Rēzeknē notiks pirmās Starptautiskās muitas kinologu ar tabakas meklēšanas darba suņiem sacensības


foto;VID
Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk - VID) informē, ka laikā no 2017. gada 25.aprīļa līdz 28.aprīlim Rēzeknē un Rēzeknes novadā notiks VID Muitas pārvaldes organizētās Starptautiskās muitas kinologu ar tabakas meklēšanas darba suņiem sacensības.

Latvijas muitas dienesta organizētajās sacensībās piedalīsies Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Čehijas un Krievijas muitas dienestu kinologi ar speciāli apmācītiem darba suņiem. Katras komandas sastāvā ietilpst komandas pārstāvis un divi kinologi ar tabakas meklēšanas darba suņiem.


foto;VID

Sacensības plānotas četrās disciplīnās:

1.    tabakas izstrādājumu (cigarešu) meklēšana telpās;

2.    tabakas izstrādājumu (cigarešu) meklēšana transportā

3.    tabakas izstrādājumu (cigarešu) meklēšana bagāžā;

4.    paklausība (pēc BH noteikumiem).


foto;VID

Sacensības norisināsies vairākās Rēzeknes un Rēzeknes novada vietās. To mērķis ir  Latvijas un ārvalstu muitas dienestu kinologu un darba suņu profesionālās meistarības veicināšana, muitas dienestu kinologu praktiskās pieredzes apmaiņa, kvalifikācijas paaugstināšana un muitu kinoloģijas dienestu starptautiskās sadarbības stiprināšana cīņā ar tabakas izstrādājumu kontrabandu.


foto;VID

VID Muitas pārvaldē kopš 2008.gada muitas kontroles pasākumos tiek piesaistīti kinologi ar darba suņiem, kas apmācīti tabakas izstrādājumu meklēšanā, kuri kopā ar kinologiem dod būtisku ieguldījumu cigarešu kontrabandas atklāšanā. Kopumā VID rīcībā šobrīd ir 49 darba suņi, kuri ir apmācīti tabakas izstrādājumu, narkotisko vielu un skaidras naudas meklēšanā.

 

VALSTS IEŅĒMUMU DIENESTS
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana