Valsts prezidents Raimonds Vējonis tiekas ar kultūras ministri Daci Melbārdi


foto;Valsts prezidenta kanceleja
Otrdien, 2019. gada 2.aprīlī, Valsts prezidents Raimonds Vējonis tikās ar kultūras ministri Daci Melbārdi.

Tikšanās laikā kultūras ministre informēja Valsts prezidentu par 2019. gadā plānotajiem Latvijas simtgades svinību cikla pasākumiem, kā arī darbu pie mediju telpas stiprināšanas un sabiedrības saliedētības veicināšanas.

Valsts prezidents norādīja, ka jau šobrīd nepieciešams uzsākt diskusijas par iespējamiem atbalsta instrumentiem, lai arī pēc Latvijas simtgades programmas noslēguma būtu iespējams īstenot dažādas iniciatīvas, stiprinot nacionālo pašapziņu un piederību Latvijai.

Tikšanās laikā abas amatpersonas bija vienisprātis, ka kultūras nozare vienmēr ir bijusi ne tikai nozīmīga mūsu tautas identitātes sastāvdaļa, bet arī nozare, kas sniedz savu ieguldījumu tautsaimniecībā. Valsts prezidenta ieskatā būtiski jau tuvākajā laikā visām iesaistītajām pusēm vienoties par potenciālo Nacionālās koncertzāles atrašanās vietu Rīgā un uzsākt darbu pie nepieciešamā finansējuma apzināšanas koncertzāles būvniecībai.

Tāpat Valsts prezidents atzinīgi novērtēja Latvijas simtgades programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” ietvaros sniegto atbalstu Latvijas filmu nozarei un norādīja: “Latvijā veidotais kino ir ieguvis ne tikai augstu mūsu skatītāju atzinību, bet arī starptautiski tiek ļoti novērtēts. Vienlaikus Latvijā veidotais kino veicina sabiedrības izpratni par mums būtiskiem jautājumiem, īpaši mūsu valsts vēsturi un cilvēkiem. Tāpēc ir jārod iespējas arī turpmāk sniegt atbalstu filmu nozares attīstībai Latvijā, jo mūsu valsts un cilvēks stāstus varam izstāstīt tikai mēs paši.”

Jau ziņots, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis plānojis tikties ar visiem Krišjāņa Kariņa vadītās valdības ministriem, lai uzklausītu ministru redzējumu par viņu pārraugāmajās nozarēs veicamajiem darbiem un prioritātēm. Līdz šim Valsts prezidents jau ir ticies ar finanšu, ekonomikas, zemkopības, iekšlietu, satiksmes, veselības, vides aizsardzības un reģionālās attīstības, tieslietu, labklājības, izglītības un zinātnes un ārlietu ministriem.

Valsts prezidenta kanceleja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli