"Komercializācijas reaktora fonds" paplašina sadarbību ar Ķīnas tehnoloģiju centriem


KR_fonds_sadarbiba_Kina. public. foto
Konferences "Deep Tech Atelier 2019" ietvaros Tehnoloģiju un jaunuzņēmumu pārneses asociācija (ATAST) parakstīja saprašanās memorandu ar Ķīnas starptautisko inkubatoru "Viena josla, viens ceļš" un Zinātnes, tehnoloģiju un inovāciju sadarbības centru (ASEM), informē "Komercializācijas reaktora fonda" valdes priekšsēdētājs Voldemārs Brediķis.

Parakstot saprašanās memorandu, puses ir vienojušās stiprināt sadarbību starp Baltijas valstīm un Ķīnu, kā arī sadarboties tehnoloģiju, zinātnes un inovāciju jomā. Dokumentu parakstīja arī Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas Informācijas tehnoloģiju un inovatīvas uzņēmējdarbības apakškomisijas vadītājs Reinis Znotiņš un “Komercializācijas reaktora fonds”.

“Ķīna ir viens no ietekmīgākajiem spēlētājiem globālajā tehnoloģiju tirgū, tādēļ mēs esam ieinteresēti gan izmantot tās pieredzi, gan arī paplašināt tirgu šajā virzienā. Fonds kopš 2018.gada ir inkubatora “Viena josla, viens ceļš” biedrs, šāds statuss ļauj mums piekļūt Ķīnas riska kapitālam, jaunuzņēmumu infrastruktūrai, kā arī vieglāk uzrunāt industriālos partnerus un sadarboties ar izpētes institūcijām,” uzsver Brēdiķis.

Tehnoloģiju un jaunuzņēmumu pārneses asociāciju (ATAST) 2018.gadā ir izveidojuši jaunuzņēmumu ekovides aktīvisti Kristiāna Karlsona vadībā, tās mērķis ir veidot stratēģisku partnerību ar citu valstu organizācijām, tā palīdzot jaunuzņēmumu videi kļūt starptautiskai. Ņemot vērā Ķīnas straujo tehnoloģisko izaugsmi un milzīgo tirgu, parakstītais memorands ir būtisks Latvijas nelielajai un labi attīstītai jaunuzņēmumu kopienai.

“Komercializācijas reaktors” dibināts 2009.gadā Rīgā ar mērķi veidot jaunus, modernus uzņēmumus, kas ir balstīti uz zinātniskiem un tehnoloģiskiem sasniegumiem. Reaktorā tapuši, piemēram, šādi uzņēmumi: “Naco Technologies”, “Conelum”, “Eventech”, “InLable”, “VeritaCell”, “ConvertIQ”, “Empyrio”, “3D Strong”, “Catalyco”. Platformu atbalsta attīstības finanšu institūcija “Altum”, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Ekonomikas ministrija un citi uzņēmumi un organizācijas.

 

Public ID Group
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums