Vita Jaunzeme: "Lielās Talkas mērķis ir audzināt, izglītot un iedvesmot sabiedrību

Vita Jaunzeme: "Lielās Talkas mērķis ir audzināt, izglītot un iedvesmot sabiedrību. Aicinu sabiedrību domāt uz priekšu, analizēt un nepiesārņot Latvijas vidi, lai tā būtu ne tikai sakopta, bet arī lai mēs saglabātu savu veselību.

Nepiesārņosim vidi ar sliktām domām, būsim atbildīgi, iedvesmosim viens otru. Ja katrs Latvijas iedzīvotājs, kas vēlas ko darīt, domās un vēlēsies iedvesmot citus, noteikti ikviens šī cilvēka apkārt esošais tikai un vienīgi iegūsti."

Par Talkas izglītības programmu tās vadītāja Ilze Aizsilniece: "Būtībā izglītības programmas galvenā doma ir – nav jēgas dusmoties uz citiem par neizdarību, bet gan informēt Lielās Talkas koordinatorus, jauniešus un visu sabiedrību kopumā!" Kā arī pieminot mūsu līdzdalību Pasaules talkas kustībā (Let`s Do It World Cleanup 2012), jānorāda, ka mēs – mūsu izstrādātā sistēma ir kā paraugs daudzām pasaules valstīm. Arī no latviešiem pasaule var mācīties.
Jāpiebilst, ka šogad laikā no marta līdz septembra vidum norisināsies vispasaules Talka, kurā jau tagad apvienojušās teju 100 pasaules valstis.

Savukārt par Lielās Talkas pagalmu labiekārtošanas programmu tās vadītāja Andra Miklucāne sacīja "Lielā Talka ir starpnieks un izglītotājs, kas palīdz ar materiāliem, cilvēkiem īstenot savas idejas un dzīvot kvalitatīvāk. Salīdzinoši ar iepriekšējo gadu šogad atsaucība ir augusi. Ceru, ka turpmākos gadus Lielā Talka vairāk darbosies tieši labiekārtošanā, nevis atkritumu vākšanā."

Latvijas Valsts meži norādīja, ka arī turpmāk piedāvās stādīt mežus un būvēt putnu būrīšus, un piebilda, ka cūkmens modīsies un turpinās tīrīt mežus, kā arī aicināja cilvēkus jau laicīgi pieteikties talkošanai!

Savukārt Juris Pētersons no "Skonto Būve" norādīja, ka jūtas pagodināti turpināt iepriekšējā gadā uzsākto sadarbību un norādīja, ka papildus Lielajai Talkai Skonto Būve ir ielaidusi upēs 1 miljonu foreļu mazuļus un atbalsta arī citus videi draudzīgus, ar ūdens tēmu saistītus projektus. Kā arī izteica cerību uz tālāko sadarbību.

Rīgas brīvostas pārvaldes pārstāvis Viesturs Silenieks norādīja, ka jau ne pirmo gadu ir partneri un draugi Lielajai Talkai, kā arī osta jau bez ūdens nebūtu osta, kas pilnībā sasaucas ar šī gada talkas fokusu uz ūdeni un norādīja, ka Rīgas brīvostas pārvalde turpinās piedalīties un atbalstīt arī turpmāk Lielo Talku un novērtē to, ka Lielā Talka ir Latvijas lielākais, brīvprātīgais, sociāli izglītojošais projekts.

Lielās Talkas jaunākais partneris Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs tā priekšsēdētāja Jāņa Bokta personā norādīja, ka sadarbība paredz Lielās talkas organizatoru un reģionālo koordinatoru sadarbību ar LVRTC droša eParaksta popularizēšanā, kopīgu semināru un apmācību, kā arī informatīvu pasākumu organizēšanu. Šis paraksts ir viens no instrumentiem ekoloģiskai domāšanai un dzīves veidam.

Lielās Talkas komanda aicina visu Latvijas iedzīvotājus Nemēslot! Tādējādi – Nākot talkā Latvijai, lai līdz 2018. gadam Latvija būtu tīrākā zeme pasaulē!
www.talkas.lv

Ēriks Kibermanis
Lielās Talkas administrators
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli