Ziņas | Latvija | Ekonomika, finanses


Apsardzes nozares asociācijas paraksta nodomu protokolu par ģenerālvienošanās izstrādi

Rīgā, 2017. gada 22. septembrī.

Piektdien, 22. septembrī, apsardzes nozari pārstāvošās uzņēmēju asociācijas – Drošības Nozares Kompāniju Asociācija (DNKA) un Latvijas Drošības biznesa asociācija (LDBA) – parakstīja nodomu protokolu, kurā apliecina apņemšanos sadarboties ar trešajām pusēm, lai noslēgtu ģenerālvienošanos par minimālo algu līmeni apsardzes nozarē un panāktu izdevīgāku tiesisko regulējumu.

Palielinās lauku saimniecību vidējais lielums

2016. gadā lauku saimniecību vidējais lielums bija 43,2 ha, kas ir par 15,5 % vairāk nekā 2013. gadā, kad to vidējā zemes platība bija 37,4 ha. To kopējā standarta izlaide pieaugusi par 24,5 %, lai arī ekonomiski aktīvo lauku saimniecību skaits ir samazinājies par 14,5 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie 2016. gada lauku saimniecību struktūras apsekojuma provizoriskie rezultāti.

Eksperts: Latvijā elektronikas un elektrotehnikas produktivitātes indekss pieaug

Elektronikas un elektrotehnikas nozare ir visstraujāk augošā apstrādes rūpniecības nozare Latvijā. Nozares apgrozījuma izaugsme Latvijā ir bijusi straujākā, tā pārsniegusi gan ES, gan pārējo Baltijas valstu rādītājus. Pārsvarā visa saražotā produkcija tiek eksportēta, galvenais nozares noieta tirgus ir ES, vairāk kā 90% no saražotās produkcijas tiek eksportēta.

Diskutēs par starptautisku pieredzi kriminālās izmeklēšanas un krāpšanas apkarošanas jomā

No 21. līdz 22. septembrim Rīgā norisināsies otrais no trīs semināru cikla par Eiropas Savienības (ES) finanšu interešu aizsardzības pasākumiem. Semināra fokusā ir pieredzes apmaiņa par kriminālās izmeklēšanas metodēm ne tikai starp Latvijas, bet arī citu dalībvalstu izmeklētājiem, lai sekmētu krāpšanas un korupcijas pārkāpumu mazināšanos, kas apdraud godprātīgu ES finanšu resursu ieguldījumu valsts ekonomikā.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā augustā palielinājās par 0,1 %

Rīga, 21.09.2017.

2017. gada augustā salīdzinājumā ar jūliju ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 0,1 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Gan vietējā tirgū realizētajai produkcijai, gan eksportētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 0,1 %. Eksportam uz eirozonas valstīm cenu līmenis samazinājās par 0,2 %, savukārt eksportam uz ārpus eirozonas valstīm palielinājās par 0,4 %.

Latvijas interesēs ir spēcīga Kohēzijas politika arī pēc 2020. gada

Ceturtdien, 21. septembrī, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola tikās ar Eiropas Komisijas (EK) Reģionālās attīstības un pilsētpolitikas ģenerāldirektorāta komisāri Korinu Krecu (Corina Creţu), lai apspriestu Kohēzijas politikas jeb Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda (ES fondi) plānus pēc 2020. gada, kā arī esošā ES fondu plānošanas perioda ieviešanu. Ņemot vērā ES līmenī aktuālās diskusijas, pārrunāti arī iespējamie risinājumi Kohēzijas politikas regulējuma vienkāršošanai.

Diskusijā pārrunā pašvaldību motivāciju uzņēmējdarbības piesaistīšanai un noturēšanai

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecība kamera trešdien, 20.septembrī, rīkoja diskusiju "Ceļā uz konkurētspējīgu nodokļu politiku", kur eksperti atzina, ka pašvaldībām nepieciešama lielāka motivācija uzņēmējdarbības piesaistīšanai un noturēšanai, tādējādi būtiski meklēt risinājumus, tostarp nodokļu pārdale par labu tām vietvarām, kas veicina biznesa attīstīšanu.

‘New Door akcelerators sagatavos uzņēmumus Labklājības ministrijas grantu programmai

Starptautiskais sociālās uzņēmējdarbības akcelerators ‘New Door’ sadarbībā ar ‘Ziemeļvalstu Ministru padomi’ jau trešo gadu palīdz jaunuzņēmumiem sociālās iniciatīvas pārvērst ilgstošā biznesā. Arī šogad pretendenti vēl var paspēt pieteikties programmas pirmajai atlases kārtai līdz 2017.gada 1. oktobrim. Dalība akceleratorā sagatavo uzņēmumus Labklājības ministrijas sociālās uzņēmējdarbības atbalsta projektam, palīdzot iegūt finansējumu līdz pat 200 000 eiro no finanšu institūcijas ALTUM.

Vai Latvijā atdzimst ražošana?

Vairāki parametri liecina, ka Latvijā attīstās ražošana – jaunākā Citadele Index dati parāda, ka ražotāju noskaņojums ir optimistiskākais starp citu nozaru uzņēmējiem, arī ekonomiskie rādītāji vēsta par strauju attīstību rūpniecības jomā.

Ašeradens piedalās enerģētikas ministru sanāksmē Tallinā

Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens trešdien, 20.septembrī piedalās neformālajā Eiropas Savienības transporta un enerģētikas ministru sanāksmē Tallinā, Igaunijā, lai pārrunātu elektroenerģijas tirgus dizaina jautājumus.