Creative Business Cup meklē Latvijas daudzsološākās inovācijas

Starptautiskais jauno uzņēmēju konkurss Creative Business Cup meklē Latvijas inovatīvāko jauno uzņēmumu, kas pārstāvēs valsti starptautiskajā IT un radošo industriju konkursā Kopenhāgenā. Uzņēmēji - konkursa dalībnieki - varēs gūt neatsveramu pieredzi un vērtīgus kontaktus, kā arī sacensties par starptautisku atpazīstamību un galveno naudas prēmiju.

Creative Business Cup konkursa ar mērķis ir atbalstīt radošas idejas un veicināt inovāciju attīstību, palīdzot jaunajiem uzņēmējiem satikties ar investoriem, gūt starptautisku atpazīstamību un piesaistīt finansējumu. No visiem saņemtajiem pieteikumiem starptautiskā žūrija izvēlēsies uzvarētājus, vadoties pēc diviem kritērijiem: pirmkārt, biznesa idejai jābūt balstītai radošās kompetencēs, turklāt inovācijai ir jābūt neatņemamai konkrētā produkta vai pakalpojuma sastāvdaļai. Otrkārt, žūrija vērtēs katras idejas potenciālu un to, cik liels ir biznesa iespējamais noieta tirgus.

 

2017. gada nacionālajai atlasei iespējams pieteikties vēl tikai 5 dienas,  aizpildot elektronisko pieteikuma anketu: ej.uz/CBC17  līdz pirmdienai, 31. jūlijam.

 

Līdz 7. augustam nacionālā žūrija  atlasīs 20 spēcīgākos pretendentus, kurus aicinās prezentēt savas idejas klātienē Latvijas nacionālajā atlasē 16. augustā. No tiem 5 spēcīgākie uzņēmumi augusta beigās piedalīsies meistarklasēs, lai sagatavotos Latvijas nacionālās atlases finālam 26. augustā. Konkursa uzvarētājs 16. novembrī, Global Entrepreneurship Week laikā, pārstāvēs Latviju starptautiskajā finālā Kopenhāgenā. Šogad, pateicoties konkursa atbalstītājiem, Creative Busines Cup finālu apmeklēs arī nacionālās atlases otrās un trešās vietas ieguvēji, gūstot iespēju demonstrēt savus produktus, piesakot sevi tematiskajās sacensībās un veidojot jaunus kontaktus. Papildus tam, oktobrī norisināsies arī BalticBootcamp meistarklase Tallinā 15 labākajiem uzņēmumiem no Baltijas valstīm.

 

Liene Pērkone, LIAA Radošo industriju inkubatora vadītāja uzsver: “Starptautiski konkursi nenoliedzami ir veids, kā iegūt uzņēmuma atpazīstamību un pievērst plašākas auditorijas uzmanību radošajam risinājumam vai inovācijai uzņēmējdarbībā. Dalība šāda mēroga konkursā ļauj ievērojami paplašināt arī kontaktu loku, veidot sadarbības iespējas un, protams, saņemt vērtīgus ieteikumus no konkursa žūrijas un konkursā iesaistītajiem ekspertiem. Organizējot nacionālo atlases konkursu Latvijā, vienlaikus apzinām un arī aicinām piedalīties konkursā uzņēmumus, kas ir gatavi pārstāvēt Latviju un pierādīt, ka ir spējīgi ne vien piedāvāt radošus risinājumus, bet arī apgūt jaunus tirgus un būt konkurētspējīgi.”  

 

Dalība konkursā nozīmē iespēju piedalīties arī dažādās meistarklasēs, kuru ietvaros pieredzējuši mentori palīdzēs attīstīt prezentācijas prasmes, kā arī sniegs ieteikumus investoru un partneru piesaistē. Jaunajiem uzņēmējiem būs iespēja ne tikai pieteikt savu ideju un produktu plašākai auditorijai un gūt publicitāti starptautiskā vidē, bet arī papildināt zināšanas un prasmes par biznesa attīstību un iegūt vērtīgas balvas.

 

Šogad nacionālās žūrijas sastāvu veido septiņi pieredzes bagāti industrijas pārstāvji - 2014. gada projekta dalībniece un uzņēmuma GIGI Bloks dibinātāja Ilona Viļuma, JUC valdes loceklis Aivars Timofejevs, ZGI Capital investīciju direktors un Latvijas riska kapitāla asociācijas valdes loceklis Rūdolfs Krese, TechHub izpilddirektors Dāvis Suneps, Kultūras Ministrijas radošo industriju nodaļas vadītāja Lilita Sparāne, LIAA Radošo industriju inkubatora vadītāja Liene Pērkone, kā arī LIAA direktors Andris Ozols.

Creative Business Cup konkursa atlasi Latvijā organizē LIAA Radošo industriju inkubators sadarbībā ar “Jauno uzņēmēju centrs “Jobs&Society””. Konkursa partneri ir Kultūras ministrija, Eiropas Reģionālās attīstības fonds, kā arī Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā. Līdz šim Creative Business Cup konkursā Latviju pārstāvējuši zīmoli VividlyConnection CodesDrawies un GIGI Bloks. Pagājušā gada starptautiskajā konkursā sevi pieteica vairāk nekā 5000 jaunuzņēmumu no 60 dažādām pasaules valstīm, pārstāvot tādas radošās nozares kā mūziku, arhitektūru, modi, tehnoloģijas, filmogrāfiju, medijus u.c.   

Daiga Zīmele
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana