Ziņas | Dienas notikumi


Saruna par diasporas jautājumiem Rīgas pilī: nepieciešams palielināt valsts valodas kursu apjomu, lai atbalstītu remigrē

Saruna par diasporas jautājumiem Rīgas pilī: nepieciešams palielināt valsts valodas kursu apjomu, lai atbalstītu remigrējušo cilvēku iesaistīšanos sabiedrībā

Valsts prezidents Egils Levits šodien Rīgas pilī tikās ar Ārlietu ministrijas parlamentāro sekretāri Zandu Kalniņu-Lukaševicu un Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieci diasporas jautājumos Elitu Gaveli.

Valsts prezidents un Rīgas mērs: Pašvaldību likumā ir jābūt nostiprinātām galvaspilsētas funkcijām

Valsts prezidents Egils Levits šodien Rīgas pilī tikās ar Rīgas domes priekšsēdētāju Mārtiņu Staķi, pārrunājot plašu jautājumu loku, kas saistīts ar galvaspilsētas attīstību.

Noslēgusies Rīgas apkaimju attīstības veicināšanas konkursam iesniegto projektu vērtēšana

Ceturtdien, 29. oktobrī, konkursa vērtēšanas komisija vērtēšanas trešās kārtas sēdē apstiprināja projektu īstenošanai nepieciešamo finansējumu četriem projektiem kopsummā par 224,5 tūkstošiem eiro un nodeva tos īstenošanai kompetentajām pašvaldības institūcijām.

NEPLP konstatē vairākus būtiskus pārkāpumus "Pirmā Baltijas Kanāla" un "Radio PIK" darbībā

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) konstatējusi vairākus būtiskus pārkāpumus SIA "Pirmais Baltijas Kanāls" (PBK) darbībā. Programmā "Pirmais Baltijas Kanāls Latvija" neatļauti demonstrēti citu elektronisko plašsaziņas līdzekļu veidoti raidījumi, kā arī pietiekamā apjomā nav nodrošināta Eiropas audiovizuālo darbu iekļaušana programmā. Savukārt "Radio PIK" konstatēti Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma pārkāpumi un viedokļu daudzveidības trūkums programmā.

Rīgas domes vadība tiekas ar sociālās sfēras darbiniekiem

Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis un Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas vadītājs Viesturs Kleinbergs ceturtdien, 22. oktobrī apmeklēja Rīgas domes Labklājības departamentu (RDLD) un Rīgas pašvaldības Dienas centru "Kastanis", kur iepazinās ar darbiniekiem un atbildēja uz jautājumiem.

Miķeļa Valtera kapa plāksne nodota Liepājas muzejam

2020. gada 23. oktobrī Liepājā notika svinīga ceremonija par godu pirmā iekšlietu ministra, diplomāta un valstsvīra Miķeļa Valtera kapa plāksnes nodošanai Liepājas muzejam glabāšanā. M. Valtera mazdēls Ilmārs Jānis Miķelis Jēkabsons dāvināja muzejam kapa plāksni, kas kopš M. Valtera bērēm 1968. gadā atradās Nicas pilsētas Austrumu kapsētā. Ārlietu ministrija rūpējās par šīs plāksnes atvešanu no Francijas uz Latviju un šodien to nogādāja Liepājā.

Ventspils pilsētas dome pieprasa Ventspils brīvostas pārvaldei neiznīcināt kultūrvēsturiskās vērtības

Piektdien, 23.oktobrī, Ventspils pilsētas domes ārkārtas sēdē, lai nodrošinātu Latvijas valstij un Ventspils pilsētai nozīmīga kultūrvēsturiskā - industriālā mantojuma objekta "Ventspils ostas darbnīcas un iekārtas" K.Valdemāra iela 12, Ventspilī saglabāšanu kā vienotu veselumu, nolēma pieprasīt Ventspils brīvostas pārvaldei pārtraukt uzsākto izsoli par minētā objekta kustamās mantas pārdošanu, kā arī uzstājīgi aicināt Ventspils brīvostas valdes locekļu kandidātu virzītājus – satiksmes ministru T.Linkaiti, finanšu ministru J.Reiru, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru J.Pūci, ekonomikas ministru J.Vitenbergu un Ministru kabinetu (A.K.Kariņš) kā Ventspils brīvostas valdes locekļu apstiprinātājus nepieļaut, ka Ventspils brīvostas pašreizējā valde – I.Strautmane, Ģ.V.Kristovskis, L.Spaliņa un K.Rožkalns iznīcina Latvijas nacionālo bagātību, un nodrošināt Ventspils brīvostas valdes lēmuma par kustamās mantas K.Valdemāra ielā 12, Ventspilī pārdošanu izsolē atcelšanu.

Rīgas Riharda Vāgnera biedrība uzņemas gādību pār agrāko pilsētas vācu teātri

20. oktobrī Valsts prezidents Egils Levits piedalījās Rīgas Riharda Vāgnera nama atslēgu pasniegšanas ceremonijā, kas simboliski iezīmē Latvijas un Vācijas kopīgā projekta "Rīgas Vāgnera teātra atdzimšana" uzsākšanu.

Labdarības izsolē iespējams iegādāties cilvēku ar invaliditāti radītus darbus

Lai veicinātu darba devēju un sabiedrības izpratni par cilvēku ar invaliditāti spēju iekļauties darba tirgū, biedrība "Rīgas pilsētas "Rūpju Bērns"" rīko labdarības izsoli, kurā iespējams iegādāties cilvēku ar invaliditāti radītus mākslas darbus.

Diskutēs par viedpilsētas risinājumiem Rīgā

Otrdien, 20. oktobrī, plkst. 15.00 Rātsnamā pulcēsies pašvaldības darba grupa Rīgas kā viedpilsētas attīstībai.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums