Ziņas | Latvija | Darbs, karjera


Ieteikumi, kā radīt produktīvu darba vidi birojā

Atgriežoties no atvaļinājuma, esam apņēmušies strādāt efektīvāk un ķeramies klāt nepadarītajiem darbiem ar jaunu degsmi. Lai tā neizsīktu, būtiski parūpēties par atbilstošu darba vidi un aprīkojumu, ka arī pārskatīt savus paradumus, lai atbrīvotos no laika zagļiem. Samsung apkopojis ieteikumus ražīgas darba vides radīšanai.

Pētījums: 77% respondentu profesijas izvēlē potenciālais atalgojums nav noteicošais

Patiesa interese par savu profesiju ir galvenais arguments studiju programmas vai mācību iestādes izvēlē, vēstī šī gada vasaras vidū programmētāju kursu "Codelex" veiktā aptauja interneta vidē – šo argumentu kā noteicošo atzīmējuši 64% aptaujas dalībnieku. Kā nākamie izvēli ietekmējošie faktori minēti mācību priekšmeti, kuri labi padevās vidusskolā (16%), kā arī potenciālais atalgojums konkrētajā nozarē (13%).

Personāla speciāliste atklāj, kādi darbinieki uzņēmumā jānotur par katru cenu

Vasaras beigas Latvijā ir viens no diviem aktīvākajiem personāla migrācijas posmiem. Siltajos mēnešos izmantojuši iekrātās atvaļinājuma nedēļas, atpūtušies un pārcilājuši prātā profesionālās izaugsmes vēlmes, daļa darbinieku augusta beigās un septembrī izlemj mainīt darba vietu. Darbaspēka migrācija uzņēmumiem rada problēmas, jo ātri jāsameklē un jāapmāca vairāki jauni speciālisti, tādēļ vēlams jau laikus identificēt, kurus darbiniekus censties noturēt par katru cenu un kuru pārliecināšanai lieki netērēt enerģiju.

NVA aicina darba meklētājus reģistrēties dalībai tiešsaistes darba dienā "Darbs un karjera Latvijā"

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina darba meklētājus reģistrēties dalībai tiešsaistes darba dienā "Darbs un karjera Latvijā 2019", kas 26.septembrī no plkst. 10.00 līdz 16.00 norisināsies Eiropas darba dienu platformā www.europeanjobdays.eu. Tā ir lieliska iespēja darba meklētājiem atrast piemērotu darbu Latvijā! Dalība pasākumā ir bez maksas!

Aptauja: puse strādājošo turpina veikt darba uzdevumus arī atvaļinājumā

Katrs otrais jeb 51% strādājošo sava atvaļinājuma laikā veic vismaz kādu ar darbu saistītu uzdevumu, secināts vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online Latvia veiktajā aptaujā, lai noskaidrotu atvaļinājumu paradumu tendences. Turklāt katrs septītais strādājošais starp aptaujas respondentiem atzina, ka šajā gadā atvaļinājumu neplāno izmantot.

2019. gada pirmajā pusgadā saņemti 255 dokumentu izsniegšanas lūgumi no 24 valstīm

Kopš 2019. gada 1. janvāra zvērināti tiesu izpildītāji īsteno jaunu funkciju – ārvalsts tiesas un ārpustiesas dokumentu izsniegšanu Latvijā. Tostarp pirmajā pusgadā Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomē (LZTIP) jau saņemti 255 dokumentu izsniegšanas lūgumi no 24 valstīm.

«Ideju kausā 2019» biznesa ideju pieteikumus pieņems līdz 8.septembrim

«Ja Tev ir ideja, neļauj tai izplēnēt. Dalies tajā, lai kopīgiem spēkiem paceltu to spārnos un pārvērstu īstā biznesā». Šī doma ceturtdien caurstrāvoja inovatīvo ideju konkursa «Ideju kauss 2019» atklāšanas pasākumu, kura dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar iepriekšējo gadu veiksmes stāstiem un smelties iedvesmu jauniem.

Pētījums: lai arī darba devēji Latvijā spēj noteikt paaudžu atšķirības, 30% no tiem tās neņem vērā

Šobrīd darba tirgū līdztekus strādā četras paaudzes, kas rada dažādus izaicinājumus gan darba devējiem, gan darba ņēmējiem. Mobilo sakaru operatora BITE paaudžu pētījumā* noskaidrots, ka, lai arī darba devēji spēj noteikt paaudžu atšķirības, 30% no tiem tās neņem vērā, organizējot ikdienas darbus uzņēmumā. Pētījums atklājis arī, kas kaitina katra vecumposma darbiniekus darba vidē un kādas īpašības katrai vecuma grupai piedēvē darba devēji.

Darba devēji un darba meklētāji aicināti reģistrēties dalībai starptautiskajā tiešsaistes darba dienā "Darbs un karjera

2019. gada 26.septembrī no plkst. 10.00 līdz 16.00 Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) un Eiropas nodarbinātības dienestu tīkls (EURES) Eiropas darba dienu platformā www.europeanjobdays.eu rīkos starptautisku tiešsaistes darba dienu "Darbs un karjera Latvijā", piedāvājot Latvijas darba devējiem iespēju atrast kvalificētus un motivētus darbiniekus, bet darba meklētājiem – darbu Latvijā. Dalība pasākumā ir bez maksas!

Sabiedrības vajadzībām atbilstošs sociālā darba profesijas standarts

Par sociālā darba jomas attīstību atbildīgā Labklājības ministrija (LM) uzsāk sociālā darba profesijas standarta pārskatīšanu, lai uzlabotu sociālā darba praksi atbilstoši sabiedrības vajadzībām un profesijas attīstības tendencēm pasaulē. Sociālais darbs Latvijā ir profesija ar pastāvīgi pieaugošu pieprasījumu, bet vienlaikus apdraudēta speciālistu trūkuma dēļ.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli