Ziņas | Latvija | Darbs, karjera


Šodien uzsākas Coca-Cola HBC Latvija un Latvijas Darba devēju konfederācijas kopprojekts...

Šodien uzsākas Coca-Cola HBC Latvija un Latvijas Darba devēju konfederācijas kopprojekts #PanākumuSkola, jauniešu atbalstam karjeras uzsākšanā.

Kopprojekta #PanākumuSkola mērķis ir iedvesmot, kā arī palīdzēt jauniešiem realizēt savu potenciālu. Coca-Cola HBC Latvija, sadarbojoties ar Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK), īstenos atvērtos seminārus, veicinās diskusijas un aktivitātes sociālajos tīklos, kā arī izstrādās padomus karjeras un izglītības plānošanai jauniešu vidū vecumā no 18 līdz 30 gadiem.

Profesiju klasifikatoru regulēs jauni MK noteikumi

No Profesiju klasifikatora svītrotas 269 profesijas, kas nav aktuālas darba tirgū. Vienlaikus klasifikators papildināts ar 80 jaunām profesijām, 83 profesijām precizēti to nosaukumi. Profesiju klasifikatorā izmainīta forma, t.i., klasifikācija tagad būs tabulu veidā, lai tā lietotājam būtu vieglāk un saprotamāk atrast nepieciešamo profesiju un tās kodu.

Profesiju klasifikatoru regulēs jauni MK noteikumi

No Profesiju klasifikatora svītrotas 269 profesijas, kas nav aktuālas darba tirgū. Vienlaikus klasifikators papildināts ar 80 jaunām profesijām, 83 profesijām precizēti to nosaukumi. Profesiju klasifikatorā izmainīta forma, t.i., klasifikācija tagad būs tabulu veidā, lai tā lietotājam būtu vieglāk un saprotamāk atrast nepieciešamo profesiju un tās kodu.

Labklājības ministrs un NVA direktore atklās Vakanču gadatirgu Rīgā

2017.gada 25.maijā pulksten 10.00 Labklājības ministrs Jānis Reirs un Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone atklās Vakanču gadatirgu Rīgā, laukumā pie Kongresu nama (K.Valdemāra ielā 5).

Valsts darba inspekcija pārbaudīs būvniecības uzņēmumus

Valsts darba inspekcija (VDI) ar š.g. 22. maiju uzsāk tematisko pārbaudi būvniecības uzņēmumos par darba aizsardzības normatīvo aktu prasību ievērošanu, kuras galvenais mērķis ir nelaimes gadījumos darbā cietušo skaita mazināšana. Pārbaude norisināsies visā Latvijā un ilgs līdz pat aktīvās būvniecības sezonas beigām.

NVA aicina darba devējus līdz 31.maijam pieteikties subsidēto darba vietu izveidei

Līdz 31.maijam Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiālēs darba devēji var pieteikties subsidēto darba vietu izveidei Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta "Subsidētās darbavietas bezdarbniekiem" (Nr.9.1.1.1/15/I/001) un Eiropas Savienības (ES) fondu projekta "Jauniešu garantijas" (Nr.7.2.1.1/15/I/001) ietvaros. Tā ir iespēja darba devējiem piesaistīt savam uzņēmumam vajadzīgos darbiniekus, saņemot ESF finansiālu atbalstu un subsidētajās darba vietās nodarbinot NVA reģistrētos bezdarbniekus.

"Tele2" tehniskā direktore Līga Krūmiņa nominēta "Mobile Europe" prestižajai balvai "CTO of the Year"

Vadošais Eiropas telekomunikāciju izdevums "Mobile Europe" nominējis "Tele2" tehnisko direktori Līgu Krūmiņu prestižajai balvai "CTO of the Year" jeb Gada tehniskais direktors. Šis panākums ir rezultāts profesionālajai un radošajai pieejai modernā "Tele2" 4G tīkla izvēršanā, kas Latvijā un visā Eiropā uzskatāma par ātrāko pārklājuma izbūvi mobilo sakaru vēsturē.

Vakanču gadatirgū Rīgā darba devēji piedāvās vairāk nekā 800 darba vietu

2017.gada 25.maijā no pulksten 10.00 līdz 13.00 Rīgā, laukumā pie Kongresu nama (K.Valdemāra ielā 5), norisināsies Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) rīkotais Vakanču gadatirgus, kurā darba meklētāji varēs vienuviet tikties ar darba devējiem klātienē, lai vienotos par iespējamo darba attiecību uzsākšanu.

Aptauja: 67% biroju darbinieku Latvijā norāda uz zaļās atpūtas zonas trūkumu darbavietā

Jaunākā darba ņēmēju aptauja, ko veicis ēku attīstītājs Hanner Group sadarbībā ar personāla atlases uzņēmumu CV-Online Latvia, liecina, ka darba ņēmējiem, vērtējot potenciālo darba devēju, viens no svarīgākajiem faktoriem ir biroja darba vide un kopējā atmosfēra darbavietā. Gandrīz puse respondentu, biroja darbinieku Latvijā, aptaujā norāda, ka pašreizējā darbavietā tiem visvairāk pietrūkst t.s. zaļās atpūtas zonas.

32% iedzīvotāju savu pirmo darbavietu atraduši nedēļas laikā

37% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka jauniešu iespējas atrast darbu ir cieši saistītas ar viņu pašu aktivitāti un uzņēmību. Vairāk kā trešdaļa aptaujāto norāda, ka, neskatoties uz jaunieša apņēmību un zināšanām, ir būtiski saņemt kvalitatīvu atbalstu, kas palīdz gan profesionālo zināšanu apguvē, gan pirmās darbavietas atrašanā – tā liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) maijā organizētā aptauja.

Aktuālās ziņas

grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  jämför snabblån utan uc  lētas aviobiļetes  parkets  lietus ūdens noteksistēma