Ziņas | Latvija | Darbs, karjera


Biedrībām un nodibinājumiem NVA piedāvā iespēju saņemt palīdzīgas rokas sabiedriskā labuma darbu veikšanai

Biedrības un nodibinājumi līdz šī gada 26.jūlijam Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiālēs Bauskā, Cēsīs, Dobelē, Jelgavā, Jūrmalā, Liepājā, Limbažos, Ogrē, Rēzeknē, Rīgā, Siguldā un Talsos...

Sociālie darbinieki tiekas Labklājības ministrijas organizētajās vasaras skolās

Labklājības ministrija turpina tradīcijas un jau sesto gadu organizē Vasaras skolas sociālajiem darbiniekiem. Pasākuma mērķis ir veicināt sociālo darbinieku profesionalitāti un sociālā darba profesijas pārstāvju personības attīstību un izaugsmi trīs dienu garumā intensīvi apgūstot jaunas metodes un tehnikas, ko vēlāk izmantot savā ikdienas darbā.

Datu valsts inspekcija un LIKTA sadarbojas datu drošības jomā

"Iesaistīto pušu sadarbība un saskaņota rīcība datu drošības jomā veicina gan vienotu pieeju valsts mērogā, gan ir viens no Latvijas starptautiskās reputācijas priekšnosacījumiem," uzsver DVI direktore Daiga Avdejanova.

NVA aicina darba devējus līdz 23.jūlijam pieteikties vajadzīgo darbinieku apmācībai

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) līdz šī gada 23.jūlijam pieņem darba devēju pieteikumus vajadzīgo darbinieku apmācībai Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta "Atbalsts bezdarbnieku izglītībai" pasākumā "Apmācība pie darba devēja". Tā ir iespēja darba devējiem saņemt dotāciju, lai sagatavotu vajadzīgos speciālistus, izvēloties un apmācot NVA reģistrētos bezdarbniekus uzņēmuma vidē.

NVA aicina darba devējus pieteikties subsidēto darba vietu izveidei

Vairākas Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiālēs līdz šī gada 15. jūlijam pieņem darba devēju pieteikumus subsidēto darba vietu izveidei Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta "Subsidētās darbavietas bezdarbniekiem" ietvaros. Tā ir iespēja darba devējiem piesaistīt savam uzņēmumam vajadzīgos darbiniekus, nodarbinot subsidētajās darba vietās NVA reģistrētos bezdarbniekus.

Notiks tematiskā diskusija par dažādību sociālajā darbā

Labklājības ministrija (LM) projekta "Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās" ietvaros turpina tematisko diskusiju ciklu veltītu dažādiem aspektiem, kam ir būtiska ietekme uz sociālo dienestu darba efektivitāti un sociālā darba speciālistu profesionalitāti. Cikla ietvaros jau notikušas sešas tematiskās diskusijas – par ētiku sociālajā darbā, sociālā darba izglītības izaicinājumiem, sociāla darba specifiku lauku vidē, sociālo darbinieku slodzi, kā arī par atbalsta sistēmu pusaudzim un viņa ģimenei Latvijā.

Biedrībām un nodibinājumiem NVA piedāvā iespēju saņemt palīdzīgas rokas sabiedriskā labuma darbu veikšanai.

Biedrības un nodibinājumi līdz šī gada 12.jūlijam Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiālēs Balvos, Bauskā, Cēsīs, Dobelē, Jelgavā, Jūrmalā, Liepājā, Limbažos, Ogrē, Rēzeknē, Rīgā, Siguldā, Talsos, Tukumā un Valmierā var pieteikties pasākuma "Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība nevalstiskajā sektorā" īstenošanai un iesaistīt jauniešus vecumā no 18 līdz 29 gadiem darbā sabiedrības labā, ja pasākuma īstenošanas vieta tiek izveidota kādā no minēto filiāļu apkalpošanas teritorijām.

Labklājības ministrija organizē vasaras skolas sociālajiem darbiniekiem

Par tradīciju sociālā darba jomā kļuvušas Labklājības ministrija (LM) organizētās Vasaras skolu sociālajiem darbiniekiem, kas šogad notiks jau sesto reizi. Pasākuma mērķis ir veicināt sociālo darbinieku profesionalitāti un sociālā darba profesijas pārstāvju personības attīstību un izaugsmi trīs dienu garumā intensīvi apgūstot jaunas metodes un tehnikas, ko vēlāk izmantot savā ikdienas darbā.

Eksperte: Darba devējiem jāmācās uzticēties gados jauniem darbiniekiem

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka katrs piektais nodarbinātais Latvijā ir pirmspensijas vai pensijas vecumā. Pēdējo 10 gadu laikā par 2,4 gadiem pieaudzis nodarbināto vidējais vecums, un 2018. gadā tas bija 43,7 gadi. Cilvēkresursu vadības sistēmu analītiķe, Biznesa augstskolas Turība studiju programmas "Biznesa psiholoģija un cilvēkresursu vadība uzņēmējdarbībā" studente Baiba Ose-Zaļā stāsta, ka darbaspēka novecošana ir cieši saistīta ar demogrāfiskajiem procesiem valstī kopumā. Samazinoties dzimstībai, samazinās arī jauniešu īpatsvars darba vidē. Viņa uzsver, ka mūsdienu jaunieši ir citādāki savā domāšanas manierē un rīcībā, turklāt krasi mainījusies arī vērtību sistēma. Darba devējiem turpmāk vairāk jāmācas paļauties uz gados jauniem darbiniekiem, sniedzot viņiem iespēju iegūt pieredzi.

Ar ALTUM finansejumu Latgale taps jauna porcelana darbnica

Lai palielinātu porcelāna izstrādājumu veidošanas apjomu, zīmola "Piece of Touch" radītāja māksliniece Sintija Logina Preiļu novadā plāno izveidot jaunu porcelāna priekšmetu darbnīcu. Projekta īstenošanai Attīstības finanšu institūcija ALTUM piešķīrusi Starta aizdevumu 56 tūkstošu eiro apmērā darbnīcas izbūvei un iekārtu iegādei.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli