Ministrs K. Gerhards: Ielikts pamats Latgales reģiona izaugsmei, būtiski neapstāties un turpināt

Otrdien, 2017. gada 16.maijā valdības izbraukuma sēdes laikā Daugavpilī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards iepazīstināja ar paveikto Rīcības plāna Latgales reģiona izaugsmei 2015.-2017. gadam īstenošanā.

Ministrs K. Gerhards uzsvēra: “Īstenojot Rīcības plānu Latgales reģiona izaugsmei, esam izveidojuši Latgales speciālo ekonomisko zonu. Šī iniciatīva jau ir sniegusi pirmos rezultātus – Latgales speciālās ekonomiskās zonas darbības 3 mēnešos atbalstīti 3 komersanti, kas plāno piesaistīt 920 tūkst. eiro privātās investīcijas un radīt 28 jaunas darba vietas. Tas apliecina, ka uzņēmēji atzinīgi novērtē valsts sniegtās iespējas attīstīt uzņēmējdarbību Latgales reģionā. Ir radīts pamats turpmākai šī reģiona attīstībai. Tāpēc būtiski neapstāties pie jau sasniegtā un turpināt darbu, lai attīstītu uzņēmējdarbības vidi un radītu jaunas darba vietas reģiona iedzīvotājiem”.

Savukārt, lai celtu Latgales uzņēmējdarbības centra kapacitāti, ar Norvēģu finanšu instrumenta (NFI) atbalstu vairāk kā 290 tūkst. eiro apmērā īstenotas reģiona attīstībai būtiskas aktivitātes – izveidota Latgales pārstāvniecība Rīgā, izstrādāti materiāli investīciju piesaistei, izveidota jauna platforma esošajiem un potenciālajiem investoriem – www.invest.latgale.lv.

Paveikts nozīmīgs darbs, lai palielinātu Latgales reģiona uzņēmēju aktivitāti. Šim mērķim paredzēts Eiropas Savienības (ES) fondu finansējums vairāk kā 52 milj. eiro apmērā, kura rezultātā plānots radīt 861 darbavietu, kā arī  piesaistīt privātās investīcijas vairāk kā 60 milj. eiro apmērā. Tāpat šajā reģionā plānots samazināt degradētās teritorijas par 127,5 hektāriem.

Lai turpinātu aizsākto darbu pie reģionālo atšķirību samazināšanas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ir sagatavojusi vairākus priekšlikumus. Plānots līdz 2019. gada beigām izvērtēt iespēju papildus novirzīt 29 milj. eiro ES fondu finansējuma Latgales reģionam. Līdz 2017. gada beigām paredzēts analizēt iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanu Latgales speciālās ekonomiskās zonas uzņēmējiem. Vienlaikus norisinās darbs, lai arī turpmāk ar NFI  finansējumu sniegtu atbalstu Latgales reģiona attīstībai un nabadzības mazināšanai.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana