Jauno, uz globālo tirgu orientēto uzņēmēju remigrāciju Latvijā motivē izdevumu un ieguvumu analīze


foto;izg.min
CreamFinance CEO un līdzdibinātājs Matīss Ansviesulis otrdien, 18. aprīlī, piedaloties sestajā "Ar pasaules pieredzi Latvijā" tikšanās reizē un uzrunājot ap 40 sanākušos tikšanās dalībniekus, paskaidroja, ka lēmumu par atgriešanos Latvijā pēc studiju un darba pieredzes Anglijā noteikusi vēlme dibināt pašam savu uzņēmumu, kā arī izdevumu un ieguvumu analīze, kas darbojusies par labu dzīvošanai un uzņēmējdarbības uzsākšanai Latvijā.

CreamFinance CEO un līdzdibinātājs Matīss Ansviesulis pēc studiju un darba pieredzes Anglijā, kur viņš strādājis finanšu nozarē, sapratis, ka vēlas tomēr veidot pats kaut ko savu. „Es atgriezos Latvijā nevis patriotismu jūtu vadīts vai tāpēc, ka skumtu pēc mājām, bet tas bija ļoti praktisks biznesa apsvērums, jo man bija daudz ērtāk un efektīvāk veidot biznesu no Latvijas,“ paskaidro M. Anviesulis. Kopš Latvijā dibinātā nebanku kredītu devēja CreamFinance darbības sākuma 2011. gadā, uzņēmuma apgrozījums piecu gadu laikā izaudzis līdz 30 miljoniem eiro gadā.

M. Anviesulim sākumā licies, ka viņam ļoti ātri gribēsies atkal prom no Latvijas, tādēļ uzņēmējs apzināti savu biznesu veidojis tā, lai tas darbotos starptautiski un viņam būtu daudz iespējas ceļot. Šobrīd uzņēmums nodrošina patēriņa finanšu pakalpojumus gan Eiropā, gan tādās valstīs kā Dienvidāfrika, Meksika un citas. Gūstot pieredzi dažādās valstīs, M. Anviesulim bijusi iespēja pārliecināties, ka izmaksu un ieguvumu ziņā Latvijā dzīvot esot daudz izdevīgāk nekā piemēram, Londonā vai Ņujorkā. Vienlaikus Anviesulis atgādinā, ka „sasniegumi uzņēmējdarbībā nenāk ātri un ir nepieciešams ieguldīt daudz darba un laika, lai gūtu panākumus“.

Savukārt L’Oreal balvas sievietēm zinātnē saņēmēja Ilze Dimanta, kura strādā kā pētniece Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes Mikrobioloģijas un biotehnoloģijas katedrā un piedalās pētījumos Cietvielu fizikas institūtā, stāsta, ka Dānijā gūtā studiju pieredze likusi viņai apzināties gan Latvijas akadēmiskās vides priekšrocības, gan arī trūkumus un palīdzējusi viņai augt kā cilvēkam. “Ir vērtīgi aizbraukt un profesionāli pilnveidoties arī citur, jo starptautiskā latiņa ir augsta" par pieredzi Erasmus apmaiņu Dānijā un Austrijā saka I.Dimanta. Ļoti vērtīga bijusi pieredze, kas gūta Islandē, Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) grantu ietvaros, kur gūtas padziļinātas zināšanas par atjaunināmiem resursiem, un ko I. Dimanta šobrīd pielieto arī Latvijā. "Latvija ir unikāla ar to, ka šeit vari viegli un ātri sadarboties ar citu nozaru speciālistiem un attīstīt ko jaunu," spriež I.Dimanta, paužot, ka ir iedvesmojoši strādāt vienā Universitātē tik lieliem zinātniekiem, kā piemēram, Andri Ambaini unCietvielu fizikas institūta pētniekiem. "Esmu lepna ar Latvijas zinātnes telpu," piebilst I. Dimanta.

Tikmēr Eiropas latviešu apvienības vicepriekšsēde Elīna Pinto, uzrunājot tikšanās dalībniekus E.Pinto īpašu uzmanību pievērsa tam, kas ir atgriešanās un piederība, un kas ir tas, kas mūs vieno un kas šķeļ: "Latviskā piederība nereti tiek meklēta šķeļošos pretnostatījumos - palicēji un aizbraucēji, pilsoņi un nepilsoņi, patrioti un kaitnieki. Taču, beidzot apzinoties, ka visi patiesībā esam savējie, mēs varētu vienoties ap idejām un visu savu spēku veltīt patiesi nozīmīgajiem pretmetiem - nabadzība un izšķērdība, likuma vara un patvaļa, iniciatīva un kūtrums."

Apceļojusi četrus kontinentus, strādājusi un dzīvojusi sešās valstīs un ģimenē runājot četrās dažādās valodās, E. Pinto ir ieguvusi patiesi bagātīgu pasaules pieredzi. E. Pinto mudina atcerēties, ka robežas ir tikai mūsu prātos un Latvija ir tur, kur esam mēs paši. E. Pinto informēja arī klātesošos par šī gada jūlijā plānoto Eiropas latviešu kongresu, kura mērķis ir veicināt ideju apmaiņu starp mūsu diasporu un Latvijas dažādu jomu speciālistiem par Latvijas attīstībai svarīgiem jautājumiem.

Atzīmējot pusgadu kopš “Ar pasaules pieredzi Latvijā” kustības aizsākumiem, otrdien, 18. aprīlī, Rīgā notika sestā domubiedru grupas “Ar pasaules pieredzi Latvijā” ikmēneša tikšanās, kas pulcēja ap 40 jauno profesionāļu, kuri pēc studiju un darba pieredzes ārzemēs atgriezušies Latvijā, un kuras ietvaros savos pieredzes stāstos par dzīvi ārpus Latvijas un pēc atgriešanās Latvijā dalījās trīs jaunie profesionāļi.

“Ar pasaules pieredzi Latvijā” tikšanos cikls tika uzsākts 2016. gada novembrī, pulcējot jaunos profesionāļus, kuri pēc studiju un darba gaitām ārzemēs atgriezušies Latvijā un kurus vieno vēlme savas zināšanas un pieredzi ieguldīt Latvijas attīstībā. Šobrīd grupas Facebook lapa pulcē tuvu pie 700 sekotāju. Visi interesenti aicināti sekot līdzi jaunumiem Facebook izveidotajā domubiedru grupā “Ar pasaules pieredzi Latvijā.”

 

Ilze Garoza
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi