Turpinās "Elektronikas šķiratlons" Latvijas novados – aicina bez maksas nodot nolietoto elektrotehniku


public. foto
No šā gada 20.aprīļa norisinās Latvijas Zaļā punkta, veikalu tīkla "top!" un SIA "Eco Baltia vide" organizētā šķirošanas akcija Vislatvijas "Elektronikas šķiratlons". Kampaņas otrais posms norisinās vairāk nekā 20 novados, nodrošinot tehnikas bezmaksas izvešanu no mājsaimniecību un uzņēmumu adresēm. Akcijai vēl aicināti pieteikties iedzīvotāji Skrundas, Pāvilostas, Siguldas, Mālpils, Ilūkstes, Aknīstes, Aizputes, Dobeles un citos novados. Piedaloties akcijā, katrā novadā tiek izlozētas noderīgas balvas – veikalu "top!" dāvanu kartes 20 un 30 eiro vērtībā.

Latvijas Zaļā punkta direktors Kaspars Zakulis: “Kampaņas piecu mēnešu norises periodā redzam patiešām plašu iedzīvotāju iesaisti. Nodotie elektronikas apjomi mums uzskatāmi parāda situācijas nopietnību - veca elektrotehnika iedzīvotāju mājvietās tiek krāta pat vairākās paaudzēs. Vienlaikus valsts nosaka, ka jau no nākamā gada nolietoto elektroniku būs jāšķiro vēl vairāk. Ja patlaban no tirgū novietotā tehnikas apjoma atpakaļ jāsavāc 40,5%, tad nākamgad būs jāatgūst jau 65%. Tas ir visai liels lēciens tik īsā laika posmā, tomēr ar to tiek aktualizēta problēma – nolietotā vai cilvēku neizmantota elektronika apkārtējā vidē ir daudz un no tās ir jāatbrīvojas atbildīgi, ko aicinām darīt arī “Elektronikas šķiratlonā””.

Informācija par akcijas norises datumiem katrā novadā, kā arī pieteikšanās nolietotās tehnikas izvešanai pieejama elektroniski šeit - https://ej.uz/elektronikas_skiratlons, kā arī zvanot pa tālr. 27853830 vai rakstot uz e-pastu elektronika@ecobaltiavide.lv, norādot precīzu adresi, apjomu un kontaktinformāciju.

Elektrotehnikas savākšana no pieteiktajām adresēm novados tiek veikta noteiktos datumos, kas pieejami šeit - http://www.zalais.lv/lv/jaunumi/akcijas/vislatvijas-elektronikas-skiratlona-otrais-posms, sākot no plkst.7:00, visas dienas garumā. Drošības nolūkos elektronikas savākšana notiek bezkontakta veidā. Visai pieteiktajai tehnikai tās izvešanas dienā jābūt novietotai pie nama vai ēkas ārdurvīm un ārpus nožogotas teritorijas, SIA “Eco Baltia vide” darbiniekiem brīvi pieejamā vietā.

Akcijā iedzīvotāji var nodot gan lielo sadzīves tehniku, tostarp ledusskapjus, veļas mašīnas, plītis, trauku mazgājamās mašīnas u.c., gan arī mazo tehniku, piemēram, mikroviļņu krāsnis, blenderus, elektriskos svarus, fēnus, virtuves kombainus un citas ierīces, kā arī papildu var kopā ar elektroniku nodot uzkrātās baterijas un akumulatorus. Lai pieteiktu izvešanu adresē, minimālajam kopējam nodoto lietu svaram jābūt vismaz 30 kg.  

Aicinām ievērot, ka akcijā var nodot tikai nolietotās elektropreces, akumulatorus un baterijas. Netiks savākti citi atkritumu veidi, piemēram, mēbeles, logi, durvis, podi u.c.

Piedaloties “Elektronikas šķiratlonā” ikviens dalībnieks varēs pretendēt uz patīkamām un noderīgām balvām. Visi dalībnieki piedalīsies izlozē par veikala “top!” dāvanu karti 20 eiro vērtībā.  Savukārt tas, kurš akcijas laikā nodos lielāko elektrotehnikas apjomu, saņems veikala “top!” dāvanu karti 30 eiro vērtībā. Balvas tiek izlozētas katrā novadā.

Vairāk par šķirošanas kampaņu Vislatvijas “Elektronikas šķiratlons” lasi Latvijas Zaļā punkta mājas lapā www.zalais.lv sadaļā “Jaunumi”. Jautājumu gadījumā par akcijas norisi aicinām sazināties, zvanot pa tālr. 27853830 vai rakstot uz e-pastu elektronika@ecobaltiavide.lv.


 

Latvijas Zaļais punkts
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums