E.Sprūdžs: Līgatnes dabas taku lāči Mikus un Puika veiksmīgi pārvesti uz Mežavairogiem

Šodien, š.g. 9.maijā, no rīta, izvērtējot lāču puiku Mikus un Puikas uzvedību, tika pieņemts lēmums transportēt viņus uz lāču jauno pagaidu mājvietu – privāto zooloģisko dārzu – patversmi "Mežavairogi".

Lai līdz minimumam samazinātu visus iespējamos riskus lāču veselībai, viņi tika iemidzināti un operēti Līgatnē. Lāčus operēja profesionāli veterinārmedicīnas speciālisti ar ilggadēju pieredzi.

Lāčus uz viņu jauno mājvietu nogādāja ar specializētu transportu, uz kura tika novietoti no Rīgas Zooloģiskā dārza atvestie savvaļas dzīvnieku transportēšanai paredzētie būri.

Pašlaik turpinās darbs "Mežavairogos", lai ievietotu lāčus viņiem paredzētajās jaunajās mājās. Vienlaikus lāču veselību klātienē uzrauga veterinārārsti, lai nepieciešamības gadījumā lemtu par papildus pasākumu īstenošanu, lai nodrošinātu stabilu lāču veselības stāvokli.

Daļu no nepieciešamā finansējuma lāču puiku Mikus un Puikas pārvietošanai, kā arī ķirurģiskajām manipulācijām, pēc vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža iniciatīvas piešķīra Latvijas Vides aizsardzības fonda administrācija.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs šodienas preses brīfingā pauda gandarījumu, ka kopīgiem spēkiem ir izdevies rast lāčiem un cilvēkiem drošu risinājumu. Tāpat ministrs atzīmēja, ka vienlaikus Gaujas Nacionālā parka fonds ir uzsācis darbu pie ilgtermiņa risinājuma, lai abi lāči varētu atgriezties Līgatnes dabas takās.

Šodien Līgatnes dabas takās notikuši topogrāfiskās uzmērīšanas darbi jaunā voljēra teritorijā. Pēc topogrāfiskās kartes sagatavošanas, tiks uzsākts darbs pie jaunā lāču voljēra projektēšanas. Plānots, ka abi lāču puikas Mikus un Puika Līgatnē varēs atgriezties līdz ziemai, kad tiks pabeigti jaunā voljēra būvniecības darbi.

Sabiedrības informēšanas nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

Par šo rakstu saņemti 1 komentāri. (Skatīt)
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi