Rēzeknē veiks Kinoloģijas centra paplašināšanu un modernizāciju


foto;Valsts kanceleja
Otrdien, 6.martā, Ministru kabinets izdeva rīkojumu par Rēzeknes pilsētas pašvaldības nekustamā īpašuma – zemes vienību 3,51 ha platībā J.Tiņanova ielā 86, Rēzeknē pārņemšanu valsts īpašumā un nodošanu Iekšlietu ministrijas valdījumā Iekšlietu ministrijas iestāžu un citu valsts institūciju kinoloģijas apmācību sistēmas izveidei.

Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas dienesta Kinoloģijas centra, kurš tika uzbūvēts 1999. gadā, paplašināšana un modernizācija ir nepieciešama, lai valstī attīstītu vienotu kinologu teorētiskās pamatapmācības sistēmu, kā arī dienesta suņu praktisko apmācību un kvalifikācijas paaugstināšanu. Koncentrējot kinologu un suņu teorētiskās pamatapmācības speciālistus vienuviet, ir iespējams daudz plašākā mērā organizēt arī jaunu kinologu un suņu apmācības, kā arī to izmantošanas metožu un taktikas izpēti un ieviešanu praktiskajā dzīvē.

Atbilstoši konceptuālajam ziņojumam "Par valsts pārvaldes iestāžu un Nacionālo bruņoto spēku kinologu apmācības sistēmas pilnveidošanu", kinoloģijas centra plašināšanu iecerēts veikt līdz 2020.gadam.

Latvijā speciāli apmācītus dienesta suņus izmanto Nacionālie bruņotie spēki, Valsts policija, Valsts robežsardze, Valsts ieņēmumu dienests un Ieslodzījuma vietu pārvalde.

Ar suņu palīdzību katru gadu aiztur vairākus desmitus bīstamu likumpārkāpēju, atklāj noziedzīgus nodarījumus, kā arī atrod dažādu veidu narkotiskās vielas, skaidru naudu, ieročus, nelegālas cigaretes, citas aizliegtas vielas un priekšmetus, atrod un izglābj mežos un purvos apmaldījušos cilvēkus.  

Iekšlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  Innsbruck Airport Transfers  vannu restaurācija