Latvijā izstrādāta mikro mācību platforma darbinieku iesaistei

Laikā, kad liela daļa sabiedrības strādā no mājām, Latvijā izstrādāta uzņēmumu izaugsmes platforma "Efectio", kas pozitīvi ietekmē darbinieku produktivitāti ar aizraujošu virtuālu uzdevumu palīdzību, turklāt ļauj iesaistīt un saliedēt arī attālināti strādājošus kolektīvus. Apvienojot mūsdienu tehnoloģijas un spēļošanas elementus, radīta iespēja, strādājot no mājām, iesaistīties virtuālos komandas uzdevumos un par labiem rezultātiem gūt balvas, kas sniedz papildu motivāciju.

Pirms 20 gadiem pilnībā attālināts darba stils nebūtu bijis iespējams, turpretī šodien arvien vairāk komandu atklāj priekšrocības, ko sniedz darbs no mājām, kur ikviens var sadarboties ar jebkuru no visdažādākajām lokācijām. Kā norāda Stenfordas universitātes pētījuma dati, darbinieki, kuri strādā no mājām, patiesībā ir par 13% produktīvāki. Taču jāatceras, ka darbs no mājām prasa jaunas darbplūsmas un vadības stratēģijas, kas unikāli pielāgotas šim darba stilam. Daudzi mūsdienu darba procesi ir balstīti uz to, ka visi atrodas vienā un tajā pašā fiziskajā vietā, tāpēc, protams, šie paši procesi nedarbosies attālināti.

Digitālā platforma “Efectio” ietver vairākas priekšrocības, kas sevišķi noder strādājot attālinātu darbu. Mūsdienu biznesam ir noderīgas tādas funkcijas kā iespēja ātri un vienkārši adaptēt dažādas aktivitātes konkrētā uzņēmuma specifikai, monitorēt darbinieku iesaisti un ērti integrēt apmācību procesu ikdienas darbos, pat, ja darba komanda izvietota dažādās lokācijās.

Līdz šim biju saskāries ar dažādām darbinieku labsajūtas veicināšanas platformām, bet tās visas ir bijušas ārvalstu uzņēmumu veidotas,” par pieredzi darbā ar Efectio platformu norāda uzņēmuma “Conexus” Vides un darba drošības departamenta vadītājs Mārtiņš Žogots. “Prieks, ka beidzot šāds latviešu veidots risinājums ir pieejams tirgū. Tas, protams, atvieglo savstarpējo sadarbību, to padarot ātru un vienkāršu.”

Īpašs veiksmes stāsts ir “Efectio” sadarbība ar 3000 darbinieku lielo uzņēmumu “Latvenergo”, kuras ietvaros platformā tika izveidota virtuālā darbinieku iesaistes kampaņa “SmartEnergo”. Par šo 80 dienu komandas saliedēšanas pasākumu uzņēmums saņēma arī starptautisku atzinību - Baltic Communication Awards 2020 balvu labākās iekšējās komunikācijas kategorijā.

Ņemot vērā strauji mainīgo darba ikdienu, būtiski darbiniekiem nodrošināt ērtu, elastīgu un pieejamu darba vidi arī attālināti. Mikro mācības digitālā vidē paredz aktīvāku darbinieku iesaisti, turklāt ļauj apgūt dienas materiālus darbiniekam ērtā vietā un laikā. Tādējādi katrs uzņēmuma komandas dalībnieks var nodoties mācību procesam brīdī, kad vislabāk tam noskaņojies. Savukārt nelieli mācību fragmenti un multimediāls saturs palīdz labāk noturēt uzmanību un iegaumēt informāciju ilgtermiņā, būtiski nepārtraucot darba procesu.

Starp citām inovatīvām pieejām “Efectio” arī apvieno darbinieku iesaistes programmu ar spēļošanas (gamification) instrumentiem. Visbiežāk spēles elementi biznesa iekšējā vidē tiek iekļauti, lai saliedētu komandu, piešķirtu lielāku motivāciju un uzlabotu uzņēmuma efektivitāti. Šī metode nodrošina, ka darba procesā tiek iekļauts draudzīgs sacensību gars mērķu sasniegšanai, regulāra atgriezeniskā saite un aizrautība.

Mikro mācību platforma kā digitāls palīgs uzņēmumiem piedāvā izvēlēties jau gatavas darbinieku iesaistes un apmācību programmas, kuras veidojuši dažādu nozaru speciālisti, piemēram, virtuālo veselības mēnesi vai darba drošības automatizāciju, kā arī izstrādāt savam uzņēmumam pielāgotas apmācības.

Izmēģināt mikro mācību platformas demo versiju bez maksas iespējams mājaslapā www.efectio.lv.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums