Reirs: sabiedrībā jāceļ audžuģimeņu prestižs


foto;lr4.lsm.lv
Trešdien, 11. janvārī, labklājības ministrs Jānis Reirs viesojās Bauskā. Vizītes ietvaros Jānis Reirs piedalījās Bauskas novada audžuģimeņu atbalsta centra sanāksmē un klātienē pārrunāja audžuģimeņu un aizbildņu ikdienu un rūpes, kā arī uzklausīja priekšlikumus atbalsta pasākumiem ārpusģimenes aprūpes stiprināšanai.

Tāpat labklājības ministrs viesojās Bauskas novada pašvaldībā, ar Bauskas novada domes priekšsēdētāju Raiti Ābelnieku un Sociālā dienesta vadītāju Ivetu Kubliņu pārrunājot aktuālo situāciju nozarē, kā arī Labklājības ministrijas īstenoto sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu (deinstitucionalizācijas) projekta attīstību pašvaldībā.

Vizītes noslēgumā labklājības ministrs Jānis Reirs uzsvēra: „Audžuģimenes ir mūsu sabiedrotie bērnu interešu aizsardzībā, tāpēc svarīgi ir veicināt un celt to prestižu sabiedrībā. Sabiedrībā balstīto sociālo pakalpojumu pakāpeniska un sekmīga ieviešana visā Latvijā nav iedomājama bez ciešas savstarpējās sadarbības un audžuģimeņu un aizbildņu atbalsta. Tāpēc regulāras tikšanās un nepastarpinātas sarunas par aktualitātēm, iespējamiem problēmjautājumiem un sistēmas pilnveidošanu ir būtiskas un nepieciešamas. Jau šogad ārpusģimenes aprūpei papildus novirzīti 4,9 miljoni eiro, tāpat tiks turpināts darbs pie citiem iespējamiem risinājumiem, lai jūtami uzlabotu audžuģimeņu ikdienu un veicinātu arvien jaunu ģimeņu veidošanos.”

No šī gada 1. janvāra spēkā stājušās vairākas būtiskas izmaiņas ārpusģimenes aprūpes atbalstam:

Pabalsts aizbildnim par bērna uzturēšanu līdz sešu gadu vecumam būs 95 eiro, par bērna uzturēšanu no septiņiem līdz 18 gadiem – 114 eiro (līdz šim 45,53 eiro). Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) no 2017. gada 1. janvāra pārrēķinās pabalsta apmēru un starpību izmaksās līdz 2017. gada 1. jūlijam (pārejas periods nepieciešams izmaiņu veikšanai VSAA informācijas sistēmās).

Vienam no adoptētājiem, kurš adoptējis ārpusģimenes aprūpē esošu bērnu vecumā līdz trim gadiem, piešķirto 10 kalendāra dienu atvaļinājumu apmaksās 80% apmērā no vidējās apdrošināšanas iemaksu algas un par šo laiku tiks veiktas iemaksas sociālajai apdrošināšanai normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

Atlīdzība par adoptējamā bērna aprūpes nodrošināšanu būs 171 eiro (līdz šim 49,80 eiro). Turklāt tiks veiktas arī sociālās apdrošināšanas iemaksas par periodu, kurā bērns atrodas adoptētāja aprūpē. VSAA no 2017. gada 1. janvāra pārrēķinās atlīdzības apmēru un starpību izmaksās līdz 2017. gada 1. aprīlim (pārejas periods nepieciešams izmaiņu veikšanai VSAA informācijas sistēmās).

Tāpat paplašinātas iespējas audžuģimenēm, adoptētājiem, aizbildņiem un bērniem saņemt psiholoģisko atbalstu.

 

Labklājības ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana