Valsts prezidents pieņem jauno tiesnešu zvērestus


foto;Valsts prezidenta kanceleja
Valsts prezidents Raimonds Vējonis otrdien, 6. februārī, svinīgā ceremonijā Rīgas pilī pieņēma tiesneses Kristīnes Evertovskas un Jolantas Uminskas zvērestu un Ilzes Andruškinas svinīgo solījumu pirms stāšanās amatā.

Uzrunājot trīs jaunās tiesneses, Valsts prezidents aicināja pašus tiesnešus stiprināt tiesu sistēmu un tiesiskumu Latvijā, iesaistoties diskusijās par sistēmas kvalitāti, skaidrojot savus lēmumus publiski un rosinot pārmaiņas tiesu darbā. Raimonds Vējonis arī norādīja, ka katra lieta tiesai ir jāspriež tā, lai sabiedrība būtu pārliecināta, ka tiesu sistēma spēj aizstāvēt cilvēku intereses un taisnīgumu.

Kristīne Evertovska tiesneses darba gaitas sāks Rīgas rajona tiesā, Ilze Andruškina – Administratīvajā rajona tiesā, savukārt Jolanta Uminska strādās Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas zemesgrāmatu nodaļā.

Likums paredz, ka ikviens tiesnesis pirms amata pienākumu pildīšanas uzsākšanas Valsts prezidentam dod zvērestu (svinīgo solījumu) un svinīgi solās būt godīgs un taisnīgs, uzticīgs Latvijas Republikai, vienmēr censties noskaidrot patiesību, nekad nenodot to, spriest tiesu stingrā saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmi un likumiem.

Valsts prezidenta kanceleja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  Kafijas automātu remonts  granulu katli