Ziņas | Latvija | Ekonomika, finanses


LTRK biznesa forumā Tukumā meklē risinājumus darbaspēka trūkumam

Piektdien, 12.oktobrī, Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) sadarbībā ar Tukuma novada domi rīkotajā biznesa forumā "Ceļā uz veiksmīgu uzņēmējdarbību", secināts, ka darbaspēka pieejamība ir kritiska un tuvākajā laikā situācija visdrīzāk pasliktināsies, jo trūkst ātru un kvalitatīvu risinājumu.

Uzņēmumi var ziedot un izmantot uzņēmumu ienākuma nodokļa atvieglojumu vairākos veidos

2018. gadā uzņēmēji, kuri ziedo, var izvēlēties vienu no trim uzņēmumu ienākuma nodokļa atvieglojumu veidiem.

Topošā Ventspils koncertzāle iegūst skanīgu nosaukumu – "Latvija"

Pēc vairāku mēnešu diskusijām, kuru laikā tika noskaidrots gan iedzīvotāju viedoklis, gan uzklausīti eksperti, 12. oktobrī Ventspils pilsētas domes sēdē tika nolemts - jaunās koncertzāles nosaukums būs "Latvija".

FM paaugstina Latvijas ekonomikas izaugsmes prognozi 2018. gadam līdz 4,2%

Sākot 2019. gada budžeta sagatavošanu, Finanšu ministrija (FM) ir atjaunojusi makroekonomisko rādītāju prognozes 2018.-2021. gadam. Atbilstoši jaunajām prognozēm Latvijas ekonomikas izaugsme šogad sasniegs 4,2%, bet 2019. gadā būs 3,0% līmenī.

MK izskatīs Vispārējās valdības budžeta plāna projektu

Pirmdien, 15. oktobrī, Ministru kabinets (MK) izskatīs Finanšu ministrijas sagatavotu Vispārējās valdības budžeta plāna projektu 2019. gadam. Latvija projektu iesniegs Eiropas Komisijai un Eirogrupai atzinuma sagatavošanai. Atšķirībā no citiem gadiem, kad šajā laikā valdībā ir sagatavots arī valsts budžets, šoreiz tiks iesniegts budžeta plāna projekts pie nemainīgas politikas, tas ir, tas ietvers prognozētos ieņēmumus un izdevumus, kas atbilst pēdējām makroekonomiskajām prognozēm un visiem lēmumiem, kas pieņemti līdz septembra beigām.

Pretkrāpšanas kustība #Atkrāpies! uzrunās uzņēmējdarbības iedvesmas konferences dalībniekus

Pirmdien, 15. oktobrī, pretkrāpšanas kustība #Atkrāpies! piedalīsies lielākajā Latvijas skolēnu, jauniešu un skolotāju uzņēmējdarbības konferencē #UzdrīkstiesUzvarēt. Visas dienas garumā #Atkrāpies stendā būs iespēja uzzināt par kustību un iespējām tai pievienoties, kā arī diskutēt par to, kā izvairīties no krāpšanas savā ikdienā.

LTRK izveidota Pārtikas komiteja

Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) Padome ceturtdien, 11.oktobrī, atbalstīja Pārtikas komitejas izveidošanu, lai turpmāk strādātu pie nozares regulējumu izstrādes gan Latvijas, gan Eiropas līmenī. Biedrība aicina pārtikas ražotājus aktīvi iesaistīties un kļūt par komitejas locekļiem, lai kopā veidotu LTRK nostāju un viedokļus dažādos jautājumos.

Nākotnes pensijas mantošana – godīga pret nodokļu maksātājiem

Pēc ilgstošām debatēm un sabiedrības aktīvas iesaistes Saeima ir apstiprinājusi grozījumus Valsts fondēto pensiju likumā, kas nozīmē, ka otrajā pensiju līmenī uzkrātos līdzekļus varēs mantot. Tā ir lieliska ziņa visiem pensiju otrā līmeņa krājējiem – šobrīd mūsu ir jau teju 1,28 miljoni. Šī ir arī laba ziņa nodokļu maksātājiem – iespēja saviem tuviniekiem nodot mantojumā paša sakrāto stiprina uzticību taisnīgai nodokļu apritei un pensiju sistēmai kopumā. Tā sakot, pie manas ģimenes reiz atgriežas kapitāls, ko pats esmu krājis.

Pasaules Bankas Cilvēkkapitāla Indeksā Latvija ierindojas 35.vietā, apsteidzot Lietuvu un Luksemburgu

Ceturtdien, 11. oktobrī, publiskots Pasaules Bankas (PB) pētījums ar uzsvaru politikas veidotājiem aktīvāk fokusēties uz labākiem rezultātiem bērnu veselībā un izglītībā, tādejādi būtiski palielinot iedzīvotāju ienākumus un nākotnes ieguvumus valstīm. Pētījuma ietvaros publiskots jauns indekss – Cilvēkkapitāla Indekss (Human Capital Index). Tajā no 157 indeksā ietvertajām valstīm Latvija ieņem 35.vietu.

Aicinām būvniecības NVO pieteikt pārstāvjus darbam Latvijas Būvniecības padomē

Ekonomikas ministrija aicina būvniecības nozares nevalstiskās organizācijas iesaistīties Latvijas Būvniecības padomes darbā un deleģēt organizācijas pārstāvi darbam padomē.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  koka durvis  kasko apdrošināšana  vannu restaurācija