IGAUNIJA PIESAISTA DAUDZSOLOŠUS IT TALANTUS AR APMAKSĀTIEM CEĻOJUMIEM UZ DARBA INTERVIJĀM

Igaunija tiek uzskatīta par vienu no vadošajiem jaunuzņēmumu centriem Eiropā, tāpēc, lai papildinātu vadošo tehnoloģiju uzņēmumu darbinieku rindas, valsts ir sākusi "Karjeras medību" ("Career Hunt") kampaņu, meklējot IT speciālistus visā pasaulē.

TALLINA, 2019. GADA 21. FEBRUĀRIS – Igaunija, valsts ar rekordlielu jaunuzņēmumu skaitu, kuru vērtība pārsniedz miljards dolārus uz iedzīvotāju, paziņo par otrās „Karjeru medību” kampaņas sākumu. Ņemot vērā pirmo sekmīgo kampaņu, kas norisinājās 2018. gadā, jaunā iniciatīva ir izstrādāta ar mērķi piesaistīt vislabākos IT jomas profesionāļus un iesaistīt viņus Igaunijas tehnoloģiju uzņēmumos, kam nepieciešami talantīgi darbinieki, tādos kā „Transferwise”, „Taxify”, „Veriff”, „Swedbank Estonia” un daudzos citos.

Pieteikties iespējams tiešsaistē līdz 2019. gada 21. martam vietnē https://careerhunt.eu/.

Pagājušogad organizētajā kampaņā pieteikumu skaits sasniedza 5500 no visas pasaules. Kopumā ceļojumā devās 23 sekmīgi kandidāti, gūstot iespēju aci pret aci tikties ar vadošo Igaunijas tehnoloģiju uzņēmumu pārstāvjiem, septiņi programmas dalībnieki drīz pēc tam uzsāka jaunu karjeru Igaunijā.

Arī otrajā kampaņā Igaunija aicina tehnoloģiju nozares speciālistus pieteikties darba intervijai, kas var būtiski mainīt viņu dzīvi. Kandidātus, kuri izturēs pirmās vērtēšanas kārtas, ar lidmašīnu nogādās Igaunijā uz piecu dienu ilgu tehnoloģisku ekskursiju. Apmaksātajā ceļojumā ietilpst iespēja iepazīt spilgtākos Igaunijas sasniegumus IT jomā, kā arī ekskluzīvi VIP piedāvājumi darba intervijām īpaši atlasītos uzņēmumos. Kandidāti tiek aicināti nobaudīt pēc-darba izklaidi, iepazīt igauņu tradicionālo saunu, pieredzēt slavenās baltās naktis un nobaudīt ziemeļzemes virtuves labumus.

„Neļaujiet valsts nelielajai teritorijai sevi maldināt – Igaunija ir pilnīgi un nepārprotami iekļāvusies digitālajā ekonomikā, un mēs esam vairākkārt pārrakstījuši IT vēsturi,” norāda Kaiza Trīna Kozenkraniusa (Kaisa-Triin Kosenkranius), projekta „Karjeras medības” vadītāja programmas „Strādā Igaunijā” („Work in Estonia”) ietvaros, kurā uzsvērts Igaunijas kā modernas digitālas sabiedrības statuss. „Programmu „Skype” izveidoja Igaunijas inženieri, un tieši Igaunijā tika izveidota pirmā e-rezidentūra pasaulē. Darbs Igaunijā paver plašas iespējas un nodrošina unikālu pieredzi, ļaujot profesionāļiem pilnveidot savu karjeru, izmantojot augstākā līmeņa profesionālos kontaktus.”

Kozenkraniusa piebilda: „Igaunijā jaunuzņēmumu kopiena cieši sadarbojas, paverot tehnoloģiju jomas profesionāļiem neskaitāmas iespējas īstenot idejas kā vietējā, tā arī starptautiskā līmenī. Tieši šīs unikālās iezīmes, kas raksturo Igauniju, nodrošina iespēju iedzert kafiju kopā ar revolucionāru IT uzņēmumu vadītājiem, apmainīties idejām un tad ķerties pie darba, lai tās visas īstenotu. Manuprāt, nekur citur tas nav iespējams.”

No uzņēmumiem, kuri talantus meklēja, izmantojot pagājušā gada kampaņu, tajā vēlreiz piedalīties nolēmuši „Swedbank Estonia”, „Taxify”, „Finestmedia” un „Veriff”. „Karjeras medības palīdzēja „Veriff” iegūt atpazīstamību, turklāt mēs atradām datu zinātnieku no Brazīlijas,” stāsta Kārels Kotkass (Kaarel Kotkas), tiešsaistes identitātes pārbaudes risinājumu uzņēmuma „Veriff” vadītājs. „Mēs esam ārkārtīgi gandarīti par talantīgu darbinieku, kuru mums izdevās piesaistīt.”

„Igaunija ir vieta, kur neatkarīgi domājoši cilvēki var strādāt kopā bez noteiktas hierarhijas,” piebilda Kozenkraniusa, apstiprinot, ka vairākiem pirmajās „Karjeru medībās” piesaistītajiem darbiniekiem ir paredzēta tikšanās ar Igaunijas prezidenti Kersti Kaljulaidu (Kersti Kaljulaid). Tagad, kad pirmajā kampaņā piesaistītie darbinieki ir iekārtojušies Igaunijā, viņi atskatās uz „Karjeras medību” nedēļu kā uz „pieredzi, kas mainīja viņu dzīvi”.

„Pirms kampaņas es par Igauniju neko daudz nezināju un valsts ģeogrāfiskais izmērs man radīja maldīgu priekšstatu. Uzņēmumi, kurus varēju iepazīt, pārliecināja mani, ka šī ir tā vieta, kuru meklēju,” stāsta Luiss Felipe de Sūza Gomess (Luiz Felipe de Souza Gomes), pirmo „Karjeras medību” absolvents, kurš tagad dzīvo un strādā Tallinā. Marija de las Mersedesa (Maria de las Mercedes), pirmā gada kampaņas dalībniece, atzīst: „Veids, kā cilvēki te strādā un kā darbojas uzņēmumi, ir ļoti patīkams, ļoti demokrātisks. Iespējams sasniegt ikvienu uzņēmuma darbinieku.”

Igaunija ir ne tikai pasaules līmeņa tehnoloģiju inovāciju centrs, bet arī ieņem vietu tīra gaisa, mežu, ilgtspējīga dzīvesveida un sabiedriskās drošības sarakstu augšgalā. Dzīvošanas izmaksas salīdzinājumā ar Rietumeiropu ir zemas. Turklāt valsts nelielajai teritorijai ir savas priekšrocības. Kā norāda Ana Falkona (Ana Falcon), digitālā marketinga speciāliste, kura pārcēlās uz Tallinu no Meksikas: „Igaunija ir mājīga valsts, kurā iespējams paveikt darbus, kas rada ietekmi pasaules mērogā.”

Šī gada „Karjeras medības” rīko Igaunijas valdība programmas „Strādā Igaunijā” ietvaros. Iniciatīvā piedalās 14 ietekmīgi IT nozares uzņēmumi ar mērķi atrast vairākus talantīgus darbiniekus un dot iespēju viņiem pilnveidoties. Tajā piedalās tādi uzņēmumi kā „Transferwise”, „Monese”, „Veriff”, „Starship Technologies”, „Pipedrive”, „Thorgate”, „Taxify”, „Malwarebytes”, „Finestmedia”, „Icefire”, „betPawa”, „Swedbank Estonia”, „Genius Sports Services Estonia” un „Mooncascade”.

Plašāka informācija par iesaistītajiem uzņēmumiem un kandidātiem izvirzītajām prasībām pieejama šeit: https://careerhunt.eu/.

 

 

Par „Strādā Igaunijā”

Programma „Strādā Igaunijā” ietilpst „Enterprise Estonia” („Uzņēmējdarbība Igaunijā”) – Igaunijas uzņēmējdarbības atbalsta organizācijā. Tās īstenošanas mērķis ir iepazīstināt talantīgus speciālistus no visas pasaules ar Igauniju kā pievilcīgu darba un dzīves vietu. Igaunija sacenšas ar vairākām Eiropas valstīm par talantīgu tehnoloģiju speciālistu piesaisti informācijas un komunikāciju tehnoloģiju sektoram, un pašlaik valstī trūkst 7000 profesionāļu.

„Strādā Igaunijā”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums