Ārvalstu vēstnieki iepazīst Kurzemes reģiona novadus


foto;Ārlietu ministrija
2018. gada 7. jūnijā ārvalstu rezidējošie un nerezidējošie vēstnieki Latvijā ikgadējā reģionālajā braucienā apmeklēja Kurzemi, lai tuvāk iepazītu Latvijas rietumu kultūrvēsturisko reģionu. Pasākuma daudzpusīgo programmu nodrošināja Ārlietu, Aizsardzības un Zemkopības ministriju sadarbība vizītes organizēšanā.

Uzrunājot vēstniekus, Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs aicināja šajā braucienā iepazīt ilgtspējīgās saimniecības Kurzemē, ar ko Latvija var lepoties, atzīmējot valstiskuma simtgadi. Valsts sekretārs rosināja viesiem arī nogaršot vietējo ražotāju tradicionālos ēdienus un dzērienus.

Vēstnieki apmeklēja meža izpētes un mācību centru “Mežmāja” un piedalījās Latvijas valsts simtgades birzs stādīšanā. Somijas vēstnieks, kurš piedalās jau piektajā reģionālajā braucienā, izcēla koku īpašo lomu ne tikai Latvijas tautsaimniecībā, bet arī tautas dvēselē. Savukārt 2004. gadā ES valstu vēstnieku izveidotajā "Eiropas birzī" šodien savas valsts koku iestādīja arī Horvātijas vēstniece.

Talsu novada kokaudzētavā “Mazsili” vēstnieki uzzināja par ražošanas procesu no sēšanas līdz gatavam stādam. Kokaudzētava ir viena no VAS “Latvijas Valsts meži” struktūrvienībām un ar stādiem nodrošina ne vien Latvijas tirgu, bet arī daudzus ārvalstu klientus. Savukārt SIA “Pindstrup” pārstāvji informēja par kūdras ieguves procesu un izrādīja tās ieguves vietas.

Vizītes laikā viesus uzņēma Talsu novada domes priekšsēdētājs Edgars Zelderis un iepazīstināja ar ekonomiskās sadarbības un investīciju iespējām. Vēstnieki novērtēja Talsu novada labvēlīgo biznesa vidi, attīstīto infrastruktūru un atvērtību ārvalstu investīcijām. Iedzīvotāju un vietējo mākslinieku radošo ideju piedāvājumus vēstnieki aplūkoja Talsu Tautas nama Radošajā sētā.

Noslēgumā viesi apmeklēja arī Mērsraga ostu. Pirms došanās izbraucienā Baltijas jūrā vēstniekus sveica Latvijas Jūras spēku komandieris Ingus Vizulis.

Reģionālajā braucienā piedalījās 26 Latvijā akreditētie rezidējošie un nerezidējošie ārvalstu vēstnieki un starptautisko organizāciju pārstāvji.

Ārlietu ministrija tradicionāli organizē reģionālos braucienus ārvalstu vēstniekiem un viņu dzīvesbiedriem, lai sniegtu vispusīgu ieskatu par kādu Latvijas reģionu un vienlaikus veicinātu Latvijas un ārvalstu sadarbību tūrisma, izglītības, uzņēmējdarbības un kultūras jomā.

 

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli