Edgars Rinkēvičs: Eiropas Savienības budžetam ir jāvieno nevis jāšķeļ Eiropas Savienība


foto;Ārlietu ministrija
2018. gada 14. maijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padomes un Vispārējo lietu padomes 50. panta formāta sanāksmēs Briselē.

Diskusijā par Eiropas Komisijas (EK) 2. maijā publicēto priekšlikumu par ES Daudzgadu budžetu 2021.–2027. gadam, E. Rinkēvičs uzsvēra, ka ES budžetam ir jāvieno nevis jāšķeļ ES. “Svarīgs ES Daudzgadu budžeta uzdevums ir nodrošināt konverģenci jeb atšķirību izlīdzināšanu starp ES dalībvalstīm, tāpēc nākamajā daudzgadu budžeta periodā jānodrošina pietiekams kohēzijas politikas finansējums un tiešmaksājumu palielinājums Latvijas lauksaimniekiem. Diemžēl pašreizējais EK piedāvājums paredz kohēzijas politikas finansējuma samazinājumu un nepietiekamu tiešmaksājumu palielinājumu, tādējādi nenodrošinot nepieciešamās investīcijas publiskajā infrastruktūrā un vienlīdzīgas iespējas lauksaimniekiem konkurēt ES Vienotajā tirgū,” atzīmēja ārlietu ministrs.

E. Rinkēvičs pauda gandarījumu par finansējuma atvēlēšanu militārajai mobilitātei un Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumentam (Connecting Europe Facility – CEF), vienlaikus aicinot paredzēt pietiekamu finansējumu Rail Baltica projekta īstenošanai. “Atzinīgi vērtējam plānu piešķirt finansējumu militārajai mobilitātei un Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumentam. Tomēr piedāvātais finansējuma apmērs nav pietiekams, lai pilnībā īstenotu Rail Baltica projektu. Aicinu EK veikt atbilstošus precizējumus, izstrādājot Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta regulas projektu. Tāpat aicinu EK nākt klajā ar skaidru un saprotamu esošās un jaunās ES daudzgadu budžeta pakotnes salīdzinājumu, lai dalībvalstis un EK varētu ātrāk virzīties uz priekšu sarunās”, norādīja ministrs.

Vienlaikus E. Rinkēvičs pozitīvi novērtēja, ka ES daudzgadu budžeta priekšlikumā finansējums drošībai, aizsardzībai, ārējo robežu stiprināšanai un migrācijai atspoguļo līdz šim panāktās vienošanās, kā arī aicināja nepieļaut, ka diskusijas par ES Daudzgadu budžetu noved pie šķelšanās ES dalībvalstu vidū.

Informācijai

Pirms ES Vispārējo lietu padomes sanāksmēm Edgars Rinkēvičs rīkoja Ziemeļu un Baltijas valstu, Nīderlandes un Īrijas Eiropas lietu ministru tikšanos, lai pārrunātu nākamo ES daudzgadu budžetu, Apvienotās Karalistes izstāšanos no ES un likuma varas jautājumiem.

Vispārējo lietu padomes sanāksmes notiek reizi mēnesī, un 2018. gada pirmajā pusgadā to vada ES Padomes prezidējošā valsts Bulgārija.

Vispārējo lietu padomes sanāksmes ES 27 dalībvalstu sastāvā (50. panta formātā) tiek izskatīti jautājumi, kas saistīti ar Apvienotās Karalistes izstāšanās no ES sarunu procesu.

 

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  vannu restaurācija