ES – Rietumbalkānu samitā pieņem Sofijas deklarāciju


foto;Valsts kanceleja
Ministru prezidents Māris Kučinskis ceturtdien, 17. maijā, Sofijā piedalījās Eiropas Savienības (ES) – Rietumbalkānu samitā.

Šā samita ietvaros, kurā piedalījās ES, kā arī Rietumbalkānu valstu un valdību vadītāji, augstākajā līmenī tika apstiprināts ES atbalsts Rietumbalkānu valstu Eiropas perspektīvai, kā arī atbalstītas konkrētas iniciatīvas/projekti, lai veicinātu reģiona attīstību, ciešāku sadarbību un integrāciju ES. Samitā tika pieņemta deklarācija par “Sofijas prioritāšu dienaskārtību” – konkrētām ES atbalsta iniciatīvām tādās jomās kā likuma vara, drošība un migrācija, savienojamība enerģētikas, transporta, digitālajā jomā; cilvēku savstarpējo kontaktu veicināšana, kā arī Rietumbalkānu valstu savstarpējo attiecību uzlabošana.

Uzrunājot samita dalībniekus, Ministru prezidents norādīja, ka tikai ar vienotiem spēkiem ir iespējama vēršanās pret kopīgajiem drošības izaicinājumiem, tostarp hibrīdo apdraudējumu.

“Cīņā pret hibrīdo apdraudējumu, īpaši vēlos uzsvērt stratēģiskās komunikācijas lomu, kas ļauj stiprināt valstu un sabiedrību noturību pret dezinformāciju, viltus ziņām un propagandu,” uzsvēra Ministru prezidents.

Tāpat M. Kučinskis, pauda, ka visu interesēs ir vienota un stabile Eiropa, un tikai strādājot kopā ir iespējama stabilitāte un izaugsme – tas attiecināms ne tikai un ES, bet arī Rietumbalkānu valstīm.

“Latvija ļoti labi apzinās, ka reformas ir sarežģīts process, taču tas veicina izaugsmi un stabilitāti ilgtermiņā, tāpēc mēs novērtējam Rietumbalkānu valstu apņēmību reformu īstenošanā,” tā M. Kučinskis.

Jau līdz šim Latvijas institūcijas, kā arī eksperti ir snieguši savu atbalstu Rietumbalkānu valstīs tādās būtiskās jomās kā tiesu sistēmas un likuma varas stiprināšana, cīņa pret korupciju un labas pārvaldības veicināšana. Tāpat Latvija atbalsta un turpmāk iesaistīsies jaunatnes un izglītības projektos, kā arī turpinās atbalstīt Rietumbalkānu dalību Latvijas augstskolu programmās.

Valsts kanceleja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli