Ziņas | Latvija | Darbs, karjera


Martā strauji samazinājušies uzņēmējdarbības konfidences rādītāji

Rīga, 02.04.2020.
Uzņēmējdarbības konfidences rādītāji 2020. gada martā, salīdzinot ar februāri, kad COVID-19 izraisītās sekas ekonomikā vēl nebija jūtamas, būtiski samazinājušies gan būvniecībā, gan mazumtirdzniecībā, gan pakalpojumu sektorā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) veikto konjunktūras apsekojumu Uzņēmumu konjunktūras apsekojumus rūpniecībā, būvniecībā, mazumtirdzniecībā un pakalpojumu sektorā CSP ik mēnesi veic atbilstoši ES Kopīgās saskaņotās konjunktūras un patērētāju apsekojumu programmas metodoloģijai ar Eiropas Komisijas līdzfinansējumu. dati.

Pēc abpusējas vienošanās līdzšinējais Rīgas pilsētas izpilddirektors Radzevičs atstāj amatu

Pēc abpusējas vienošanās līdzšinējais Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs atstāj amatu Rīgas domē. Radzeviča iesniegto atlūgumu piektdien, 3. aprīlī, pagaidu administrācija izskatīja attālinātās domes sēdes laikā un pieņēma.

Rīgas Pašvaldības policija piedalīsies starptautiskā projektā par drošas pilsētvides nodrošināšanu

Piektdien, 3. aprīlī, Rīgas pilsētas pašvaldības pagaidu administrācija tās pirmajā attālināti notikušajā sēdē nolēma atbalstīt Rīgas Pašvaldības policijas iesniegto projektu. Plānots, ka projekts "Vietējo varas iestāžu apmācība, lai nodrošinātu iedzīvotājiem drošu pilsētvidi, samazinot ar teroristu uzbrukumiem saistītos riskus sabiedriskajās telpās" sāksies 2020. gada septembrī un ilgs 24 mēnešus.

По обоюдному согласию прежний исполнительный директор Риги Юрис Радзевичс покинул пост

По обоюдному согласию прежний исполнительный директор Риги Юрис Радзевичс покинул пост в Рижской думе. Раздевичс подал заявление в пятницу, 3 апреля, временная администрация рассмотрела заявление во время удаленного заседания и приняла его.

5 padomi uzņēmējiem e-rēķinu ieviešanā

E-rēķinu izmantošana ir mūsdienīga un ilgtspējīga uzņēmumu darbinieku ikdienas prakse, kas nodrošina operatīvu, ērtu un drošu naudas plūsmu organizēšu, un ir vienlīdz noderīga gan uzņēmumam, gan klientiem, gan sadarbības partneriem vai piegādātājiem. Tādēļ LIKTA sniedz padomus un palīdz uzņēmējiem izprast e-rēķinu būtību, un, kā tos integrēt uzņēmuma ikdienā, akcentējot uzņēmēju ieguvumus. LIKTA ir apkopojusi būtiskākos padomus, kurus uzņēmumu vadītāji var izmantot savā labā un pielāgot sava uzņēmuma vajadzībām.

Par Rīgas pilsētas izpilddirektora vietnieci ieceļ Ivetu Zalpēteri

Rīgas domes pagaidu administrācija otrdien, 31.martā, ārkārtas sēdē par izpilddirektora vietnieci nolēma iecelt Ivetu Zalpēteri. Viņa no šodienas, 31.marta, pildīs izpilddirektora pienākumus Jura Radzeviča atstādināšanas laikā.

Papildinātas higiēnas prasības sabiedriskās ēdināšanas un mazumtirdzniecības uzņēmumiem

Otrdien, 31. martā, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards izdevis grozījumus 2020. gada 20. marta rīkojumā Nr. 39 "Par pārtikas aprites papildu regulējumu ārkārtējās situācijas laikā", papildinot to ar jaunām prasībām sabiedriskās ēdināšanas un mazumtirdzniecības uzņēmumiem.

LIKTA aicina uzņēmējus pieteikties, ja nepieciešams atbalsts pārejai uz darbu attālinātā režīmā

Ārkārtas stāvokļa dēļ īstenojot strauju pāreju uz darbu attālināti, lielākajai daļai Latvijas uzņēmumu un organizāciju nākas saskarties ar līdzīgām problēmām, kuras var atrisināt, izvēloties atbilstošas digitālās tehnoloģijas un rīkus. Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) un tās biedri piedāvā zināšanas un pieredzi, lai palīdzētu uzņēmumiem pārvarēt grūtības.

Tirgotāju atbalstam bez maksas piedāvā risinājumu pārdošanai tiešsaistē

Lai atbalstītu vietējos uzņēmumus šajā ārkārtas situācijā un palīdzētu interneta pārdošanas attīstībai, Luminor e-komercijas savienojums līdz augusta beigām būs pieejams bez maksas transakciju darījumiem līdz 100 000 eiro mēnesī.

Sāk darboties VID atbalsta tālrunis COVID-19 krīzes skartajiem uzņēmumiem

Lai sniegtu operatīvu un izsmeļošu informāciju visiem uzņēmējiem, kuru darbību ietekmējusi COVID-19 pandēmija, Valsts ieņēmumu dienestā (VID) no šī gada 25. marta sāk darboties īpaši tam izveidota atbalsta tālruņa līnija 67120020.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi