Arvien vairāk būvkomersantu informāciju atjauno Būvniecības informācijas sistēmā

Katru gadu būvkomersantiem līdz 31.maijam nepieciešams atjaunot informāciju Būvkomersantu reģistrā par savu darbību un vidējo būvniecībā nodarbināto skaitu iepriekšējā kalendāra gadā. Novērojumi liecina, ka arvien vairāk komersantu izvēlas informāciju iesniegt elektroniski Būvniecības informācijas sistēmā (bis.gov.lv).

Ik gadu pieaug to būvkomersantu skaits, kas izvēlas informāciju iesniegt elektroniski, jo šāds iesniegšanas veids ir ērtāks un ātrāks, ko apliecina arī Būvkomersantu reģistra informācija - 2015. gadā 2025 iesniegumi tika saņemti elektroniski, 2016. gadā elektroniski saņemti 2579 iesniegumi un 2017.gadā elektroniski iesniegto iesniegumu skaits jau sasniedza 3000.

Lai lietotājiem vieglāk izdotos izmantot e-pakalpojumu, sadaļā Biežāk uzdotie jautājumi ir pieejama informācijas iesniegšanas pamācība. To iespējams atvērt šeit.

Būvniecības valsts kontroles birojs informē, ka līdz ar grozījumiem Ministru kabineta noteikumos par būvkomersantu iesniedzamo ikgadējo informāciju, komersantiem turpmāk jāņem vērā šādas izmaiņas:

  • papildus kopējam un pašu spēkiem sniegto būvniecības vai arhitektūras pakalpojumu apjomam ir jānorāda būvkomersanta neto apgrozījums;

  • valsts nodevas maksājums par ikgadējās informācijas iekļaušanu Būvkomersantu reģistrā attiecas uz visiem būvkomersantiem neatkarīgi no to darbības sfēras;

  • valsts nodeva par ikgadējās informācijas iekļaušanu Būvkomersantu reģistrā ir maksājama, ņemot vērā būvkomersanta neto apgrozījumu iepriekšējā kalendāra gadā.

Būvkomersantiem jāpievērš uzmanība, ka ir mainīta veidlapa “Informācijas par būvkomersanta darbību”, kurā atsevišķi jānorāda arhitektūras un inženiertehnisko pakalpojumu apjoms, kas ietver inženierizpēti, projektēšanu, autoruzraudzību, būvuzraudzību un citus būvniecības nozares konsultatīvos pakalpojumus, un būvdarbu apjoms.

BIS reģistru jautājumu gadījumos sazinieties pa tālruni 67013368. 

BŪVNIECĪBAS VALSTS KONTROLES BIROJS
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  Kafijas automātu remonts  granulu katli