Uzņēmumi nosauc grāmatvedības programmu būtiskākos trūkumus

Aizvadītajā gadā grāmatvežu darbu apgrūtinājušas ne vien likumdošanas izmaiņas, bet arī neatbilstošas datorprogrammas, kuru lietošana būtiski samazinājusi darba efektivitāti. Visvairāk traucējusi programmas nespēja nodrošināt attālinātu darbu, sagatavot visas likumdošanā prasītās atskaites, kā arī nepietiekams tehniskais atbalsts un neērta papildu licenču iegāde.

Uzņēmumi grāmatvedības un biznesa vadības programmu parasti maina vienīgi tad, kad programma vairs neatbilst prasībām. Tā rīkojas vismaz 56% uzņēmumu. Taču nereti, gaidot, kamēr tiek ieviesti uzlabojumi, grāmatvežiem mēnešiem un pat gadiem ilgi nākas mocīties ar datorprogrammām, kas vairs neatbilst uzņēmuma prasībām. Tam pamatā var būt gan vadītāja nevēlēšanās veikt izmaiņas, gan bieži vien nepamatots uzskats, ka labāka programma būs ievērojami dārgāka.

Aptaujājot Latvijā populārāko grāmatvedības un biznesa vadības programmu lietotājus, pētījumu aģentūra «Norstat» konstatējusi, ka grāmatvežus visvairāk neapmierina tās programmas, kas sniedz ierobežotas iespējas vai vispār neļauj piekļūt finanšu datiem attālināti. Proti, grāmatvežiem jāstrādā ar programmu, kas ir instalēta un tiek lietota vienā datorā. Šāds trūkums traucēja darbu 26% attiecīgās sistēmas lietotāju.

17% aptaujāto kā galveno savas programmas trūkumu norādīja nespēju sagatavot visas likumdošanas prasītās atskaites. 14% grāmatvežu dusmojas par vājo tehnisko atbalstu un sarežģīto papildu licences iegādes procesu gadījumos, ja programma ir nepieciešama vēl kādam uzņēmumam vai tiek paplašināts grāmatvežu personāls. Vēl 11% minēja, ka viņu darbu apgrūtina neērta datu ievade, ierobežojumi ieņēmumu un izdevumu attiecināšanā uz konkrētu projektu un lēna aktuālās likumdošanas prasību ieviešana programmā.

«Salīdzinot 2015. un 2019. gada aptaujās iegūtos datus, redzams, ka grāmatvedības un biznesa vadības programmu atpazīstamība Latvijas uzņēmumos ir pieaugusi par vairāk nekā piektdaļu un tagad pārsniedz 80%. Tas liecina par tendenci, ka uzņēmumi atbildīgāk attiecas pret finanšu datiem un iepriekšējās desmitgadēs iecienītās «ekseļa» tabulas aizstāj ar specializētām programmām. Nākamais solis ir izvērtēt, kura no programmām ir uzņēmumam vispiemērotākā, un izmantot to, lai ne tikai atvieglotu grāmatveža darbu, bet arī iegūtu plašākas iespējas naudas plūsmas plānošanā,» rezultātus komentē programmas «Tildes Jumis» biznesa attīstības vadītājs Viesturs Slaidiņš, neslēpjot prieku par to, ka programmu «Tildes Jumis» atpazīst 98% respondentu.

No aptaujas izriet, ka visapmierinātākie ir tieši tie grāmatveži, kuri ikdienā strādā ar programmu «Tildes Jumis». 39% šīs programmas lietotāju ir atzinuši, ka SIA «Tilde» piedāvā produktus, kas atbilst visām respondenta vajadzībām. Otrā visaugstāk novērtētā programma ir saņēmusi 28% aptaujāto atbalstu.

«Tildes Jumis»
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums