Aptauja: 67% biroju darbinieku Latvijā norāda uz zaļās atpūtas zonas trūkumu darbavietā


foto;laiki.lv
Jaunākā darba ņēmēju aptauja, ko veicis ēku attīstītājs Hanner Group sadarbībā ar personāla atlases uzņēmumu CV-Online Latvia, liecina, ka darba ņēmējiem, vērtējot potenciālo darba devēju, viens no svarīgākajiem faktoriem ir biroja darba vide un kopējā atmosfēra darbavietā. Gandrīz puse respondentu, biroja darbinieku Latvijā, aptaujā norāda, ka pašreizējā darbavietā tiem visvairāk pietrūkst t.s. zaļās atpūtas zonas.

Divas trešdaļas jeb 67% aptaujāto biroju darbinieku norāda, ka viņu darbavietā nav pieejama t.s. zaļā atpūtas zona, piemēram, balkons, terase, labiekārtots pagalms jeb dārzs. Tajā pašā laikā vairāk nekā 47% aptaujāto norāda, ka tieši šāda veida atpūtas vietas birojā tiem pietrūkst visvairāk. 44% visu aptaujāto norāda, ka vēlētos, lai viņu biroja telpās būtu pieejama papildu vieta ne tikai darbam, bet arī atpūtai, 34% norāda, ka tiem pietrūkst telpas netraucētām telefonsarunām, savukārt vēl 26% aptaujāto biroju darbinieku norādījuši, ka ilgojas pēc telpas birojā, kur noturēt neformālas sarunas ar kolēģiem. Tikai 12% aptaujāto atzīst, ka tiem nav papildu vēlmju, izvērtējot pašreizējo biroja iekārtojumu.

“Konkurence darba tirgū kļūst arvien sīvāka, tāpēc darba devējiem jāiegulda aizvien lielāki resursi, lai ar pievilcīgas darba vides palīdzību spētu piesaistīt un noturēt talantīgākos darbiniekus. Darba vides uzlabošana ir kļuvusi par TOP aktualitāti visā pasaulē, un Latvija nav izņēmums. Moderna darba vide ir nozīmīgs konkurētspējas faktors cīņā par labākajiem darbiniekiem, kuri arvien biežāk sagaida ne tikai finansiālu novērtējumu, bet arī rūpes par viņu ikdienas labsajūtu darbavietā. Ieguldot resursus darba vides uzlabošanā, ieguvējs ir pats darba devējs, jo labvēlīga darba vide paaugstina darbinieku produktivitāti un motivāciju,” uzsver CV-Online Latvia vadītājs Aivis Brodiņš.

 

Ēku attīstītāja SIA Hanner Group izpilddirektors un valdes loceklis Mindaugs Vaļucks (Mindaugas Valuckas) papildina: “Pēdējo gadu laikā biroju iekārtojuma tendences ir krasi mainījušās, - aizvien biežāk darba devēji par prioritāti izvirza darbinieku vajadzības, veidojot darba vidi tā, lai tajā būtu patīkami uzturēties arī no darba brīvajā laikā. Mūsdienās birojs nereti konkurē ar tuvējo kafejnīcu, atpūtas vietu, sporta klubu un pat mājām. Viens no kritērijiem jauna biroja izvēlē ir zaļās atpūtas zonas pieejamība darbavietās, kas īpaši aktuāli pilsētvidē, un dod darbiniekiem iespēju uz brīdi atvilkt elpu svaigā gaisā un izrauties no intensīvās darba vides.”

Pēdējo gadu biroju ēku būvniecības tendences Latvijā liecina, ka ēkas tiek projektētas, domājot par cilvēka komfortu, iekļaujot projektā papildu priekšrocības, piemēram, paredzot tajās arī zaļās zonas. Latvijā pēc šādas pieredzes jau tiek būvēti topošie biroju kompleksi, piemēram, Place 11 un Jaunā Teika. Jaunās tendences ir ietvertas arī jaunu ēku būvniecības kvalitātes standartos, kas ir noteikti pēc starptautiski atzīta un Eiropā plaši izplatīta ēku ilgtspējas kritērija BREEAM. Tas apliecina, ka biroju centrs tiek būvēts, apvienojot videi draudzīgu plānošanu, tehnoloģiju un materiālu izmantošanu, nodrošinot veselīgāku un patīkamāku darba vidi saviem nomniekiem.

Aptaujā piedalījās vairāk kā 1000 biroju darbinieki Latvijā, tostarp 57,5% biroju darbinieku ar speciālista kvalifikāciju un 29% respondentu, kas ieņem augstākā, vidējā vai zemākā līmeņa vadītāju amata pozīcijas. Aptauja norisinājās karjeras portālā www.cv.lv no 2017. gada 4. līdz 20. aprīlim.

 

Kristiāna Kelase
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana