Z. Kalniņa-Lukaševica: ES un NATO ir svarīgi saglabāt stingru nostāju attiecībās ar Krieviju


foto;Ārlietu ministrija
Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica no 26. līdz 28. oktobrim piedalās Varšavas drošības forumā, kurā galvenās diskusijas šogad veltītas drošības politikas jautājumiem pēc NATO Varšavas samita, kā arī izaicinājumiem attiecībās ar Krieviju. Z. Kalniņa-Lukaševica paneļdiskusijā "Krievija: globāls milzis uz māla kājām" uzsvēra, ka ES un NATO jābūt stiprai un solidārai, saskaroties ar Krievijas mestajiem izaicinājumiem mūsdienu starptautiskās tiesību sistēmas pastāvēšanai.

“Mēs visi – gan Rietumi, gan Krievija – spēlējam pēc noteikumiem, taču tie vairs nav vienādi noteikumi. Krievija ir atgriezusies pie politikas, kas balstās uzskatos par ietekmes sfērām un lielvaru  tiesībām dominēt starptautiskajā politikā," atzina parlamentārā sekretāre. Diskusijā viņa teica, ka Rietumu sabiedrība nedrīkst atkāpties no prasībām Krievijai ievērot starptautiskās tiesību sistēmas normas un saistības.

Z. Kalniņa-Lukaševica uzsvēra, ka “mums ir jārunā ar Krieviju, taču sarunai nav jābūt par jauniem noteikumiem. Mums ir jāpanāk, lai Krievija ievēro 21. gadsimta starptautiskos likumus un normas.” Tāpat parlamentārā sekretāre akcentēja, ka Eiropas Savienībai un NATO ir svarīgi saglabāt stingru un nelokāmu nostāju attiecībās ar Krieviju. “Mēs nedrīkstam ignorēt vai novērsties no Krievijas pieaugošajām apdraudējuma spējām, ieskaitot kibertelpu. Mums ir jādomā, kā pārvarēt Krievijas radītos izaicinājumus.”

Paneļdiskusijas dalībnieki – tostarp ASV Valsts departamenta sankciju politikas koordinators Daniels Frīds, Prāgas Starptautisko attiecību institūta vecākais pētnieks Marks Galeoti un bijušais Krievijas Valsts domes deputāts Iļja Ponomarjevs – Varšavā notiekošajā drošības forumā bija aicināti diskutēt par pašreizējiem Krievijas ārpolitikas virzieniem, rietumvalstu nostāju un turpmākajiem izaicinājumiem attiecībās ar Krieviju.

Varšavas drošības forums tiek rīkots ik gadu kopš 2014. gada, lai veicinātu izpratni par Eiropas un NATO drošības politiku, veidojot dialogu starp politikas veidotājiem un akadēmisko aprindu pārstāvjiem.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi