Ministrs K. Gerhards darba vizītē ieradīsies Rēzeknē


foto;financenet.tvnet.lv
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, piektdien, 2016. gada 25. novembrī atklās Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Lāzertehnoloģiju laboratoriju un piedalīsies forumā "Latvijas ilgtspējas dimensijas – izglītoti cilvēki un dabas vērtību saglabāšana".

Forums, kas tiek organizēts ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas atbalstu, veltīts Latvijas simtgadei un Latgales kongresa simtgadei – 1917. gada pavasarī Rēzeknē notika pirmais Latgales pārstāvju kongress, kas lika pamatus Latvijai. Tajā lēma, ka Latgalei jāapvienojas ar pārējiem topošās Latvijas valsts novadiem vienā valstī.

Lai īpaši veicinātu Latgales reģiona attīstību, esam izveidojuši plānu Latgales reģiona izaugsmei. Pašreiz veidojam Latgales speciālo ekonomisko zonu, kuras platība būs vairāk nekā 70 000 ha. Uzņēmēji, kas darbosies tajā, saņems uzņēmumu ienākuma nodokļa un nekustamā īpašuma nodokļa atlaidi 80% apmērā no aprēķinātās nodokļa summas. Latgalei ir visas iespējas stabilai attīstībai.

Latgalei, kas izsenis dēvēta par ezeru zemi, ir visas iespējas kļūt arī par dabas tūrisma pērli. „Dabas tūrisms rada iespēju cilvēkiem tuvāk iepazīt vidi, no kuras visi esam nākuši, caur to iepazīt kultūru un vēsturi,” piebilda ministrs Gerhards.

Darba vizītes laikā Kaspars Gerhards piedalīsies arī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Fizikālo procesu un lāzertehnoloģiju centra Lāzertehnoloģiju laboratorijas atklāšanā, kurā akadēmijas zinātnieki demonstrēs nesen izstrādātu metodi, kā ar lāzera palīdzību iegūt krāsainu marķējumu uz nerūsējoša tērauda virsmas.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana