Notiks Vasaras skola sociālajiem darbiniekiem, kas strādā ar ģimenēm ar bērniem

Labklājības ministrija (LM) sadarbībā ar Sociālo darbinieku biedrību organizē Vasaras skolu sociālajiem darbiniekiem, kuri strādā ar ģimenēm ar bērniem.

Vasaras skola „Būt attiecībās!” no 1. līdz 3. augustam notiks Engures novadā, un tajā piedalīties aicināti pašvaldību sociālo dienestu, krīzes centru un nevalstisko organizāciju institūciju darbinieki, kas savā ikdienā veic sociālo darbu ar ģimenēm ar bērniem.

Kā uzsver skolas organizētāji, darbā ar ģimenēm ar bērniem un, kurās ir augsti vecāku tiesību ierobežošanas riski, efektīvs sociālais darbs ir ļoti nozīmīgs aspekts. Profesionāļu vidē tas tiek atzīts par vienu no sarežģītākajām un mainīgākajām sociālā darba jomām, kas prasa nemitīgu pilnveidi un plašu kompetenču loku. Tāpēc šogad pirmo reizi tiek organizēta vasaras skola tieši šiem darbiniekiem.

Vasaras skolas galvenā tēma būs - attiecības. Mūsdienās gandrīz visas teorētiskās pieejas uzsver tieši attiecību nozīmi sociālajā darbā, tomēr ar būšanu attiecībās sociālajiem darbiniekiem ne vienmēr iet viegli. Klientu attiecību sistēmas lielākoties ir destruktīvas, saplūdušas vai pat atklāti agresīvas. Tomēr, neskatoties uz to, attiecības ir tās neredzamās saites, kuras savieno un caurvij cilvēku dzīves.

Vasaras skolas laikā dalībnieki apskatīs visus attiecību cikla posmus: daudzveidīgos attiecību aspektus sociālā darbā ar ģimenēm un bērniem, dažādus attiecību mijiedarbību līmeņus, attiecību mijiedarbības telpas, ietekmējošos faktorus saistībā ar attiecību veidošanās etapiem sociālā darbā.

Teorētiskās nodarbības papildinās dažādas praktiskas meistarklases par attiecību tēmu. Dalībniekiem būs iespēja piedalīties vizuāli plastiskās mākslas un mūzikas terapijas, deju un kustību, kā arī drāmas terapijas meistarklasēs.

Vasaras skola tiek organizēta par valsts budžeta līdzekļiem.

 

Labklājības ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli