K. Kariņš: Arī turpmāk BEREC birojs atradīsies Rīgā


foto;Gorod.lv
6. jūnijā, noslēdzoties Eiropas Parlamenta un Padomes sarunām par regulu, ar kuru tiek pilnveidota Eiropas Elektronisko sakaru regulatoru iestādes un biroja (BEREC) darbība, tika panākta vienošanās, ka arī turpmāk šīs Eiropas Savienības līmeņa iestādes birojs atradīsies Rīgā.

“Esam panākuši vienošanos ar dalībvalstīm par BEREC turpmāko darbību un pienākumiem, lai efektīvi pārraudzītu telekomunikāciju tirgu. Vienlaikus pēc plašākām diskusijām likumā Rīga ir saglabāta kā BEREC biroja mītnes vieta. Šobrīd BEREC birojs ir vienīgā šāda ES līmeņa iestāde Latvijā un šīs dienas vienošanās ir apstiprinājums, ka tās mājvieta paliks Rīgā,” pēc tikšanās uzsvēra Krišjānis Kariņš (ETP/Jaunā Vienotība), kurš pārstāvēja lielāko Eiropas Parlamenta frakciju sarunās ar Padomi jeb dalībvalstīm.

Likums stiprinās konkurenci un uzraudzību pār tirgu, kā arī iestādes ekspertīzi un cilvēkresursus. BEREC darbības pilnveidošana ir solis pretī vienotajam digitālajam tirgum, nodrošinot tirgus harmonizāciju. ”Mēs zinām, ka likumu pieņemšana ir tikai viena daļa no sekmīga rezultāta, būtiska ir arī tā piemērošana un ieviešana. Stiprinot BEREC, mēs speram nozīmīgu soli tuvāk vienotam ES telekomunikāciju tirgum, kura pamatā ir konkurence, kas, savukārt, vienmēr nozīmē labāku cenu un pakalpojumu kvalitāti patērētājiem” norāda K. Kariņš.

Eiropas Parlamentu un dalībvalstu panāktā vienošanās jāapstiprina Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un gala balsojumā Eiropas Parlamenta plenārsesijā.

Krišjānis Kariņš Eiropas Parlamentā strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā,  Ekonomikas un monetāro lietu komitejā un Starptautiskās nevalstiskās organizācijas "VoteWatch Europe" pētījumā par ietekmīgākajiem EP deputātiem Krišjānis Kariņš ir augstajā 19. vietā un ir vienīgais no visiem Baltijas valstu deputātiem, kurš iekļauts 70 ietekmīgāko deputātu sarakstā.

 

Ieva Zīberga
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli