Rīgā norisinājās starptautiska konference par sankciju ievērošanu proliferācijas finansēšanas novēršanas jomā


foto;Ārlietu ministrija
2019. gada 27. un 28. maijā Ārlietu ministrijā norisinājās starptautiska konference "Kā uzlabot efektivitāti IO 11? Praktiski izaicinājumi sankciju ieviešanā" ("How to improve effectiveness in IO11? Practical challenges in the implementation of sanctions"), kuru rīkoja Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienests sadarbībā ar Ārlietu ministriju.

Konferences atklāšanā Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs norādīja, ka sankciju ievērošana rada drošāku, uzticamāku un pievilcīgāku vidi starptautiskām investīcijām un sadarbībai. A. Pelšs uzsvēra, ka Latvijas prioritāte ir finanšu sektora sakārtošana, kas ietver arī efektīvu sankciju ievērošanas politiku. Tieši efektīva sadarbība starp valsts un privāto sektoru var nodrošināt šī plāna īstenošanu un ilgtermiņā padarīt Latvijas finanšu sektoru par vienu no stiprākajiem un drošākajiem pasaulē.


foto;Ārlietu ministrija

Atklāšanā uzstājās arī Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta vadītāja Ilze Znotiņa un pārstāve no Moneyval sekretariāta Ani Melkonjana (Ani Melkonyan). I. Znotiņa sacīja, ka Latvija kā vienu no 2019. gada prioritātēm ir izvirzījusi mērķētu finanšu sankciju sistēmas pilnveidošanu. Ņemot vērā, ka šī ir aktuāla tēma ne tikai Latvijā, bet arī citās valstīs, svarīgi veidot vienotu sadarbības partneru izpratni par šo sistēmu un tās darbības nepieciešamību.


foto;Ārlietu ministrija

Paneļdiskusijās un prezentācijās starptautiski atzīti eksperti dalījās pieredzē mērķēto sankciju ievērošanā, kas vērstas pret masu iznīcināšanas ieroču izplatīšanas (proliferācijas) finansēšanu. Tika apskatīts gan normatīvais regulējums un atbilstība starptautiskajiem standartiem, gan sankciju efektīva ievērošana un uzraudzība, kā arī valsts un privātā sektora sadarbības nozīme.

Konference tika rīkota saskaņā ar valdības apstiprināto Pasākumu plānu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanai laikposmam līdz 2019. gada 31. decembrim.

Tajā piedalījās 100 eksperti no vairāk nekā 30 pasaules valstīm.

 

Fotogalerija: https://www.flickr.com/photos/latvianmfa/albums/72157708780514748

 

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums