Valsts prezidents pateicas SOS Bērnu ciematu kustībai


foto;Jēkabpils - Pilseta24.lv
Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone šodien Rīgas pilī 20 gadu jubilejā sveica SOS Bērnu ciematu asociāciju un 26 ģimenes, kas devušas mājas bez vecāku aprūpes palikušiem bērniem.

SOS Bērnu ciematu komanda var būt lepna par 20 darba gados paveikto, svētku sarīkojumā teica Valsts prezidents un atgādināja – ģimene ir bērna attīstībai vissvarīgākā vide. Divi izveidotie SOS bērnu ciemati, jauniešu māja, ģimenes atbalsta centri ir liecība par pašaizliedzīgu darbu un nesavtīgu mīlestību. “Ar savu darbu jūs valstij un pašvaldībām sakāt priekšā, kas jādara, rūpējoties par bērniem un sniedzot atbalstu ģimenēm. Bērnu namiem ir jāpaliek pagātnē,” teica Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents ar kundzi un Starptautiskās SOS bērnu ciematu organizācijas viceprezidente Gita Trauenihta pasākumā sveica Latvijas SOS ciematu padomes priekšsēdētāju Māru Biti, kura organizāciju vada kopš tās dibināšanas. Īpaši tika sveikti arī SOS vecāki, kuri audzina bērnus SOS ģimenē jau 10 vai 20 gadus.

Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone savā uzrunā akcentēja SOS ģimeņu drosmi uzdrīkstēties mainīt savu dzīvi, uzņemties atbildību un rūpes par bērniem, kuri dažādu iemeslu dēļ nevar dzīvot savā bioloģiskajā ģimenē: “Pateicoties SOS ciematu kustībai, jūs kopīgiem spēkiem daudziem bērniem esat izmainījuši skarbo ikdienu un snieguši to, kas viņiem pietrūkst. Jūs esat devuši iespēju dzīvot īstā ģimenē kopā ar brāļiem un māsām. Esat radījuši harmonisku vietu, kurā būt saprastiem, pieņemtiem, vajadzīgiem un veidoties par drošām personībām.”

SOS bērnu ciemati ir nevalstiska organizācija, kas jau 20 gadus Latvijā veido un atbalsta SOS ģimenes bērniem, kuri zaudējuši vecāku aprūpi. Pašlaik Latvijā 26 SOS ģimenēs aug vairāk nekā 130 bērnu un jauniešu. Kopš organizācijas dibināšanas tās padomes priekšsēdētāja ir Māra Bite, kura pirmā noticēja idejas dzīvotspējai un Īslīces pagastā sāka veidot pirmo SOS ciematu Latvijā.

Valsts prezidenta kanceleja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana