Nemiro: Nav pārliecības par Deglava tilta ekspluatācijas drošību, pieprasa Rīgas Domi sniegt izvērstu pamatojumu

"Šodien lūdzu Rīgas domi nekavējoties sniegt BVKB izvērstu pamatojumu Deglava tilta ekspluatācijas pieļaujamībai un apsvērumus transporta līdzekļu masas ierobežošanai. Pa šo tiltu katru dienu automašīnās un astoņos sabiedriskā transporta maršrutos pārvietojas neskaitāmi Rīgas rajonu iedzīvotāji. Es nevaru un nedrīkstu pievērt acis būvinspektoru pamatoti paustajām šaubām par pārvada drošību, un darīšu visu iespējamo, lai pārliecinātos par to, ka Rīgas domes lēmums turpināt ekspluatāciju ir izsvērts un neapdraud satiksmes dalībniekus," pauž ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro.

Deglava tilts ir tikai pirmais solis. Atsaucoties uz sabiedrības satraukumu, pārredzamā nākotnē plānojam pievērst uzmanību arī citu Rīgas tiltu drošībai,” apliecina ministrs.

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) informējis Ekonomikas ministriju, ka BVKB būvinspektors 2019.gada 8.aprīlī Rīgas domes Satiksmes departamentam kā būvniecības ierosinātājam nosūtījis atzinumu Nr.BIS-BV-19.9-2019-2998, ar kuru apturēti objekta “Augusta Deglava ielas satiksmes pārvada pārbūve Augusta Deglava ielā, Rīgā” būvdarbi.

Publiski pieejama informācija liecina, ka pēc būvdarbu apturēšanas pārvada ekspluatācija nav pārtraukta, bet ir ierobežota pieļaujamā transporta līdzekļu masa, kas var atrasties uz pārvada - līdz 30 tonnām. Pārvada ekspluatācijas pieļaujamība ir pamatota ar Objekta būvprojekta izstrādātāja SIA “Inženierbūve” 2019.gada 1.aprīlī sagatavotajā pārvada tehniskās apsekošanas atzinumā izdarīto secinājumu,  ka nav vērojamas balstu nosvēršanās, nosēšanās vai citas deformācijas, kas liecinātu par būves vispārējās noturības pazemināšanos.

Savukārt, BVKB norāda, ka minētais secinājums ir izdarīts pirms būvinspektora atzinuma sagatavošanas. Līdz ar to var secināt, ka pārvada ekspluatācijas pieļaujamība joprojām nav izvērtēta un secinājums par pārvada drošumu ir izdarīts, balstoties uz nepilnīgu informāciju. Biroja rīcībā nav informācijas, kas ļautu viennozīmīgi novērtēt tilta atbilstību mehāniskās stiprības un stabilitātes principam, un pārliecināties par būvvaldes lēmuma - turpināt Objekta ekspluatāciju - atbilstību Būvniecības likuma regulējumam. Tāpat nav skaidrs, uz kāda pamata Rīgas dome ir pieņēmusi lēmumu par pieļaujamās transporta līdzekļa masas ierobežošanu.

Saskaņā ar iepriekš minēto, ministrs Rīgas domei ir pieprasījis nekavējoties sniegt Birojam izvērstu pamatojumu tilta ekspluatācijas pieļaujamībai un apsvērumus transporta līdzekļu masas ierobežošanai.

 

Ekonomikas ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums