Saeimas Tautsaimniecības komisijas vadītājs: Rīgas dome atklāti lobē esošos atkritumu apsaimniekotājus...


foto;Valsts prezidenta kanceleja
Saeimas Tautsaimniecības komisijas vadītājs: Rīgas dome atklāti lobē esošos atkritumu apsaimniekotājus – rīcību jāvērtē komisijā

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vadītājs Jānis Vitenbergs uzskata, ka Rīgas dome ar savu lēmumu izsludināt iepirkumu esošajā redakcijā par atkritumu apsaimniekošanu rīkojas pretēji pašas solītajam un šobrīd ar savu rīcību demonstrē esošo atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniedzēju lobiju. Šāda rīcība ir pretrunā ar komisijā diskutēto, tāpēc šis jautājums vēlreiz tiks vērtēts komisijā.

“Burova kungam bija lieliska iespēja kliedēt bažas par “Tīrrīga” lobēšanu un padzīt šo aizdomu rēgu no pilsētas, anulējot šo plānoto monopola iepirkumu. Pie šī brīža iepirkuma nosacījumiem ir skaidrs, ka tiek mērķtiecīgi tuprināts radīt labvēlīgus apstākļus līdzšinējiem pakalpojuma sniedzējiem, kas savukārt nozīmē, ka diez vai kādi citi potenciālie pretendenti, tostarp no ārvalstīm, varētu vēlēties piedalīties konkursā par atkritumu apsaimniekošanu Rīgā,” atzīst Jānis Vitenbergs.

Tautsaimniecības komisijas vadītājs uzskata, ka Rīgas dome nav mācījusies no Konkurences padomes lēmuma – tā vietā dome izvēlējusies ceļu apbruņoties ar juridiskajiem konsultantiem, lai citā redakcijā lobētu to pašu atkritumu apsaimniekošanas modeli. Tāpat komisijas vadītājs neatbalsta ārkārtas situācijas pagarināšanu pēc noteiktā 11. decembra termiņa, jo dome nav rīkojusies atbildīgi un koleģiāli – nav radīti priekšnosacījumi lielākai konkurencei, uz ko norāda arī Konkurences Padomes speciālisti.

Šobrīd Tautsaimniecības komisijā tiek skatīti Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotie grozījumi Atkritumu apsaimniekošanās likumā, kas paredz, ka Rīgas domei atkritumu apsaimniekošana būs jānodrošina vairākās zonās. Līdz ar to komisija pievērsīs pastiprinātu uzmanību situācijas Rīgā izvērtēšanā, lai nākotnē novērstu monopola apstākļu radīšanu Rīgā un veidotu pilsētas atkritumu apsaimniekošanas sistēmu atvērtu konkurencei.

“Mēs komisijā vērtēsim labāko atkritumu apsaimniekošanas modeli Rīgā, iesaistot arī iedzīvotājus diskusijās. Viens no diskutējamajiem jautājumiem ir zonu skaits galvaspilsētā – iespējams, to skaitu jāpalielina vairāk par četrām, lai Rīgas domes iepirkumā var piedalīties arī citi atkritumu apsaimniekotāji, nevis tikai tie, kas šo pakalpojumu sniedz patreiz. Tāpat izskatīsim Konkurences padomes priekšlikumu par brīvas konkurences tirgus modeli, kāds tas ir šobrīd,” norāda Jānis Vitenbergs.

Komisijas vadītājs ir vienisprātis ar VARAM par Rīgas domes saistošo noteikumu saistībā ar atkritumu apsaimniekošanu galvaspilsētā neapstiprināšanu, kas vienlaikus liedz domei izsludināt arī plānoto jauno iepirkumu. Šiem nosacījumiem ir jābūt izstrādātiem Rīgas iedzīvotāju interesēs, nevis izvēloties vieglāko ceļu un pēc būtības neko nemainot.

Tautsaimniecības komisija par grozījumiem Atkritumu apsaimniekošanās likumā jau saņēmusi priekšlikumus un plāno tos drīzumā izskatīt sēdē.

Tautsaimniecības komisija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums