M. Kučinskis: Romas deklarācijā sevi būtu "jāierauga" visiem eiropiešiem


Sestais kohēzijas politikas forums...foto;ekonomika.lv
Eiropadomes laikā notiekošajā Eiropas Savienības (ES) 27 valstu un valdību vadītāju neformālajā sanāksmē piektdien, 10. martā, Briselē sagatavota marta beigās Itālijā plānotā ES valstu un vadītāju sanāksme par godu Romas līguma 60. gadadienai.

Ministru prezidents Māris Kučinskis sanāksmes laikā norādīja, ka Romas samits nebūs ne sākums, ne beigas diskusijām par Eiropas nākotni, taču vienlaikus tam būs politiska un simboliska nozīme – samitam būtu jāpauž vēstījums par 27 ES valstu vienotību un jākalpo par pamatu vēlmei attīstīt ES projektu.

Ministru prezidents uzsvēra, ka, lasot Romas deklarāciju, tajā sevi būtu “jāierauga” visiem eiropiešiem. “Runājot par ES sasniegumu daļu Romas deklarācijā, būtu labi tajā atspoguļot ne tikai sapni par mieru, kas īstenojies pirms 60 gadiem, bet arī sapni par brīvību, kas daļai Eiropas piepildījās pēc Berlīnes mūra krišanas. Šie divi lielie sapņi ir ES pamatā, un tāpēc mēs ES redzam kā vērtību savienību, kur valda brīvība, demokrātija un likuma vara,” sacīja M. Kučinskis.

Runājot par Eiropas nākotni, Ministru prezidents pauda, ka ir jāsaglabā līdz šim ES integrācijā sasniegtais un atkāpties šajā jomā nedrīkst – ES projekts ir jāturpina attīstīt un pilnveidot.

Latvija ir ieguvēja no dalības ES gan politiski, gan ekonomiski, tādēļ Latvijas interesēs ir saglabāt un attīstīt līdzšinējā ES integrācijas procesā sasniegto, tai skaitā, Vienoto tirgu un četras pamatbrīvības, kas tika ieviestas Eiropas Ekonomiskās kopienas (Romas) līgumā; Šengenas telpu un vienotās valūtas zonu.

M. Kučinskis atzina, ka Latviju nebaida iespēja, ka varētu būt ES valstis, kas vēlas padziļināt sadarbību vienā vai otrā jomā – galvenais, lai šis process būtu atvērts visiem, lai tas vienotu, nevis šķeltu. Latvija uzskata, ka ES turpmāk jākoncentrējas uz vērtību (cilvēka cieņa, brīvība, demokrātija, tiesiskums un cilvēktiesības) aizstāvību, drošības, kā arī labklājības veicināšanu, tostarp dzīves līmeņa izlīdzināšanu ES valstīs.

Jau ziņots, ka Ministru prezidents M. Kučinskis 9. un 10. martā uzturas Briselē, lai piedalītos Eiropadomes darbā.

Valsts kanceleja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi