruments, kā šo draudu mazināt visas valsts mērogā. Valdībai ir jāveic grozījumi likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu", paredzot, ka valsts šajā krīzes periodā apmaksā darbnespējas lapas pilnā apmērā. Tas ļautu būtiski mazināt vīrusa iespējamo izplatību darba kolektīvos un saslimšanas riskus visā valstī.

LTRK: Valsts apmaksātām darba nespējas lapām jābūt pilnā apmērā

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir vērsusies pie Labklājības ministrijas ar aicinājumu izstrādāt un pie Ministru kabineta ar aicinājumu atbalstīt grozījumus likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu", paredzot, ka valsts apmaksā darba nespējas lapu pilnā apmērā, lai mazinātu vīrusa iespējamo izplatību un saslimšanas riskus.

FM: Ekonomikas izaugsme Latvijā trešajā ceturksnī strauji atjaunojusies, perspektīvas atkal apdraud COVID-19

Latvijas ekonomikai atgūstoties no iepriekšējos mēnešos piedzīvotās COVID-19 krīzes, iekšzemes kopprodukts (IKP) šā gada trešajā ceturksnī uzrādījis nepieredzēti strauju kāpumu, attiecībā pret iepriekšējo ceturksni palielinoties par 6,6% pēc sezonāli un kalendāri izlīdzinātiem datiem. Tās, tāpat kā otrajā ceturksnī fiksētais kritums, ir straujākās ekonomiskas izaugsmes svārstības pēdējo desmitgažu laikā. Salīdzinājumā ar pagājušā gada trešo ceturksni IKP ir samazinājies par 3,1%, taču kritums bijis gandrīz trīs reizes mazāks nekā iepriekšējā ceturksnī, kad ekonomika bija sarukusi par 8,9%.

Z/S Upmaļi iegulda pusmiljonu eiro vietējo dārzeņu apstrādes un fasēšanas ceha izveidē

Zemnieku saimniecība "Upmaļi", kas atrodas Iecavas novadā, vienojusies ar Swedbank par sadarbību, lai ieguldītu jauna dārzeņu apstrādes ceha un noliktavas izveidošanā. Ieguldot pusmiljonu eiro, "Upmaļi" palielinās mazgāto un mizoto dārzeņu produkcijas piedāvājumu vietējiem un eksporta klientiem.

3. ceturksnī IKP pēc ātrā novērtējuma samazinājies par 3,1 %

2020. gada 3. ceturksnī, salīdzinot ar 2019. gada 3. ceturksni, iekšzemes kopprodukts (IKP) pēc sezonāli un kalendāri nekoriģētajiem datiem ir samazinājies par 3,1 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes ātrais novērtējums.

Septembrī mazumtirdzniecības apgrozījums pieauga par 5,9 %

Rīga, 29.10.2020.

2020. gada septembrī, salīdzinot ar 2019. gada septembri, mazumtirdzniecības apgrozījums pieauga par 5,9 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie kalendāri izlīdzinātie dati salīdzināmajās cenās. Pārtikas preču mazumtirdzniecība pieauga par 5,3 %. Nepārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms, neieskaitot autodegvielas mazumtirdzniecību, palielinājās par 3,5 %, autodegvielas – palielinājās par 13,4 %.

Pilnveidos Publisko iepirkumu likumu

Otrdien, 27. oktobrī, Ministru kabineta (MK) sēdē ir izskatīti grozījumi Publisko iepirkumu likumā (PIL) un ar to saistītie grozījumi likumā par nodokļiem un nodevām. To mērķis ir pilnveidot esošos kandidātu un pretendentu izslēgšanas iemeslus, lai dotu pasūtītājiem plašākas iespējas izslēgt no iepirkumiem negodprātīgus piegādātājus. Tāpat paredzēts paplašināt sabiedrības piekļuvi informācijai par noslēgto līgumu faktisko izpildi.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums