Ziņas | Latvija | Darbs, karjera


Valsts prezidentam tiesneša zvērestu dod Augstākās tiesas tiesnesis Kaspars Balodis

2. jūnijā Rīgas pilī notika svinīgā tiesneša zvēresta ceremonija, kurā Valsts prezidentam Egilam Levitam tiesneša zvērestu deva Augstākās tiesas tiesnesis Kaspars Balodis.

1. ceturksnī kravu pārvadājumi ar autotransportu samazinājušies par 1,3 %

2020. gada 1. ceturksnī, salīdzinot ar 2019. gada 1. ceturksni, kravu pārvadājumi ar autotransportu ir samazinājušies par 1,3 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Ar autotransportu pārvadāja 14,5 milj. t kravu – par 0,2 milj. t jeb 1,3 % mazāk nekā 2019. gada 1. ceturksnī.

Aicinām pieteikties Zemkopības ministrijas konkursam "Sējējs 2020"

Zemkopības ministrija (ZM) aicina lauku uzņēmējus, jaunos zemniekus, kā arī ģimenes laukos pieteikties lauksaimnieku vidū iecienītajam konkursam "Sējējs 2020". Izvirzīt pretendentus konkursam aicinātas ne tikai pašvaldības, lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas, bet arī lauku attīstības konsultanti. Konkursa dalībniekus šogad vērtēs astoņās nominācijās un tiks pasniegta arī balva par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā. Šogad konkurss "Sējējs" notiek 27. reizi. Ņemot vērā Covid-19 pandēmiju, visu konkursa pretendentu vērtēšana šogad notiks attālināti.

Līdz 8.jūnijam var pieteikties uz padomes locekļu amatiem Rīgas pilsētas pašvaldības kapitālsabiedrībās

Turpinās pieteikšanās uz SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" un SIA "Rīgas ūdens" padomes locekļa amata konkursiem. Kandidāti uz amatiem var pieteikties līdz 2020.gada 8.jūnijam.

CV-Online Latvia: Par vairāk nekā trešdaļu pieaudzis vidējais pieteikumu skaits vienai vakancei

Mainoties situācijai darba tirgū Covid-19 krīzes rezultātā, tai skaitā strauji pieaugot bezdarba līmenim, būtiski palielinājusies kandidātu interese par vakancēm. Šī gada maijā par 36%, salīdzinot ar gada sākuma rādītājiem, turpinājis palielināties vidējais pieteikumu skaits vienai vakancei, liecina interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online Latvia apkopotie dati no karjeras portāla cv.lv. Šobrīd viens darba piedāvājums vidēji saņem 19 pieteikumus, savukārt pirms ārkārtas stāvokļa tie bija 14 pieteikumi.

Nākamgad plānots pārcelt trīs darba dienas

Nākošajā, 2021.gadā, ir trīs darba dienas, kas iekrīt starp svētku dienu un nedēļas atpūtas laiku – pirmdiena, 3. maijs (iekrīt starp svētku dienu - 4.maiju, un svētdienu - 2.maiju), piektdiena, 25.jūnijs (iekrīt starp svētku dienu - 24.jūniju, un sestdienu - 26.jūniju), piektdiena, 19. novembris (iekrīt starp svētku dienu - 18. Novembri, un sestdienu - 20. novembri).

Iespēja bez maksas apgūt farmaceita asistenta profesiju

Aptieku tīkls Apotheka aicina vidusskolas absolventus un visus studēt gribētājus neatkarīgi no vecuma un līdzšinējās profesijas pieteikties Apotheka apmaksātām farmaceita asistenta studijām. Mācības notiek Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Sarkanā Krusta medicīnas koledžā. Studiju ilgums ir 2,5 gadi, un to laikā topošajiem farmaceitu asistentiem ir iespēja iegūt praktiskā iemaņas, strādājot kādā no Apotheka aptiekām.

Darba samaksas pieaugums ir kļuvis mērenāks

2020.gada 1.ceturksnī vidējā bruto darba samaksa turpināja pieaugt, bet tās pieaugums kopš marta ir kļuvis mērenāks Covid-19 krīzes ietekmē.

Vidējā darba samaksa 1. ceturksnī 1100 eiro

2020. gada 1. ceturksnī, salīdzinot ar 2019. gada 1. ceturksni, vidējā mēneša bruto darba samaksa par pilnas slodzes darbu pieauga par 6,6 % jeb 68 eiro, sasniedzot 1 100 eiro, lieciena Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Informācija par tehniskās apskates staciju darba laikiem Vasarsvētkos

30. maijā, sestdien, pirmssvētku dienā strādās tehniskās apskates stacijas Rīgā (Antenas ielā 2), Daugavpilī, Grobiņā, Jēkabpilī, Jelgavā, Siguldā, Talsos un Valmierā. Darba diena par 1 stundu īsākā.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums