Akreditācijas vēstules saņem Latvijas vēstniece Itālijā Solvita Āboltiņa


foto;Ārlietu ministrija
2018. gada 31. jūlijā Valsts prezidents Raimonds Vējonis svinīgā ceremonijā pasniedza akreditācijas vēstules jaunajai Latvijas ārkārtējai un pilnvarotajai vēstniecei Itālijas Republikā Solvitai Āboltiņai.

Darbu Ārlietu ministrijā viņa uzsāka 1993. gadā un sākotnējo pieredzi guva Konsulārajā departamentā kā vecākā referente, vēlāk – Konsulāri tiesisko jautājumu nodaļas vadītāja. No 1995. līdz 2002. gadam viņa bija Konsulārā departamenta direktore.

2002. gadā S. Āboltiņa kļuva par Saeimas deputāti un līdz 2017. gadam bijusi ievēlēta visos Saeimas sasaukumos. S. Āboltiņa bija 10. un 11. Saeimas priekšsēdētāja, kā arī vadījusi un strādājusi vairākās Saeimas komisijās. No 2004. gada decembra līdz 2006. gada aprīlim viņa pildīja tieslietu ministres pienākumus.

Kopš 2018. gada februāra S. Āboltiņa ir Ārlietu ministrijas Eiropas departamenta direktore.

Vēstniece 1986. gadā ir absolvējusi Latvijas Valsts Universitātes Juridisko fakultāti un ieguvusi augstāko izglītību tiesību zinātnēs. Viņa saņēmusi Zviedrijas, Somijas un Igaunijas apbalvojumus.

S. Āboltiņa amatā nomainīs Arti Bērtuli, kurš ārkārtējā un pilnvarotā vēstnieka pienākumus Itālijā pilda kopš 2013. gada augusta.

Informācijai

Itālija tradicionāli ir Latvijas nozīmīgs un draudzīgs sadarbības partneris, ar kuru notiek regulāra vizīšu apmaiņa. Plaša un cieša ir savstarpējā sadarbība  kultūras, izglītības, aizsardzības un drošības jomās. 2018. gada 2.-4. jūlijā Itālijas prezidents Serdžo Matarella (Sergio Mattarella) valsts vizītē apmeklēja Latviju.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli