Ziņas | Latvija | Ekonomika, finanses


Vidējais ražotāju cenu līmenis rūpniecībā gada laikā samazinājās par 0,8 %

Rīga, 20.01.2017.
2016. gada decembrī, salīdzinot ar 2015. gada decembri, vidējais ražotāju cenu līmenis samazinājās par 0,8 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas saruka par 1,1 % un eksportētajai produkcijai – par 0,6 %. Produkcijas cenas eksportam uz eirozonas valstīm palielinājās par 0,2 %, savukārt eksportam uz ārpus eirozonas valstīm cenas samazinājās par 1 %. Būtiskākā ietekme bija cenu kritumam elektroenerģijas ražošanā un tirdzniecībā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā, dzērienu ražošanā un nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā. Savukārt cenu pieaugums bija novērojams pārtikas produktu ražošanā, atkritumu savākšanā un elektroenerģijas sadalē.

Nacionālā produktivitātes padome – neatkarīga ekspertīze un padomdevējs ekonomikas konkurētspējas kāpumam

Lai rastu efektīvākos risinājumus, kā paaugstināt Eiropas valstu un līdz ar to arī Eiropas Savienības kopējo konkurētspēju pasaulē, 2016. gada septembrī ES Padome lēma, ka Eirozonas valstīs jāveido Nacionālās produktivitātes padomes. Pēc būtības tās būs neatkarīgas zinātniski pētnieciskas institūcijas, kas veiktu regulāru augstas kvalitātes analīzi par produktivitātes attīstību un konkurētspējas stāvokli attiecīgajā valstī, kā arī piedāvātu neatkarīgu politikas analīzi. Nacionālās produktivitātes padomes ES dalībvalstīs jāizveido līdz 2018. gada februārim.

Rietumu Asset Management: ASV un Eiropas centrālo banku politika tuvināsies

Pēc kompānijas Rietumu Asset Management (RAM) ekspertu prognozēm, jau šī gada beigās var gaidīt Federālās Rezervju sistēmas un Eiropas Centrālās bankas politikas tuvināšanos, kā rezultātā sāksies ekonomiskā cikla jaunā fāze gan ASV, gan Eiropā.

Diskutē ar Latvijas Lielo pilsētu asociāciju par rosinātajiem grozījumiem Konkurences likumā ...

Diskutē ar Latvijas Lielo pilsētu asociāciju par rosinātajiem grozījumiem Konkurences likumā konkurences ierobežojumu novēršanai.

Trešdien, 18. janvārī, Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, Konkurences padomes (KP) priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) prezidents Aigars Rostovskis tikās ar Latvijas Lielo pilsētu asociācijas pārstāvjiem un pārrunāja rosinātos grozījumus Konkurences likumā.

Kā optimizēt savu naudas plūsmu?

Ja jūs visu laiku dzīvojat no algas līdz algai un reizēm pat ņemat ātros kredītus jeb credit rapid, lai varētu segt tekošos maksājumus, jums, visticamāk, ir problēmas ar naudas plūsmu. Tas nozīmē, ka jūs regulāri dzīvojat pāri saviem līdzekļiem, un jūsu izdevumi pārsniedz ienākumus. Tas netiek uzskatīts par labu stilu. Kaut gan mūsdienās lielākā daļa cilvēku izvēlas šādu finanšu apriti, tā ir ļoti riskanta. Gadījumā, ja uzradīsies kādi neplānoti tēriņi, jums var rasties nopietnas finansiālas problēmas, jo nebūs līdzekļu, ar ko tos segt. Ja vēlaties, lai jums ir stabila, normāla naudas plūsma, izmēģiniet kādu no sekojošajām taktikām.

Krievijas tirgus, šprotes, zemas algas – trīs nepatiesi mīti par eksportu

Kaut arī Latvija ir visnotaļ veiksmīga Ziemeļeiropas valsts, daļa mūsu valsts iedzīvotāju ir dzelžaini pārliecināti, ka Latvijā "viss eksports ir atkarīgs no Krievijas" un mūsu glābiņš ir zemās algas. Pirms februārī notiekošā foruma "Eksports. Imports. Attīstība." skaidrojam, kā ir patiesībā.

Valsts budžetam jābūt uztveramam ikvienam iedzīvotājam

Budžeta un finanšu vadības labākajās praksēs arvien lielāks uzsvars tiek likts uz mērķu un rezultātu sasniegšanu, nevis tikai līdzekļu izlietošanu konkrētiem ieplānotiem pasākumiem. Lai nodrošinātu sabiedrības vēlmi redzēt šo informāciju pārskatāmākā un saprotamākā formā, Finanšu ministrija (FM) ir mainījusi budžeta paskaidrojumos ietveramo informāciju, lai, gatavojot 2017. gada budžeta paskaidrojumus, tajos tiktu sniegts priekšstats par visas sabiedrības vai tās atsevišķo grupu sagaidāmajiem ieguvumiem publisko finanšu līdzekļu sadales rezultātā. Jaunā pieeja pilnveido līdzšinējo budžeta paskaidrojumu izdevumu sadaļas saturu, un tās mērķis ir sniegt informāciju par valsts budžetu kā politikas realizācijas instrumentu, kā arī palielināt budžeta dokumentācijas uztveramību.

LTRK aicina apmeklēt semināru un diskusiju "Energoefektivitāte uzņēmumā: regulējums, investīcijas, prakse"

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) aicina apmeklēt semināru un diskusiju "Energoefektivitāte uzņēmumā: regulējums, investīcijas, prakse", kas notiks 24.janvārī plkst. 13:00, Uzņēmēju namā, Kr.Valdemāra ielā 35, lai informētu un pārrunātu energoefektivitātes pasākumus uzņēmumos, likumdošanas prasības un pieejamos finanšu rīkus investīciju veikšanai.

Jaunais Publisko iepirkumu likums – kādas izmaiņas gaidāmas?

2016. gada 15. decembrī Saeima pēdējā jeb trešajā lasījumā ir apstiprinājusi jauno Publisko iepirkumu likumu. Paredzams, ka jaunais likums spēkā stāsies nākamā gada 1. martā.

Ventspilij nākas piekāpties Rīgai, lai glābtu dzelzceļa elektrifikāciju

Valdībā jaunnedēļ būtu jānonāk kādam ilgi atliktam, Latvijas tautsaimniecībai, bet īpaši Latvijas dzelzceļam izšķirīgam jautājumam. Runa ir par dzelzceļa tīkla elektrifikāciju, kam nozīmīgu finansējuma daļu 348 miljonus gatava dod Eiropa. Par projekta sākuma posmu Latvijas austrumos nekad nav bijušas šaubas, tomēr negaidīti izlemts, ka modernizācijas maršruts neies vis līdz sākotnēji plānotajai ostas pilsētai Ventspilij, bet gan līdz Rīgai. Ventspils mēram Aivaram Lembergam šoreiz nācies piekāpties, ka viņa politiskās apvienības kontrolētā satiksmes ministrija devusi priekšroku Rīgai.

Aktuālās ziņas

grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  lēti ceļojumi  game localization  santehniķis  autoserviss