Ceļojošā fotoizstāde un diskusijas, Suņa gada sagaidīšana, neredzīgo "ēnu dienas" un citi projekta "Redzēt vairāk"...

Ceļojošā fotoizstāde un diskusijas, Suņa gada sagaidīšana, neredzīgo "ēnu dienas" un citi projekta "Redzēt vairāk" februāra piedāvājumi

Programmas "Pasaule visiem Latvijā" ietvaros 2018. gada februārī neredzīgo un citu personu ar invaliditāti integrācijas biedrība "Es redzu" sadarbībā ar jauniešu attīstības programmu "Go Beyond" piedāvā virkni iekļaujošo aktivitāšu "Redzēt vairāk".

14. februārī norisināsies „Ēnu dienas” pasākumi Rīgas Rātsnamā. Vai neredzīgs jaunietis var strādāt Rīgas domes struktūrās? Vai to infrastruktūra ir piemērota šādiem darbiniekiem?

20. februārī TC Dino Zoo Pasaule (Rīga, Krasta iela 52) notiks Dzeltenā Zemes Suņa gada (pēc Ķīniešu kalendāra) sagaidīšanas pasākumi. Starp tiem „Es redzu” ilglaicīgā projekta „Draugs manam un īpašam bērnam” pastāvīga stenda atklāšana, pie kura notiks pasākumi sabiedrības informēšanai par projekta gaitu, kā arī konsultācijas ar Latvijas Kinoloģiskās federācijas un citiem ekspertiem. Turpat notiks LKF un projekta dalībnieka Niklāva Senkāna un viņa četrkājainā drauga paraugdemonstrējumi, kā arī vēl viena jaunieša ar īpašām vajadzībām Ralfa Johansona koka izstrādājumu izstāde.

22. februārī Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā (Raiņa bulvāris 8) tiks eksponēta ceļojošā fotoizstāde „Pasaule visiem Latvija” un notiks zibakcija „Redzēt neredzot”. Akcijas laikā skolēniem un skolotājiem būs iespēja caur dažādām aktivitātēm gūt ieskatu neredzīgo ikdienā, tieši izglītības sfērā.

28. februārī Babītes vidusskolā (Babītes novads, Piņķi, Jūrmalas iela 17) notiks ceļojošās fotoizstādes „Pasaule visiem Latvija” kārtējā posma atvēršana, kurai sekos apaļā galda diskusija „Neredzīgais skolnieks kā izaicinājums vispārizglītojošai vidusskolai. Vai esam gatavi?” un iekļaujošās sporta spēles ar Uvi Helmani.

 

„Es redzu” un “Go Beyond” izsaka sirsnīgu pateicību par atbalstu visām strukturām, organizācijām un privātpersonām, tai skaitā Rīgas domei, Latvijas Kinoloģiskai federācijai, Babītes un Vecumnieku novadu pašvaldībām, kā arī Vecumnieku Jauniešu domei.

„Mūsu biedrībai patlaban nav vieglākie laiki, tomēr sadarbībā ar jauniem partneriem mēs turpinam programmu „Pasaule visiem Latvijā”. Esmu pārliecināta, ka kopīgiem spēkiem ar vietējām pašvaldībām, NVO, atbildīgiem valsts resoriem un mūsu uzticīgajiem partneriem un atbalstītājiem, mums izdosies radīt atbalsta sistēmu, kas ļaus bērniem un jauniešiem ar invaliditāti mācīties vispārizglītojošās skolās. Ka skolu infrastruktūras un pedagogu kapacitāte būs pietikama šādam izaicinājumam, bet paši bērni un jaunieši ar invaliditāti, to radi un draugi, būs motivēti un sagatavoti, lai godām izturētu šo pārbaudījumu. „Es redzu” iekļaujošo sporta nometņu gaitā tika izstrādātas sporta nodarbību un citu iekļaujošo pasākumu metodikas, kuras turpinām pilnveidot ar katru kārtējo pasākumu. Tā kā Babītes vidusskolā mācās jaunieši ar invaliditāti, vienojamies ar tās administrāciju par mūsu metodiku pielāgošanu vietējiem apstākļiem. Tās tiks publicētas arī skolas mājas lapā. Esam gatavi jauniem izaicinājumiem,” tā „Es redzu” vadītāja Aivija Bārda.

Neredzīgo un citu personu ar invaliditāti integrācijas biedrības "Es redzu" programma "Pasaule visiem Latvijā" tika uzsākta 2016. gada septembrī. Tās pamatmērķis ir 2020./2021. gada sākumā ieviest iekļaujošās izglītības pamatprincipus vismaz 15 skolās visā Latvijā. Programmas ietvaros 2017. gada februārī un martā četru nedēļu garumā norisinājās dienas nometne "Ziema Rīgā", kuras mērķis veicināt cilvēku ar invaliditāti patstāvību un socializāciju, apmeklējot un izvērtējot muzeju, teātru, kino un sporta objektu un pakalpojumu pieejamību. Martā gleznainajā Amatas novadā notika piecu dienu iekļaujošā līderu nometne jauniešiem ar īpašām vajadzībām un viņu draugiem. Iekļaujošo nometņu Amatas novadā stafeti jūnija beigās pārņēma Starptautiskā jauniešu nometne, kurā piedalījās jaunie cilvēki ar invaliditāti, viņu draugi un eksperti no Latvijas, ASV un Krievijas. Oktobrī turpat, Amatas novadā, norisinājās iekļaujošā jauniešu līderu nometne "Pasaule visiem Latvijā. Deja un brīvība", bet gada nogalē Vecumnieku novadā "Pasaule visiem Latvijā. Ziemas kino". Visās iekļaujošajās nometnēs piedalījās vēl viena programmas projekta -- "Draugs manam un īpašām bērnam" -- jaunie dalībnieki ar saviem četrkājainiem draugiem.

Nākamie ceļojošās fotoizstādes, apaļā galda diskusiju un citu programmas „Pasaule visiem Latvijā” pieturas punkti tiek plānoti Mārupes, Olaines, Vecumnieku un Rundāles novados, kā arī Rīgas skolās un pašvaldības organizācijās. Turpinot piedalīšanās ekstrēmalajā „Stipro skrējienā” tradīciju „Es redzu” jaunieši atsākuši treniņus sporta klubā „Centrs”.

Aicinam visus interesentus atbalstīt un piedalīties 2018. gada februāra un citos pasākumos.

 

Biedrības „Es redzu” Preses dienests
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  Kafijas automātu remonts  granulu katli