No nākamās nedēļas CSP tīmekļa vietne jaunā izskatā un ar uzlabotu funkcionalitāti

Rīga, 06.07.2018.
Šī gada 10. jūlijā Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) esošo tīmekļa vietni nomainīs jauna dizaina un uzlabotas funkcionalitātes vietne. Tā būs draudzīgāka datu lietotājiem, un to varēs ērtāk izmantot no mobilajām iekārtām. Galvenās tīmekļa vietnes izvēlnes ir saglabātas tādas, kā esošajā mājaslapā, tomēr informācijas izkārtojumā un datu struktūrā ir izmaiņas.

Palielinoties mobilo iekārtu lietotāju skaitam un mainoties cilvēku paradumiem, viena no prioritātēm jaunās vietnes izstrādē bija ērta vietnes lietojamība no viedtālruņiem un planšetdatoriem. Otrs uzdevums bija atvieglot nepieciešamo datu atrašanu. Tādēļ ir uzlabots meklētājs, kas palīdz sekmīgāk atrast nepieciešamos statistikas datus dažādos satura veidos. Tas būs lietderīgs gan pieredzējušiem datu lietotājiem, gan tiem, kuri CSP datus meklē pirmo reizi.

Dažkārt ir situācijas, kad cilvēki statistikas datus nevar atrast, jo nezin pareizos terminus, ko meklēt. Jaunajā meklētājā to esam atrisinājuši, izmantojot sinonīmus, piemēram, alga un darba samaksa. Īpaši vēlētos izcelt iespēju meklēt datu tabulas, atlasot tās pēc detalizētākiem parametriem, piemēram pilsētas, reģiona vai kādas citas norādes. Arī pēc vietnes publicēšanas turpināsim darbu pie meklētāja pilnveidošanas, norāda CSP priekšniece Aija Žīgure.

Šobrīd jauno CSP tīmekļa vietni var aplūkot un izmēģināt, atverot saiti https://ww1.csb.gov.lv, savukārt no nākamās nedēļas tā būs pieejama adresē https://www.csb.gov.lv.

Centrālā statistikas pārvalde
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  Kafijas automātu remonts  granulu katli