Inga Antāne piedalās starptautiskā konferencē "Sievietes transporta nozarē"


foto;BNN-NEWS.RU
Biedrības "Baltijas asociācija - Transports un Loģistika" (BATL) prezidente Inga Antāne šodien Briselē piedalās starptautiskā konferencē "Sievietes transportā - ES platforma pārmaiņām", kura tiek rīkota pēc Eiropas Komisijas transporta komisāres Violetas Bulcas iniciatīvas, lai stiprinātu sieviešu lomu transporta nozarē.

Sieviešu nodarbinātības līmenis transporta nozarē ir īpaši zems. ES transporta nozarē 78 % strādājošo ir vīrieši. Lai uzlabotu dzimumu līdzsvaru transporta nozarē, padarot to lietotājdraudzīgāku un vienlaikus kompensējot darbaspēka trūkumu un problēmas (trešā daļa no visiem transporta nozares darbiniekiem ir vecumā virs 50 gadiem), ir svarīgi piesaistīt vairāk sieviešu.

Šajā konferencē piedalās transporta nozarē darbojošās sievietes no dažādām Eiropas Savienības valstīm, kas ieņem vadošās pozīcijas savā jomā. Tās ir politikas veidotājas, iestāžu un NVO sektora vadītājas, pasažieru organizāciju un arodbiedrību pārstāves. Konferences mērķis ir veidot kopīgu sadarabības platformu starp Eiropas valstu viedokļu līderiem.

No Latvijas uz šo konferenci ir ielūgta BATL vadītāja Inga Antāne, kas uzskata, ka šī ir laba platforma, lai pārrunātu ar citu valstu līderēm transportā ne tikai par sieviešu lomu nozares izaugsmes veicināšanā, bet arī par kopīgām nozares aktualitātēm un problēmām, piemēram, ES politikas izmaiņām saistībā ar jauno "Zīda ceļu", draudzīgāku videi energoresursu īpatsvara palielināšanu, kas ietekmē tranzītu, un citiem nozarei nozīmīgiem jautājumiem.

Konferences rīkotājs ir Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komiteja, kas veido kopīgu sadarbības platformu reģionā sieviešu lomas palielināšanai transporta jomā.

Par BATL:

Biedrība “Baltijas asociācija – Transports un Loģistika” (BATL) pārstāv Ventspils brīvostā strādājošus un Latvijas tranzīta un loģistikas nozarei nozīmīgus uzņēmumus - AS “Ventbunkers”, AS “Ventspils Tirdzniecības Osta”, AS “Kālija Parks”, AS “Latvijas Naftas Tranzīts”, SIA “Noord Natie Ventspils Terminals”, AS “PKL Flote”, SIA “Ostas Flote”, SIA “Mineral-Trans-Serviss”, AS “Baltic Coal Terminal”, SIA “Seastar” un AS “Baltijas Ekspresis”.

Inese Ozoliņa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  koka durvis  kasko apdrošināšana  vannu restaurācija