Ziņas | Latvija | Ekonomika, finanses


Fiskālās telpas apmērs nākamgad ir 192,4 miljoni eiro

Piektdien, 13. septembrī, Ministru kabinets (MK) izskatīja Finanšu ministrijas (FM) sagatavotu informatīvo ziņojumu par fiskālās telpas pasākumiem un izdevumiem prioritārajiem pasākumiem valsts budžetam 2020. gadam un 2020.-2022. gada ietvaram. Valdība apstiprināja 2020. gada fiskālo telpu 192,4 miljonu eiro apmērā. Savukārt 2021. gadā un 2022. gadā tā attiecīgi ir apstiprināta 183 miljonu eiro un 395,4 miljona eiro apmērā.

Livonijas balvas saņem AS "Latvijas finieris" un SIA "Graanul Invest"

Ceturtdien, 12.septembrī, Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) un Igaunijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera pasniedza Livonijas balvas, ko saņēma AS "Latvijas Finieris" par veiksmīgu darbu Igaunijā un SIA "Graanul Invest" par sasniegumiem un ieguldījumiem Latvijā.

Jaunuzņēmumu ekosistēma strauji aug; svarīgi pilnveidot valsts atbalstu

"Jaunuzņēmumi attīsta inovācijas, sekmē investīciju piesaisti, veicina Latvijas tautsaimniecības pāreju uz modernu un inovatīvu ekonomiku, jaunu biznesa modeļu veidošanos un talantu attīstību, kā arī stiprina riska kapitāla nozari. Jaunuzņēmumu ekosistēma aug, un strauji pieaug arī nozares pienesums ekonomikai - jaunuzņēmumi rada augstas pievienotās vērtības produktus un pakalpojumus, jaunas, labi apmaksātas darba vietas un piesaista kvalificētu darbaspēku," uzsver ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro.

Latvijas ekonomika bremzējas pirms nākamā paātrinājuma

Latvijas ekonomika šogad augs būtiski lēnāk nekā pērn. Luminor prognozes liecina, ka IKP šogad pieaugs par 2,6%, bet nākamgad – par 1,9%. Krasi atšķirīga izaugsme šogad būs reģionos. Rīga un tās tuvākā apkārtne aug un augs ļoti strauji, bet citviet Latvijā situācija būs kontrastaina, atkarībā no eksporta specializācijas. Savukārt pasaules ekonomikā valda liela nenoteiktība. Lai gan SVF prognozes norāda uz mērenu pasaules izaugsmes paātrinājumu turpmākos divos gados, iespējams arī atšķirīgs scenārijs.

Finanšu ministrs Jānis Reirs: Cīņā pret PVN krāpšanu jāizmanto inovatīvas metodes

Eiropas Komisija ir publicējusi ziņojumu par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) "plaisu" jeb starpību starp prognozētajiem un faktiski iekasētajiem PVN ieņēmumiem. Gan pēc Valsts ieņēmumu dienesta (VID), gan Eiropas Komisijas pētījuma PVN plaisa samazinās, ko sekmē dažādi makroekonomiskie faktori.

Kalvītis: Mēs negribam būt Baltijas "aklais punkts"

Latvijā, atšķirībā no Lietuvas un Igaunijas, četrpadsmit gadus nav darbojusies neviena publiski pieejama saspiestās dabasgāzes (CNG) uzpildes stacija, taču saspiestā gāze kā enerģijas avots var būtiski uzlabot transporta uzņēmumu rentabilitāti un palīdzēt sasniegt valsts izvirzītos klimata mērķus, uzskata iniciatīvas "Vide rītdienai!" autors, AS "Latvijas Gāze" valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis.

Septembra beigās Latvijā notiks vēl nebijuša mēroga starptautiska enerģētikas konference

Šī gada 23. un 24. septembrī Rīgā, piedaloties 39 ekspertiem no 22 valstīm, notiks Latvijā vēl nebijuša mēroga Enerģētikas regulatoru reģionālās asociācijas (ERRA) rīkotā 18. starptautiskā konference. Tajā tiks runāts par lielajām pārmaiņām elektroenerģijas un dabasgāzes nozarē pasaulē un Baltijas reģionā. Starptautiskos ekspertus Latvijā uzņems ERRA biedrs Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK).

16. septembrī ierēdņi ēnos 36 uzņēmumu ikdienas darbu

Pirmdien, 16. septembrī, iniciatīvas "Ierēdnis ēno uzņēmēju" laikā 36 uzņēmumu ikdienas darbu iepazīs 97 valsts pārvaldes darbinieki no 30 valsts pārvaldes iestādēm.

Japānas tūrisma industrija: Latvija ir drošs un svarīgs partneris tūrismā

"Japāna ir definēta kā prioritārs tālais tūrisma mērķa tirgus, kas apliecina mūsu ieinteresētību paplašināt ciešāku sadarbību ar Japānu tūrisma jomā. Savukārt tūristu plūsmas palielināšanos starp Japānu un Latviju sekmētu tiešo avioreisu izveidošana un mūsu lidosta "Rīga" var kalpot par lielisku reģionālo transporta centru, savienojot Baltijas un Ziemeļvalstu reģionu ar Japānu," tiekoties ar Japānas Tūrisma aģentu asociācijas (JATA) prezidentu Hiromi Tagava un vairāk kā 20 augsta līmeņa Japānas tūrisma uzņēmēju delegāciju uzsvēra ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro.

Jūlijā eksporta vērtība pieauga elektroierīcēm, dzelzs izstrādājumiem, farmācijas un piena produktiem

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem, jūlijā gada griezumā preču eksporta vērtība faktiskajās cenās pieauga par 3,1%. Savukārt preču imports nedaudz samazinājās - par 0,7%.
mēbeļu izgatavošana