Ziņas | Dienas notikumi


Ārlietu ministrija izsaka līdzjūtību Somālijai saistībā ar teroristu uzbrukumu

Ārlietu ministrija izsaka visdziļāko līdzjūtību Somālijai saistībā ar terora aktu, kas 14. oktobrī notika Somālijas galvaspilsētā Mogadīšo. Nograndot sprādzienam pilsētas centrā, dzīvību zaudēja vismaz 270 cilvēki, un viņu skaits joprojām turpina pieaugt. Ievainoti vismaz 300 cilvēki.

Labklājības ministrijas dalība Ziemeļu ministru padomes Barbershop konferencē

12. oktobrī Kopenhāgenā Ziemeļu ministru padomes organizētajā konferencē par vīriešu lomu dzimumu līdztiesības veicināšanā piedalīsies un Latviju pārstāvēs labklājības ministra Jāņa Reira padomnieks Kārlis Eņģelis, kā arī Latvijas vēstnieks Dānijā Kaspars Ozoliņš un biedrības "Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts" izpilddirektore Dace Helmane.

Pārtrauktas peldētapmācības mazajā un lielajā peldbaseinā

Peldētapmācības mazajā un lielajā peldbaseinā, ko piedāvāja Olimpiskais centrs "Ventspils" bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem, ir pārtrauktas līdz brīdim, kamēr tiks noskaidroti 4.oktobra traģiskā nelaimes gadījuma cēloņi un pabeigtas dažādu institūciju pārbaudes.

Vakar t/c Spice norisinājās kampaņa "Tutepatās" sadarbībā ar Biedrību Debesmanna

10.oktobris ir vispasaules garīgās veselības diena, tāpēc vakar Biedrības Debesmanna aicināja uz kampaņu "Tutepatās" t/c Spice, kuras mērķis ir atbalstīt Latvijas sievietes, vīriešus un to ģimenes, kas saskārušies ar pēcdzemdību depresiju aicinot visus - apstāties, ieskatīties, saredzēt, atbalstīt!

Izveidota Konkurences Atbalsta padome

Konkurences Atbalsta padome (KAP) nodibināta ar mērķi veicināt godīgas konkurences principu ievērošanu uzņēmējdarbībā, vienot sociāli atbildīgas kompānijas nozīmīgu šīs jomas tēmu risināšanā un nodrošināt informētību par sabiedrībai un tirgus dalībniekiem aktuāliem konkurences jautājumiem.

Ventspils pilsētas domes izveidotā komisija iesniedz starpziņojumu par traģisko negadījumu Olimpiskā centra "Ventspils"

Sakarā ar notikušo traģisko negadījumu, kad Olimpiskā centra "Ventspils" peldbaseinā peldēšanas apmācību nodarbības laikā bojā gāja bērns, Ventspils pilsētas dome izveidoja speciālu komisiju, kuras uzdevums bija izvērtēt šī negadījuma apstākļus, veikt pārbaudes objektā, iepazīties ar dokumentāciju un sniegt secinājumus, lai nepieļautu šādu negadījumu atkārtošanos.

Eiropas Dzimumu līdztiesības indeksā Latvija ieņem 17.vietu

Eiropas Dzimumu līdztiesības institūts šodien konferencē Briselē publisko Eiropas Dzimumu līdztiesības indeksu 2017. Indekss tiek aprēķināts, balstoties uz 2015.gada datiem par sešām dažādām jomām – zināšanas, nauda, darbs, vara, laiks, veselība. Latvija ar 57,9 punktiem, ierindojas 17. vietā starp Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm. Tas ir par 17 punktiem augstāks rādītājs nekā 2012.gadā. Latvija ir viena no četrām dalībvalstīm, kurā rādītāji ir uzlabojušies visās sešās indeksa jomās.

Vēsturiskais portfelis ar informāciju par autoceļu stāvokli atkal iesniegts Saeimā

9. oktobrī biedrība "Latvijas Ceļu būvētājs" (LCB) Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei tradicionāli jau trešo gadu nogādāja un pasniedza vēsturisku portfeli ar informāciju par sabrukuma stāvoklī esošiem valsts autoceļiem un tiltiem.

VARAM parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts Tallinā diskutē par digitālās ekonomikas nozīmību Eiropas Savienībā

Latvijas delegācija Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) parlamentāra sekretāra Jāņa Eglīta vadībā augsta līmeņa sanāksmēs diskutē par digitālā vienotā tirgus priekšrocībām Austrumu partnerības valstīs, kā arī par tālāko e-pārvaldes attīstību. Tikšanās notiek Igaunijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) padomē laikā 2017. gada 5. un 6. oktobrī, Tallinā.

Valsts prezidents pasniedz Triju Zvaigžņu ordeni Filam Hoganam

Valsts prezidents Raimonds Vējonis ceturtdien 5. oktobrī Rīgas pilī pasniedza valsts augstāko apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeni – Eiropas Komisijas lauksaimniecības un lauku attīstības komisāram Filam Hoganam (Phil Hogan).

Aktuālās ziņas