Ziņas | Dienas notikumi


Iekšlietu dienesti informē par sasniegto Valsts pārvaldes reformu plāna īstenošanā

Piektdien, 24. maijā Iekšlietu ministrijā notika Valsts pārvaldes reformu plāna 2020 pasākumu īstenošanas darba grupas sanāksme, kurā piedalījās pārstāvji no ministrijas un tās padotībā esošajām iestādēm.

Noslēgusies OECD Ministru padomes sanāksme par digitālās transformācijas jautājumiem

2019. gada 22. un 23. maijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Ministru padomes ikgadējā sanāksmē Parīzē, Francijā. Šīs Ministru padomes sanāksmes galvenā tēma bija digitālās transformācijas iespēju izmantošana ilgtspējīgai attīstībai. Sanāksmē norisinājās diskusijas par to, kā valstīm nodrošināt pilnvērtīgu digitalizācijas ieguvumu izmantošanu, risināt tās izaicinājumus un kā OECD var atbalstīt politikas veidošanu gan valstu, gan starptautiskā līmenī.

Valsts prezidents Rīgas pilī tiekas ar Svētā Krēsla Cilvēka integrālās attīstības dikastērija prefektu

Trešdien, 2019. gada 22. maijā, Valsts prezidents Raimonds Vējonis Rīgas pilī tikās ar Svētā Krēsla Cilvēka integrālās attīstības veicināšanas dikastērija prefektu V.Em. kardinālu Pīteru K. A. Turksonu (H.Em. Mr Peter Kodwo Appiah Turkson).

Sākas iepriekšējā balsošana Eiropas Parlamenta vēlēšanās

22. maijā pulksten 17.00 visos 954 Latvijas vēlēšanu iecirkņos sāksies iepriekšējā balsošana Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās. Pirmajā iepriekšējās balsošanas dienā iecirkņi balsotājiem būs atvērti trīs stundas - līdz pulksten 20.00. Nobalsot iepriekš būs iespējams arī ceturtdien, 23. maijā, no pulksten 9.00 līdz 12.00 un piektdien, 24. maijā, no pulksten 10.00 līdz 16.00.

Nepieņem lēmumu par jaunas nolietoto riepu reģenerācijas vietas izveidi

Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja otrdien, 21. maijā, nepieņēma lēmumu par jaunas nolietoto riepu reģenerācijas vietas izveidi Ganību dambī 31/Uriekstes ielā 4a, jo šo ieceri atbalstīja astoņi deputāti, bet vēl astoņi deputāti balsojumā atturējās.

Apstiprina ieroču aprites kārtību, ieroču atļauju noteikumus un ieroču klasificēšanas kārtību

Otrdien, 21. maijā Ministru kabinets izdeva trīs Iekšlietu ministrijas izstrādātos Ministru kabineta noteikumus: "Ieroču, to munīcijas aprites nosacījumi un kārtība", "Ieroču atļauju noteikumi, kā arī ieroču izņemšanas un iznīcināšanas kārtība" un "Kārtība, kādā Valsts policija klasificē šaujamieročus un to munīciju".

LTRK neatbalsta vairākkārtīgu akcīzes nodokļa celšanu cukurotajiem dzērieniem

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) padome ceturtdien, 16.maijā, lēma, ka neatbalstīs Saeimas Budžeta komisijā sagatavotos grozījumus par akcīzes nodokli cukurotajiem dzērieniem, kas paredz vairākkārtīgu nodokļa celšanu, lai arī politiķi apsolījuši trīs gadus nodokļus nepalielināt.

OECD: globālās ekonomikas izaugsmes tempi ir ievērojami samazinājušies

Šodien, 21. maijā, Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) prezentēja jaunāko globālās ekonomikas apskatu "OECD Economic Outlook 2019", kurā OECD eksperti novērtējuši situāciju pasaules ekonomikā, kas ļauj valstīm savlaicīgi plānot nepieciešamās izmaiņas ekonomikas politikā.

MK apstiprina virzību uz Latvijas elektrotīklu sinhronizāciju ar Eiropas elektroenerģijas sistēmu 2025. gadā

2019. gada 21. maija sēdē Ministru kabinets izskatīja Ekonomikas ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu par Baltijas valstu elektrotīklu sinhronizāciju ar kontinentālās Eiropas elektrotīkliem, apstiprinot virzību uz Latvijas elektrotīklu sinhronizāciju ar Eiropas elektroenerģijas sistēmu 2025. gadā.

Centrālāzijas jaunie profesionāļi Latvijā pilnveidos zināšanas labas pārvaldības, ekonomikas un tiesību jautājumos

2019. gada 20. maijā Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks–politiskais direktors Jānis Mažeiks atklāja Rīgas Juridiskās augstskolas Intensīvās programmas Eiropas tiesībās un ekonomikā pavasara semestri. Intensīvā programma norisinās jau sesto reizi, un to šajā pavasarī apgūs 14 jaunie profesionāļi no Kazahstānas, Kirgizstānas, Tadžikistānas, Turkmenistānas un Uzbekistānas.
mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli